تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ - ۱۰:۱۶ کد مطلب 120600

به یکی از آقایان توصیه کردیم به صلاح نیست در فلان قضیه شرکت کنید

این هم پشت بلند گو!

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه:
از مطلبی که دیروز گفتم مثل اینکه سوء برداشت شده. بعضی سوء تلقی کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه:
از مطلبی که دیروز گفتم مثل اینکه سوء برداشت شده. بعضی سوء تلقی کردند.
سوء برداشت فی نفسه چیز مشکلی نیست. لکن وقتی که منتهی بشود به بگومگو و مایه کدورت و دل چرکینی برادران مومن بشود چیز بدی است.
بنده حقیر که این همه اصرار دارم به وحدت قلوب و حرکت در مسیر واحد و اتحاد کشور به خصوص گروههای مومن و انقلابی. نباید این چیزها را مایه اختلاف کرد.
یک آقایی آمد پیش من. من هم ملاحظه حال صلاح خود او و صلاح کشور به او گفتم در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتم هم شرکت نکنید گفتم صلاح نمی دانم.
انسان باید آن چیزی را که می بیند و می فهمد به نفع برادر مومنش است به او بگوید. ما هم صلاح کشور را بهتر از اغلب افراد آشنا هستیم هم آدمهایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند بهتر از دیگران می شناسیم. با ملاحظه حال مخاطب به آقایی توصیه می کنیم یک دوقطبی در کشور ایجاد می شود. دو قطبی مضر است به حال کشور. من صلاح نمی دانم.
این چیز مهمی که نیست. خیلی طبیعی و ساده است. بله ما این توصیه را به یکی از آقایان کردیم. حالا مایه اختلاف بشود بین برادران مومن؟ یکی بگوید گفته یکی بگوید نگفته. چرا پشت بلندگو نگفته؟ این هم پشت بلندگو. (لبخند آقا و خنده حضار)
دشمنان هم سوء استفاده کنند. رادیوی فردا و بی بی سی چه ارتباطی دارد به اینها این قضیه؟ برنامه بگذارند علت چیست؟ چرا گفتند؟ این معنایش چیست؟ دشمن استفاده کند. ما در نقطه مقابل دشمن باید حرکت کنیم.
خیلی عادی! شما برادر مومن هستی. یک چیز را به مصلحت شما می دانم می گویم واجب هم است شرعا نصیحت للمومنین چیز خوبی است. نصیحت یعنی خیرخواهی.
من به جنابعالی که آقای شیخ عبدالعالی هستی علاقمندم می دانم وارد بشوی به ضرر خودت است به ضرر کشور است نمی گویم نشو. امر و نهی نیست حالا یک عده گفتند دستور داده نه من صلاح نمی دانم. این چیز خوبی است. اینم که فلانی تحت تاثیر زید و عمر و بکر است، این حرفها چیست؟ بنده از زید و عمر هم اطلاع بیشتر دارم هم انگیزه بیشتر.
ما باید به خدا جواب بدهیم. فردا از ما سوال می کنند چرا فلان چیز را گفتی چرا فلان چیز را نگفتی از نگفتیدها هم سوال می کنند.
این فقره هم که ما دیروز معنا کردیم ناظر به این معنا نبود داشتیم حدیث را معنا می کردیم.
یک نفر سومی هم منتظر باشد از میانه سود خودش را ببرد. امروز کشور به اتحاد نیروها احتیاج دارد به خصوص نیروهای مومن و پاکار سعی کنند اختلاف به وجود نیآورند.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 3

  چرا؟

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 25

  احمدی بای بای

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 24

  آقای احمدی نژاد و هواداران.
  مورد مصرف تان تمام شده دیگر مزاحم مردم نشوید. دست و پا زدن تان فایده ندارد.

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 24 Thumb down 5

  تا همیشه فقط احمدی نژاد

 5. صاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 19 Thumb down 3

  جنابعالی که شیخ عبدالعالی هستی…
  شیخ عبدالعالی همان محقق کرکی است که در زمان صفویه از جبل عامل به دعوت دولت وقت به ایران آمد و منشا خیر و برکت زیادی برای شیعیان و مردم شد و نفر اول دولت وقت بود.
  اینکه کسی نسبت به رهبر مقام محقق کرکی را داشته باشد خیلیه.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: