تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ - ۲۲:۰۰ کد مطلب 119870

علمای جهان اسلام در برابر ایران بایستند

هیأت عالی علمای عربستان سعودی در بیانیه‌ای که در واکنش به سخنان اخیر مقام معظم رهبری صادر شد، از علمای جهان اسلام خواست در برابر سیاست‌های ایران بایستند.

به گزارش میدان۷۲، هیأت عالی علمای عربستان سعودی پنجشنبه (امروز) در بیانیه‌ای از علمای جهان اسلام خواست اقدامات ایران را محکوم کنند.

این هیأت در واکنش به سخنان سالانه رهبر معظم انقلاب در آستانه مراسم حج که رژیم آل سعود را «شجره ملعونه» خوانده و از بی‌تدبیری و سوء مدیریت مقامات سعودی در برگزاری حج انتقاد کرده بودند، اعلام کرد که حج تنها برای خداوند است نه جای سر دادن شعارهای سیاسی و فرقه‌گرایی.

این هیأت که بزرگترین مؤسسه دینی عربستان سعودی بوده و تمامی فتواها توسط آن صدر می‌شود، از علمای جهان اسلام خواست در کنار عربستان ایستاده و آنچه را که «اقدامات بی‌مسئولانه» ایران توصیف کرده، محکوم کنند.

سال گذشته بر اثر بی‌تدبیری و سوء مدیریت در مراسم حج ابراهیم بیش از ۷ هزار زائر خانه خدا جان باختند که بیش از ۴۰۰ نفر آن‌ها ایرانی بودند.

«عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ» مفتی وهابی عربستان سه شنبه این هفته در واکنش به بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفته بود که «ایرانی‌ها مسلمان نیستند؛ بلکه مجوس (آتش پرست) هستند».

رهبر معظم انقلاب در آستانه ایام حج، طی پیامی که به مسلمانان جهان و حجاج بیت الله الحرام صادر کردند، با اشاره به فاجعه سال گذشته منا، از دولت‌ها و ملت‌های مسلمان خواستند تا فکری اساسی برای مدیریت حرمین شریفین و مسأله حج کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: