تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۴ کد مطلب 120947

خاطراتی دست اول از زندان دو میلیون نفری در هم‌قصۀ دهم

ازبط، از مجاهدان فلسطینی، با خروج از محاصرۀ اسرائیلی‌ها در نوار غزه، به هم‌قصه دهم می‌آید و روایتی بدون واسطه و دستِ اول از مقاومت مردم غزه و وضعیت زندگی و معیشت آن‌ها در طول ده سال محاصره را بیان می‌کند. این برنامه جمعه‌شب، ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود

به گزارش میدان۷۲، به نقل از روابط عمومی برنامۀ هم‌قصه، بعد ازحدود ده سال محاصرۀ شدید نوار غزه و با وجودی که تاکنون رسانه‌های مختلف از وضعیت مردم غزه صحبت کرده‌اند، برای اولین‌بار مجاهدی از نوار غزه به تلویزیون می‌آید و مستقیم و بدون واسطه وضعیت زندگی، معیشت و مقاومت مردم غزه را برای مخاطب ایرانی روایت می‌کند. خالد ازبط، از اعضای شورای رهبری و سخنگوی رسمی «حرکت لجان المقاومه الشعبیه» و از مجاهدان فلسطینی است که در یکی از عملیات‌ها از ناحیۀ چشم مجروح شده است. او که برای درمان از نوار غزه خارج شده بود، به دعوت برنامۀ هم‌قصه به ایران آمده و وضعیت زندگی مردم غزه را دروضعیت محاصره، کمبود امکانات زندگی و درمانی و نیز مشکلات ناشی از حملات صهیونیست‌ها، در این قسمت از برنامۀ هم‌قصه روایت می‌کند.

ضبط این قسمت از برنامۀ هم‌قصه در تیرماه گذشته انجام شده بود؛ اما برای حصول اطمینان از سلامت و بازگشت مهمان برنامه به غزه و جلوگیری از مشکلات احتمالی برای او، پخش آن به تعویق افتاد.

«هم‌قصه» عنوان برنامه‌ای است که در هر قسمت با مهمانانی غیر ایرانی به گفت‌وگو می‌نشیند و داستان زندگی آن‌ها را که درون‌مایه‌ای انسانیدارد، روایت می‌کند. این برنامه «جمعه‌شب‌ها» ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: