تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۸ کد مطلب 120523

ده درصد افغانستان در کنترل طالبان است

فرمانده ارشد ارتش آمریکا در افغانستان ضمن اعلام اینکه حدود ۱۳۰۰ عضو گروه تروریستی داعش در این کشور هستند، گفت حدود ده درصد افغانستان در کنترل طالبان است.

به گزارش میدان۷۲، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال جان نیکولسون، فرمانده ارشد ارتش آمریکا در افغانستان، روز جمعه اعلام کرد حدود ده درصد افغانستان تحت کنترل طالبان قرار دارد.

وی در نشستی خبری در محل وزارت دفاع آمریکا ضمن اعلام این مطلب گفت حدود ۱۳۰۰ عضو گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان حضور دارند.

به گفته این مقام نظامی آمریکایی، سرکرده‌های داعش در سوریه، حمایت‌های مالی، فرماندهی و کنترل و ارتباطاتی از اعضای خود در افغانستان را فراهم می‌کنند.

جان نیکولسون در ادامه افزود در عملیات مشترک ارتش‌های آمریکا و افغانستان علیه داعش در این کشور، تعداد زیادی از سران و اعضای این گروه کشته شده‌اند و در نتیجه اکنون اعضای داعش در قیاس با چند ماه قبل در مناطق کمتری از افغانستان حضور دارند.

وی همچنین در مورد تلفات سربازان ارتش افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت خیلی از این نیروها که در پست های کوچک ایست و بازرسی مستقر هستند از تجهیزات یا آموزش مناسبی برخوردار نیستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: