تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ - ۱۳:۵۲ کد مطلب 119811

مشتریان نفت ایران دو برابر شدند

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افزایش دو برابری کشورهای مشتری نفت ایران خبر داد و گفت: روزانه ۶.۲ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی ایران به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش میدان۷۲، سید پیروز موسوی اظهار داشت: شرکت پایانه‌های نفتی ایران همواره برای ایجاد ظرفیت‌ها مناسب برای توسعه صادرات نفت خام تلاش ویژه‌ای داشته است و در این راستا تلاش شده تا زیرساخت‌ها فراهم شود.

وی از توسعه ظرفیت‌های ذخیره‌سازی نفت خام در پایانه‌های صادراتی به عنوان یک راهبرد اساسی نام برد و اضافه کرد: ساخت و توسعه مخازن جدید در دستور کار است و چندین طرح مهم در این زمینه داریم.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: به منظور افزایش توان عملیاتی صادرات نفت نیز نسبت به تجهیز، نوسازی و توسعه اسکله‌ها و زیرساخت‌های مربوطه اقدام شده است و شاهد ارتقای سطح توانمندی در عرصه صادرات هستیم.

وی با اشاره به دستیابی پایانه‌های نفتی ایران به رکوردهای جدید صادراتی، افزود: بارگیری همزمان ۱۰ فروند نفتکش در جزیره خارگ یکی از دستاوردهای مهم در این زمینه بوده است.

موسوی با اشاره به واکنش مثبت جامعه جهانی به افزایش صادرات نفت ایران، بیان کرد: شاهد استقبال خوبی از سوی کشورهای مختلف از افزایش صادرات نفت ایران هستیم و کشورهای معدودی از جمله عربستان در این زمینه نگران هستند.

وی اضافه کرد: افزایش صادرات نفت ایران در حالی شکل گرفته است که رقبای ما از همه توان خود برای جلوگیری از این روند استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اشاره به صادرات روزانه ۶.۲ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی ایران، خاطرنشان کرد: تعداد کشورهای خریدار نفت ایران از پنج کشور به ۱۰ کشور افزایش یافته است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: