تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۱ کد مطلب 120140

درخواست آیت الله مکارم شیرازی از رهبر حزب اسلام جمهوری آذربایجان؛

به اعتصاب غذای خود پایان دهید/ حفظ وجود شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین لازم می‌دانم + عکس

 به گزارش میدان۷۲ دکتر محسن صمداف که از چهره های سیاسی مورد اعتماد مردم  و رهبر حزب اسلامی جمهوری آذربایجان می باشد، بیش از دو سال است که به علت اعتراض به رفتارهای ضد اسلامی رژیم باکو مانند ممنوعیت حجاب اسلامی در زندان به سر می برد و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، مقامات باکو […]

 به گزارش میدان۷۲ دکتر محسن صمداف که از چهره های سیاسی مورد اعتماد مردم  و رهبر حزب اسلامی جمهوری آذربایجان می باشد، بیش از دو سال است که به علت اعتراض به رفتارهای ضد اسلامی رژیم باکو مانند ممنوعیت حجاب اسلامی در زندان به سر می برد و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، مقامات باکو فشارها و آزارهای خود درباره این شخصیت درخشان را تشدید کرده اند، امری که بازتاب نگران کننده ای بین اهالی مسلمان و رسانه های محتلف داشته است.

گفتنی است حاج محسن صمداف رئیس حزب اسلامی آذربایجان ۷ سال پیش در جلسه حزب اسلامی؛ سیاست‌های دولت باکو را یادآور سیاست‌های معاویه و یزید دانست با انتقاد شدید از سیاست‌های دولت الهام علی‌اف آن را با سیاست‌های سال ۱۹۳۷ کمونیست‌ها مقایسه کرد.

وی گفته بود امروز نیز در کشور مسلمان‌نشین ما به حجاب دخترانمان دست درازی می‌شود … امروز دولت ما به صورت کامل در اختیار صهیونیست‌ها قرار گرفته و منشأ واقعی اقدامات ضددینی جاری در آذربایجان رژیم صهیونیستی است.

این سخنرانی به سرعت در رسانه های آذربایجان انعکاس یافت و سبب شد نیروهای امنیت آذربایجان دکتر محسن صمداف را دستگیر نمایند.

موسم (محسن) صمد‌اف کیست؟

موسم صمداف که در ایران با نام محسن صمداف شناخته می شود متولد ۱۹۶۵ شهر قوبا بوده، پس از اتمام تحصیلات خود در رشته پزشکی و فعالیت در این عرصه با فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۵ به ایران آمده و برای ۶ سال به انجام تحصیلات دینی در حوزه علمیه قم پرداخت.

وی یک سال پس از بازگشتش به جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۰۷ با اکثریت آرا اعضای حزب به عنوان رئیس حزب اسلام آذربایجان شناخته شد.

حزب اسلامی جمهوری آذربایجان گرچه در سال ۱۹۹۶ با لغو مجوز و دستگیری سران خود مواجه شد، اما به فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و دینی خود ادامه داد. این حزب امروز به مهم‌ترین جریان مخالف سیاست‌های ضداسلامی در جمهوری آذربایجان تبدیل شده است. حزب اسلامی در راستای دفاع از فرهنگ، هویت و مذهب تاریخی مردم این کشور فعالیت می‌کند جمهوری آذربایجان پس از ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس متوسطه‌ جمهوری آذربایجان که از آذر ماه سال ۸۹ شروع شده است، نقش واقعی خود را به نمایش گذاشته و در حقیقت با شروع «نهضت مقاومتی حجاب» جریان اسلامی آذربایجان را وارد فاز تازه‌ای کرده است.

وی در پاسخ به بی اعتنایی دولت به اعتراض هاى شیعیان و اظهارات وزیر تحصیل جمهوری آذربایجان که نظر مراجع را در موضوع فوق دخالت در امور داخلی آذربایجان عنوان کرده بود، تهدید کرده بود که موج اعتراضات مردمی گسترش خواهد یافت و کل کشور را فرا خواهد گرفت.

متن نام آیت‌الله مکارم شیرازی به روحانی شیعه آذربایجانی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حاج محسن صمد اف (دام تأییده)

با اهدا سلام و تحیت؛

شما بحمدالله در طول عمر خود توفیقات زیادی برای اسلام و مسلمین داشته اید و حفظ وجود شما برای ادامه ی خدمت به اسلام و مسلمین لازم است.

به ما خبر رسید شما اعتصاب غذا کرده اید و وضع جسمی شما دگرگون شده، اینجانب حفظ وجود شما را لازم می دانم و به همین دلیل تأکید می کنم برای همین منظور به اعتصاب غذا پایان دهید و ان شاء الله اجر مجاهدان فی سبیل الله را خواهید داشت.

امیدوارم حکومت آذربایجان نیز دست از سخت گیری ها در مورد جنابعالی و امثال شما که هدفی جز اعتلای اسلام و مسلمین و کشور آذربایجان ندارند، بردارد.

ان شاءالله همیشه مشمول عنایات خداوند باشید.

ناصر مکارم شیرازی

منبع : ابنا ۲۴

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: