تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۵ کد مطلب 120596

پاسخ مصطفی زرقونی به سوال رئیس جمهور:

بهترین گزینه برای برطرف شدن خشونت کنار رفتن زیاده خواهان است

بهترین گزینه برای برطرف شدن خشونت کنار رفتن زیاده خواهان است .اگر آنها که نماینده واقعی مردم شان نیستند جای خود را به شایستگان بدهند جهانی عاری از خشونت را به چشم خواهیم دید .

 میدان ۷۲ : سبب جنگ حس زیاده خواهی است که هر زمان بروز کند ، هم برای جامعه و هم برای افراد بزرگترین رنج است . افلاطون

این پاسخی است به سوال اول مهر جناب روحانی از دانش آموزان ابتدایی درباره علل و چرایی خشونت !

ریشه تمام خشونت ها همین زیاده خواهی است که افلاطون به آن اشاره کرد.کدام خشونت را سراغ داریم که لااقل یک طرف آن گرفتار کبر و طمع و حسد نباشد ؟

خشوت زاییده سیستم هایی است که یکی در نیاوران خانه نجومی صاحب شود و آن دیگری برای مسکن مهرش چندین سال معطل شود .
خشونت زاییده تفکری است که صاحبان حقوق های چند ده میلیونی و چند صد میلیونی را ذخیره نظام بداند و ماهی ۴۵ هزار تومان دریافتی مردم را مصیبت عظما و گداپروری !

خشونت در سیستمی زاییده می شود که صاحبان سفره های آنچنانی از سفره مردم بی نوای اسلامشهر و قزوین و مشهد بر می دارند و اعتراض آن ها را نیز بر نمی تابند و با خشونت پاسخ می دهد!

خشونت از خانه هایی بر می خیزد که همه سهم آموزش و تفریح و علم آموزی چند هزار خانواده را از آن خود می کند و آن ها را در فقر به جان هم می اندازد و خودشان از شکم سیری به جان دیگران می افتند .

خشونت را صاحبان زر و زوری که “تدبیرشان “کوچک کردن سفره های مردم و” امیدشان “فربه تر شدن هزار میلیاردی هاست به عمق خانه ها می برند .

تا فقر و فساد و تبعیض باشد ، خشونت هست و محرومان در همین بستر خشونت را آموزش می بینند .

کرنش در برابر زیاده خواهان خشونت را نه تنها کم نخواهد کرد بلکه بر شدت آن می افزاید .

بهترین گزینه برای برطرف شدن خشونت کنار رفتن زیاده خواهان است .اگر آنها که نماینده واقعی مردم شان نیستند جای خود را به شایستگان بدهند جهانی عاری از خشونت را به چشم خواهیم دید .
وقتی صاحب منصبی زیاده خواه با هزاران میلیارد ثروت نامشروع بر مسند می نشیند، خشونت را به خانه های مردم می برد و پدر و پسر، برادر و خواهر، دوست را با دوست به جان هم می اندازد .
وقتی جامعه را به دو گروه گرگ و گوسفند تقسیم می کنند خشونت گسترش می یابد .

خشونت زمانی پایان می یابد که راننده تاکسی و لبو فروش و پزشک و بانک دار و بازرگان صرفا به اندازه تلاش و استعداد خود برداشت کنند نه بر اساس زیاده خواهی و تزویز و چنگ و دندان !

مسبب اصلی خشونت در جهان امروز حاکمانی هستند که با بی تدبیری و زیاده خواهی فرصت های برابر و آزادی را از افراد سلب می کنند و انسان ها را به بهانه های گوناگون به جان هم می اندازند تا خود برتر باشند .

به قول حضرت حافظ :
تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: