تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۲ کد مطلب 119985

ادامه وحشت از حضور احمدی نژاد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری

میدان ۷۲/ علیرضا مرتضوی فر: محمد غرضی وزیر سابق پست و تلگراف در مصاحبه ای که با روزنامه آرمان انجام داده است مدعی شد ، مردم از تندروی و افراط  هشت سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد خسته شده اند و از جریان ریشه دار اصولگرایی می خواهند مشی اعتدال را در پیش بگیرند به همین […]

میدان ۷۲/ علیرضا مرتضوی فر: محمد غرضی وزیر سابق پست و تلگراف در مصاحبه ای که با روزنامه آرمان انجام داده است مدعی شد ، مردم از تندروی و افراط  هشت سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد خسته شده اند و از جریان ریشه دار اصولگرایی می خواهند مشی اعتدال را در پیش بگیرند به همین سبب احتمال نزدیک شدن و حمایت اصولگرایان از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بسیار زیاد است .

وی در ادامه مجددا محمود احمدی نژاد را چهره ای تندرو و جنجالی خطاب کرد و گفت : من امیدوارم احمدی‌ نژاد وارد انتخابات شود و در نهایت از آقای روحانی شکست بخورد تا خطر حضور مجدد تندروهای سیاسی در مدیریت کشور در آینده کمرنگ شود. شکست احمدی‌ نژاد در انتخابات آینده به منزله پایان گفتمان افراط‌گرایی و تندروی سیاسی است. در شرایط کنونی این مساله مهم‌ترین مطالبه اجتماعی مردم است و به همین دلیل شانس آقای روحانی که گفتمان اعتدال را رهبری می‌کند در انتخابات آینده بسیار بالاست.

با کمی تامل در سخنان این چهره سیاسی و سایر شخصیت های منتصب به اصولگرایی به این نکته مهم می رسیم که ترس و وحشت از حضور چهره ای مردمی و حامی مستضعفین در عرصه سیاسی کشور در بین اصولگرایان بیش از اصلاح طلبان بروز و نمود دارد . شاید دلیل این دشمنی را بتوان در مشی عدالت طلبی و و مبارزه با مراکز قدرت و ثروت از سوی دکتر احمدی نژاد جستجو کرد . مراکز قدرتی که بیش از پیش نزدیکی و همسایگی خاصی با اصولگرایان و چهره های شاخص آنها دارد .

غرضی در پاسخ به این سوال که آیا احمدی نژاد در صورت ورود به انتخابات تایید صلاحیت می شود یا خیر با توهمی که به دلیل ترس از حضور چهره ای عدالت طلب در بین هم حزبی هایش ایجاد شده جواب داد :

رد صلاحیت احمدی ‌نژاد باعث می‌شود که وی ادعاهای بزرگ ‌تری را مطرح کند و با مظلوم ‌نمایی خود در بین افکار عمومی فضای جامعه را ملتهب کند. در صورتی که احمدی نژاد قصد داشته باشد وارد انتخابات شود و توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت نشود وی رویکرد محافظه‌ کارانه و سکوت سه سال گذشته خود را تغییر خواهد داد و رفتارهای جدیدی از خود بروز می‌ دهد. نهادهای نظارتی باید این نکته را در نظر داشته باشند که مظلوم‌ نمایی احمدی ‌نژاد در فضای سیاسی کشور ممکن است هزینه‌ های بالایی برای نظام در پی داشته باشد.

رویکرد جالب توجه این شخصیت سیاسی و سایر همفکرانش این است که به خطر افتادن منافع و مطامع دنیوی و مادی خود را که از زیر پا گذاشتن حقوق مسلم ملت مستضعف حاصل شده است ، و همچنین ایستادگی چهره ای مردمی در برابر چپاولگران سنتی و به ظاهر انقلابی بیت المال را به پای نظام می نویسند و به قول ایشان مظلوم نمایی و شکستن سکوت از طرف احمدی نژاد را سبب تحمیل هزینه های بالا برای نظام می دانند .

در ادامه جنجال و تخریب بر علیه محمود احمدی نژاد قدرت الله علیخانی ، نماینده سابق مجلس در اظهاراتی گستاخانه ، رییس دولتی که طبق فرمایش رهبری معظم آرمان های اصیل انقلاب را توانست سر دست بگیرد و در جهان حرکت کند، به تمرد و ایستادگی در برابر رهبری در طول هشت سال ریاست جمهوری اش متهم کرد و مدعی شد نظام دیگر پذیرای احمدی نژاد نیست .

علیخانی رییس دولت های نهم و دهم  را به عوام فریبی متهم کرد و گفت : احمدی نژاد نمک خورد و نمکدان شکست.اینکه می رود شهرستان ها برای آن است که فضای تبلیغاتی را آشفته کند و برای خود هم مشغولیتی است. والا در عالم سیاست او دیگر نیست. احمدی نژاد آسیب هایی به کشور زد که قابل جبران نیست.

  1. اسفندیار :
    آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

    می رود محمود مان استان به استان
    پا نهد گرگان یقین گردد گلستان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: