تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۲ کد مطلب 120131

واکنش امیرعبداللهیان به اظهارات اخیر جان کری

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه آمریکا هیچ قدم مثبتی برای نجات مردم منطقه و سوریه از چنگال تروریست‌ها بر نداشته و نمی‌دارد، گفت: در شرایطی که امنیت جانی و نوامیس مردم مسلمان سوریه و عراق مورد بی‌اعتنایی کامل آمریکا است، جان کری با افتخار از تامین امنیت منافقین تروریسم سخن می‌گوید.

به گزارش میدان۷۲، حسین امیرعبداللهیان در گفتگویی با انتقاد از اظهارات اخیر جان کری درمورد انتقال آخرین بازماندگان منافقین از عراق به اروپا گفت: مروری بر رفتار و گفتار دولتمردان آمریکا به روشنی اثبات می کند که این کشور اما با افتخار از تامین امنیت منافقین تروریسم سخن می گوید.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل افزود: کاخ سفید از یک سو با تلاش برای برقراری آتش بس در حلب بدنبال نجات تروریست های تحت محاصره ارتش سوریه است و از سوی دیگر از تامین امنیت منافقین تروریسم سخن می گوید.

وی یادآور شد: مردم فوعه و کفریا در سوریه طی ماه های اخیر در محاصره کامل تروریست ها و بحران جدی انسانی شامل قطع کامل برق و کمیود شدید آب آشامیدنی ، دارو و غذا بسر می برند اما آمریکا هیچ توجهی به این فاجعه انسانی و جنایت علیه بشریت ندارد و بدتر آن که سازمان ملل نیز با ملاحظه رفتار واشنگتن، توان تحرک رابرای کمک به رفع محاصره فوعه و کفریا ندارد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: در شرایطی که امنیت جانی و نوامیس مردم مسلمان این دو شهر در سوریه و همچنین مردم عراق مورد بی اعتنایی کامل آمریکا است، جان کری با افتخار از تامین امنیت منافقین تروریسم سخن می گوید.

به گزارش ایرنا، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا انتقال آخرین بازمانده های منافقین از عراق به اروپا را یک «دستاورد مهم دیپلماتیک برای آمریکا» عنوان کرد.
وی تاکید کرد واشنگتن نقشی محوری در این زمینه داشت، این کار «ابتکار» ما برای تأمین امنیت منافقین را تکمیل کرد.،

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: