تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۹ کد مطلب 120197

اسقف اعظم وین: مسلمانان می‌خواهند اروپا را فتح کنند

کاردینال کاتولیکی که از وی به عنوان جانشین احتمالی پاپ فرانسیس یاد می‌شود مدعی شده، مسلمانان می‌خواهند “مسیحیت را ریشه کن و اروپا را فتح کنند.”

به گزارش میدان۷۲، کریستف شونبورن، کاردینال اتریشی در جریان مراسم ویژه فستیوال “به نام مریم مقدس” در کلیسای کاتولیک اتریش این هشدار غیر منتظره را مطرح کرد و گفت: بسیاری از مسلمانان قصد فتح اروپا را دارند.

وی از خدا خواست تا “به اروپا و مردمش که در خطر از دست دادن میراث مسیحیتشان هستند” رحم کند. از شونبورن که یکی از ارشدترین مقامات کلیسای کاتولیک به شمار می‌رود، به عنوان جانشین احتمالی پاپ یاد می‌شود.

کاردینال شونبورن که اسقف اعظم وین نیز هست، توضیح داد: مردم در حال حاضر می‌توانند این ضرر را نه تنها از نظر اقتصادی بلکه از لحاظ انسانی و مذهبی احساس کنند.

این اظهارات کاردینال شونبورن در حالی مطرح شد که مردم بسیاری به مناسبت سیصد و سی و سومین سالروز نبرد وین به خیابان‌های سراسر اتریش آمده بودند. در جریان جنگ وین در سال ۱۶۸۳، ائتلاف نیروهای مسیحی ۱۰۰ هزار سرباز امپراتوری عثمانی را شکست دادند.

این نبرد میان ائتلاف خاندان سلطنتی‌ هابسبورگ، کشورهای مشترک المنافع لهستان ـ لیتوانی و امپراتوری مقدس رم علیه امپراتوری عثمانی بود.

در حال حاضر این نبرد به عنوا نقطه عطفی در تاریخ محسوب می‌شود که زمینه برای سقوط امپراتوری عثمانی را فراهم کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: