تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۱ کد مطلب 120285

افزایش فعالیت داعش در بخش‌هایی از شرق افغانستان

مقامات افغانستان در شرق این کشور اعلام کردند که فعالیت گروه تروریستی داعش در بخش‌هایی از ولایت ننگرهار افزایش یافته است.

به گزارش میدان۷۲، برخی از بزرگان و اعضای شورای ولایتی ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند که افراد وابسته به داعش بخش‌های سه شهرستان این ولایت را تصرف کرده‌اند.

به گفته این بزرگان قومی ولایت ننگرهار، حامیان داعش، مناطق «گردی»، «مردانه» و «نری اوبه» از شهرستان «اچین» را تصرف کرده‌اند.

این در حالی است که برخی اعضای شورای ولایتی ننگرهار نیز می‌گویند: افرادی که با مقامات دولتی در سرکوبی داعش همکاری می‌کنند نیز برای منافع خود از دولت کابل مبالغ هنگفتی را دریافت کرده‌اند.

آنها می‌افزایند که افراد وابسته به داعش پس از خروج نیروهای دولتی، شهرستانهای «اچین»، «کوت» و «هسکه مینه» را تصرف کرده‌اند.

«ملک عثمان» یکی از بزرگان قومی در شهرستان اچین به روزنامه «ویسا» گفته است که داعش بار دیگر پیشروی کرده است.

«جهان زیب مهمند» نیز از بزرگان قومی گفته است که در ننگرهار امنیت نیست و علت آن اداره ضعیف مقامات این ولایت است.

«اصحاب ولی مسلم» عضو شورای ولایتی ننگرهار نیز گفت که دولت کابل برای سرکوبی داعش اراده جدی ندارد.

«فریدون خان مومند» عضو پارلمان افغانستان از ولایت ننگرهار نیز اظهار داشت که در اقدامات دولت برای سرکوبی داعش شک داریم؛ زیرا آنها مردم را فریب می‌دهند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پیش از این برخی نمایندگان پارلمان افغانستان نیز دولت کابل را به حمایت از داعش در این کشور متهم کرده بودند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: