تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۲:۰۱ کد مطلب 120957

معاون ترامپ: باید به اهداف دولت سوریه حمله کرد

معاون نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: واشنگتن باید به اهداف دولت سوریه حمله کند، اگر روسیه به حمایت خود از عملیات ارتش سوریه برای بازپس‌گیری حلب ادامه دهد.

به گزارش میدان۷۲، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پنس معاون دونالد ترامپ در مناظره با تیم کین معاون هیلاری کلینتون، در سخنانی تاکید کرد: اگر روسیه به حمایتش از ارتش سوریه برای بازپس گیری حلب ادامه دهد، آمریکا نیز باید به اهداف دولت سوریه حمله کند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر روسیه بخواهد به دخالت ادامه دهد و این حملات وحشیانه به حلب را دنبال کند، ایالات متحده آمریکا باید از نیروی نظامی برای حمله به اهداف نظام اسد استفاده کند.

ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری شهر حلب در شمال این کشور آغاز کرده است. هر دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سه شنبه خواستار ایجاد مناطق امن انسانی در شمال سوریه شده‌اند.

هم پنس و هم کین از حمایت روسیه از دولت سوریه انتقاد کرده‌اند. کین ضمن انتقاد از عملکرد ترامپ، گفت: ترامپ بارها و بارها از ولادیمیر پوتین تقدیر کرده است. این مساله روشن است که ترامپ قراردادهای تجاری با هرج و مرج طلب های روسی دارد که با پوتین مرتبط هستند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: