تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۴ کد مطلب 120583

درخواست نجات دریاچه ارومیه از دی کاپریو تا رضا کیانیان

ین روزها دریاچه ارومیه در شمال غربی ایران به نماد مشکلات زیست محیطی کشور مبدل شده و تلاش در فضای مجازی برای افزایش توجه و حساسیت عموم مردم به این پدیده در جریان است.

به گزارش میدان۷۲، از اواخر ماه آگوست پیکاری در شبکه های اجتماعی با استفاده از هشتگ من دریاچه ارومیه هستم آغاز شده که هدف نهایی آن جمع آوری یک میلیون امضا برای فشار بر سازمان ملل متحد به منظور بحث برای یافتن راه هایی برای احیای این دریاچه نمکی است.

به گزارش گاردین،  دریاچه ارومیه از دهه ۷۰ میلادی تا به حال ۹۰ درصد از حجم خود را از دست داده است.

در مقاله مذکور که به قلم دکتر کاوه مدنی متخصص مدیریت آب و شیرین حکیم محققان مرکز سیاست گذاری زیست محیطی امپریال کالج لندن نگاشته شده تصریح شده: استفاده از هشتگ من دریاچه ارومیه هستم در شبکه های اجتماعی در حال رشد است. رضا کیانیان بازیگر ایرانی یکی از اولین افرادی بود که با استفاده از اینستاگرام از هموطنانش خواست تا برای نجات دریاچه ارومیه احساس مسئولیت کنند.

وی در پست خود تاکید کرد: اگر ما دریاچه مان را نجات دهیم، خودمان را نجات خواهیم داد. این اظهارات کیانیان در برنامه های مشهوری مانند اینستاگرام و در کانال تلگرامی من دریاچه ارومیه هستم به اشتراک گذارده شد.

پیش از این رئیس جمهوری ایران و معاون پارلمانی وی و همچنین لئوناردو دی کاپریو بازیگر مشهور هالیوودی هم از تلاش ها برای احیای دریاچه ارومیه حمایت کرده بودند.
پست اینستاگرامی دی کاپریو در این زمینه در ماه می، ۳۲۰ هزار لایک دریافت کرد و وی را یک شبه در میان ایرانیان به قهرمان مبدل کرد.

این امر نشانه ای از قابلیت های شبکه اجتماعی برای جلب توجه به مسائل مهم زیست محیطی محسوب می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: