تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۳ کد مطلب 121207

آیا استدلال “عدم بازگشت «دکتر احمدی نژاد» به سیاست ؛تأسی از امام سجاد علیه السلام” قیاس مع الفارقی است؟!

بنده معتقدم اگر احمدی نژاد سکوت کرده است سکوت وی نه از جنس سکوت منفعلانه بلکه صبر کردن برای لحظه مناسب است. انچنان که ایشان در تمام ملاقات با دوستان و حامیانش توصیه به صبر می کنند و نه انفعال سخنانش سرشار از امید است و نه ناامیدی…

میدان۷۲/ محمد.ر: اخیرا دوستان از سایتی نونهال یادداشتی را برایم ارسال کردند که با قیاس های تاریخی _ مذهبی و …#پلنB را اصطلاحا به نقد کشیده بود.
ناخداگاه نام نویسنده یادداشت من را به یاد سال ۹۲ درست بعد از رای آوردن حسن روحانی انداخت و یادداشتی که همین روحانی محترم با عنوان”خیانت کوفیان مدرن به دکتر احمدی نژاد” به نگارش درآورده بود.
مطلبی که در قیاس تاکتیک ، استراتژیک و … درست مانند تحلیل این روز این عزیزان است.
آن یادداشت توسط نویسنده محترم چند فصل داشت. نخست آنکه مردم را به کوفی بودن متهم کرده و به فضای دامن زدن به فضای ناامیدی از آینده پرداخته، آن ایام ایشان نیز به مانند خیلی های دیگر که گویا تحلیل های خود را فراموش کرده اند، برای دکتر احمدی نژاد صراحتا اینگونه تکلیف روشن می کردند:
🔴عدم بازگشت «دکتر احمدی نزاد» به سیاست ؛تأسی از امام سجاد علیه السلام

آن ایام درست همین جماعت که امروز #پلن_بی را خائنانه فرض می کنند، سفت و محکم می گفتند بازگشت احمدی نژاد به سیاست غیر ممکن است و هر کس به دنبال این مسیر باشد خائن است، اما دیدید که احمدی نژاد عزم این میدان را کرد!
آن دوست عزیز آن روز نوشت:
🔴 پس از خطبه های تکان دهنده ی امام سجاد علیه السلام وعمه ی فهیمه اش ، کوفیان پشیمان که هنری جز گریه بر کربلا ندارند ،  نزد امام آمدند و از وی خواستند به سیاست برگردد و قول کمک دادند امام زین العابدین علیه السلام در جوابشان فرمود :

« هیهات هیهات ! ای مردم حیله گر حقّه باز ! بین شما و هوس هایتان فاصله افتاده . آیا بر آنید با من هم همان کنید که با پدرم قبل از این کردید ؟! سوگند به خداوند شتران راه حج که هرگز چنین نخواهد شد … » قبل شاید برخی متوهمین گمان کنند که سخن دکتر احمدی نژاد درباره عدم برنامه بازگشت به میدان سیاست و دولت ، بلوفی سیاسی باشد ولی مطمئناً رئیس جمهور محبوب کشور که سرسلسه ی « شیفتگان خدمت ، نه تشنگان قدرت » است به تأسی از مراد مظلومش امام سجاد علیه السلام که پاسخ کوفیان را داد پاسخ کوفیان مدرن را داده است .
آری ! نفرین بر اهل کوفه ی هر زمان ، که چیزی را به راحتی از دست دادند که دیگر به آسانی به دست نخواهند آورد ! و مانند بنی اسرائیل کفران گر باید سال ها در وادی سرگردانی به دست تطاول سیاست بازان قدرت طلب مکّار گرفتار شوند.
دکتر احمدی نژاد در ۲۶ اردیبهشت سال جاری (۹۲) در جمع دوستان از رسالتی گفت که خدا بر عهده ایرانیان گذاشته است و  به جا هشدار داد که : « خدا با ما قوم و خویشی ندارد .» و اگر بار امانت نکشیم این رسالت به قوم و ملّت های دیگر واگذار می شود .
همان ایام پاسخ صریحی را نوشتم که بعد از ۳ سال می توان قسمت هایی از آن را عینا در پاسخ امروزشان تکرار کرد:

✅احمدی نژاد سردار عدالت است نه عین عدالت

بد نیست تا به این موضوع نیز فکر کنیم که امثال احمدی نژاد سردار عدالت بودند و هستند یا عین عدالت!؟
آیا سرداران عدالت برای حفظ عدالت باید جان فشانی کنند یا نه؟! و مگر احمدی نژاد نمی‌دانست مسیری دشوار در پیش رو دارد ؟! پس گلایه حامیان از ورود وی به عرصه چیست؟!
اجازه بدهید بی پروا تر سخن بگویم احمدی نژاد عزیز که سر جای خودش، در مسیر تحقق آرمان های الهی و وعده های الهی جای هیچ گله ای وجود ندارد حتی اگر با خون اولیاء الهی و یارانشان برگی از تاریخ ثبت شود.
آن هنگام که صبر یونس لبریز شد، عرصه بر او تنگ آمد و چون از بحث خود نتیجه ای نگرفت،  ناامید گشت و با خشم و ناراحتی دست از مردم شست و شهر و قوم خود را رها کرد، زیرا هر چه مردم را دعوت کرد، آنان ایمان نیاوردند و حجت و برهان او را نپذیرفتند و در آن تفکر و تامل نکردند. بدین ترتیب یونس فکر کرد که مسئولیت او به پایان رسیده است و آنچه انجام داده کفایت می کند، در صورتی که اگر یونس بر دعوت خود پافشاری و اصرار می کرد و با صبر بیشتر آن را پی گیری می کرد شاید در میان مردم نینوا افرادی پیدا می شدند که به او ایمان آورند و دعوت او را لبیک گویند و دل به حقیقت بسپارند، از کرده خود پشیمان گشته و توبه کنند، ولی یونس تاب نیاورد و به استقبال قضاء و نزول کیفر الهی از شهر خارج شد. وی قوم و دیار خود را ترک کرده و به همین جهت به دریا متلاطم افکنده شد و نهنگی بزرگ او را بلعید و …
بنده معتقدم اگر احمدی نژاد سکوت کرده است سکوت وی نه از جنس سکوت منفعلانه بلکه صبر کردن برای لحظه مناسب است. انچنان که ایشان در تمام ملاقات با دوستان و حامیانش توصیه به صبر می کنند و نه انفعال سخنانش سرشار از امید است و نه ناامیدی…
•این چه قیاس باطلی است؟!

اما در ادامه یادداشت مورد اشاره تیتری با این عنوان وجود دارد”عدم بازگشت «دکتر احمدی نژاد» به سیاست ؛تأسی از امام سجاد علیه السلام” به راستی این چه قیاس مع الفارقی است؟!

🔴هنگامی که رهبر انقلاب در دیدارها اخیر خود از محمود احمدی نژاد خواسته‌اند که در عرصه باقی بماند و نه تنها سکوت نکند بلکه کلاس‌های خود را در آمفی تئاتر ها تشکیل دهد و حضوری فعال داشته باشد تا افراد بیشتری از وی استفاده کنند.از ایجاد دانشگاه استقبال کرده و مساعدت می کنند. سپس او را نزدیک‌ترین فرد به خود می‌نشاند و با لبخندی محبت آمیز و بسیار معنا دار در آستانه محاکمه رئیس جمهور سابق از او استقبال می کند دیگر این تعابیر به چه معنا است؟
آیا شرایط ظلم و جور آن ایام با نظام مقدس جمهوری اسلامی قابل قیاس است؟!

آیا تعابیر امام سجاد نظیر ” ای مردم حیله گر حقّه باز ! بین شما و هوس‌هایتان فاصله افتاده ” را در رابطه با مردم کشورمان نیز  تسری دارد؟!

و بسیاری از آیا های دیگر که حتی تشریح آن بر خلاف مصلحت و عدالت است.
•آیا معتقدید احمدی نژاد پا در جای پای حجتیه می گذارد؟!

در ادامه یادداشت مورد بحث تاکید شده است”خداوندا ! تلخی این روزها را به شیرینی فرج جبران بفرما !” به راستی قرار است احمدی نژاد این سردار عدالت در کنجی سجاده ای پهن کند و قدم در جای پای شیخ حلبی‌های از سیاست بریده بگذارد و با نفی تفکر سیاسی، تنها دعای فرج بخواند؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: