تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۳ کد مطلب 120624

پیروز جنگ لفظی مناظره انتخابات آمریکا چه کسی بود؟

نامزدهای رقابت ریاست جمهوری آمریکا ظاهرا از عملکرد خود در نخستین مناظره انتخاباتی سال ۲۰۱۶ راضی هستند حال آنکه رسانه های مختلف برداشت بسیار متفاوتی از پیروز نهایی این جنگ لفظی دارند.

به گزارش میدان۷۲، نخستین مناظره انتخاباتی میان «هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه رقابت ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا ساعاتی پیش در دانشگاه «هوفسترا» شهر نیویورک پایان یافت حال آنکه نتایج نخستین نظرسنجی هایی که پس از پایان این رویارویی منتشر شد و تفاوت در رقم های ارائه شده از سوی آنها، تصمیم گیری درباره پیروز نهایی این جنگ لفظی را تا حدی دشوار می کند.

در حالی که «سی ان ان» مدعی است که تماشاگران این رویداد تاریخی عملکرد و توان پاسخگویی کلینتون را در حین مذاکره به نسبت آراء ۶۲ به ۲۷ درصد بهتر از ترامپ ارزیابی می کنند؛ نظرسنجی مجله «تایم» که در حال حاضر نیز به صورت آنلاین در جریان است، با اختلافی آشکار، ترامپ را فاتح میدان نخستین مناظره انتخاباتی سال ۲۰۱۶ معرفی کرده و وی را به نسبت آراء ۶۰ به ۴۰ بر رقیب دموکرات برتری می دهد.

به گفته سی ان ان، به باور بسیاری از ناظران، حال و هوای نخستین مناظره انتخاباتی کلینتون و ترامپ اگرچه سکان اجرای آن را به دست یک مجری جمهوریخواه بود، بیشتر حال و هوایی دموکرات داشت حال آنکه ترامپ بلافاصله پس از پایان مناظره، عملکرد خود را رضایت بخش تر از آنچه که تصور می شد، توصیف کرد.

در عین حال «هیل» پایگاه خبری کنگره آمریکا نیز ترامپ را به نسبت آراء ۵۹ به ۳۵ بر کلینتون برتری می دهد حال آنکه روزنامه «وال استریت ژورنال» در تحلیل خود نظری متفاوت دارد و بی آنکه به ارقام و اعداد اشاره کند، حاضر جوابی و تسلط کلینتون در طول مناظره را بهتر از رقیب جمهوریخواه ارزیابی می کند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: