تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۹ کد مطلب 121225

آیت الله علم الهدی: مسلم زمان ما مقام معظم رهبری است

مام جمعه مشهد مقدس گفت: دو دهه قبل رئیس اردوگاه امام حسین(ع)، مقام معظم رهبری فریاد زدند که دشمن می‌خواهد عراق را با حضور نظامی، سوریه را با ناامنی و ایران را با جنگ نرم فرهنگی نابود کند، اما به خواب‌رفتگی مدیران فرهنگی، لاابالی‌گری یک عده عیاش خوشگذران، ابزار دشمن شدن اپوزیسیون داخل و خارج و بی‌طرفی برخی مسؤولان که همه ابزارها اعم از فیلم، موسیقی و کتاب را به‌ پای دشمن ریختند، باعث شد تا امروز مسلم زمان ما از همه ناامید شود.

به گزارش میدان۷۲، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در تبیین انسان الگویی قرآن در تفسیر آیات مبارکه سوره انسان خداوند ویژگی‌های انسان‌های ضد الگویی قرآنی را معرفی می‌کند.

وی تصریح کرد: خداوند در مورد خصوصیات انسان‌های ضد الگویی قرآن ۳ بخش سخن می‌فرمایند.

امام‌جمعه مشهد افزود: بخش اول عاصم و کفور و شناخت این ۲ است، بخش دوم در مبحث دنیاگرایی است، به‌عنوان شاخصه معین کننده انسان‌های عاصم و کفور که در هفته‌های گذشته گفته شد، سخن امروز درباره بخش سوم آن، آخرت گریزی است.

وی با بیان اینکه انسان‌های آخرت گریز، آخرت را پشت سر می‌اندازند یعنی نسبت به آن اهتمام ندارند، گفت: انسان معمولاً مطلبی که برایش موردتوجه است، تمام سعی، تلاش و امکانات خود را در آن صرف می‌کند و آن را پیش رو می‌گذارد و گزینه روی میز زندگی انسان است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: انسان به چیزی که اهمیت نمی‌دهند پشت سر می‌اندازد، خداوند در این سوره به پشت سر انداختن آخرت و قیامت اشاره می‌کند.

وی تأکید کرد: دنیاگرایی لازمه‌اش آخرت گریزی است، دنیا و آخرت باهم قابل‌جمع نیست، نه به این معنا که کسی که دنیادار بود آخرت ندارد، گاهی انسان‌های با فضیلت از نظر امکانات مادی در سطح بالایی قرار می‌گیرند اما دنیا را در استخدام آخرت به کار می‌گیرند.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه افزود: مصائب کربلا منحصر در سر بریدن شهدا و اسب تازاندن بر ابدان مطهر شهدا نیست، بلکه استراتژی لشکر ابن زیاد پس از به شهادت رساندن امام و یارانش این بود که اهل‌بیت(ع) حضرت را تحقیر و حرمت عظیم پیامبر(ص) را در چشم مردم درهم بشکند؛ از این‌ جهت، عده‌ای را اجیر کرد تا هنگام ورود کاروان اسرا به کوفه، نان جو و خرما به بچه‌ها صدقه بدهند و همان‌طور که با یک گدا رفتار می‌شود، با اهل‌بیت پیامبر(ص) رفتار کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی تبیین کرد: اهل بیت(ع) ابتکار عمل را از دشمن گرفتند و گفتند صدقه بر ما حرام است، حضرت زینب کبری(س) شروع کردند به خطبه خواندن و به این ترتیب ابتکار عمل از دشمن گرفته شد.

وی تبیین کرد: شناخت دقیق وقایع عاشورا بر همه ما واجب است، اما شناخت پساعاشورا از اولویت بیشتری برخوردار است، عده‌ای دهه اول محرم می‌آیند که فقط گریه کنند و بر سر و سینه بزنند که امام را در سال ۶۱ هجری به شهادت رساندند و البته پس از روز عاشورا، پرچم‌های سیاه را باز می‌کنند و به کار و زندگی خود برمی‌گردند؛ دیگر نه به داعش کار دارند، نه به شیعه انگلیسی که می‌خواهد تشیع را بدنام کند و نه به کسانی که می‌خواهند با هجمه نرم جریان حسینی را براندازی کنند، این عزاداری بی‌بصیرتی است که دودش به چشم هیچ‌کس نمی‌رود و دشمنان خدا و دشمنان پیامبر(ص) نه‌تنها از آن ناراضی نیستند، بلکه حاضرند خود بانی برگزاری مجالسش باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی ضمن انتقاد از رفتارهای خنثی عده‌ای از خواص، تشریح کرد: دو دهه قبل رئیس اردوگاه امام حسین(ع)، مقام معظم رهبری فریاد زدند که دشمن می‌خواهد عراق را با حضور نظامی، سوریه را با ناامنی و ایران را با جنگ نرم فرهنگی نابود کند، اما به خواب‌رفتگی مدیران فرهنگی، لاابالی‌گری یک عده عیاش خوشگذران، ابزار دشمن شدن اپوزیسیون داخل و خارج و بی‌طرفی برخی مسؤولان که همه ابزارها اعم از فیلم، موسیقی و کتاب را به‌ پای دشمن ریختند، باعث شد تا امروز مسلم زمان ما از همه ناامید شود.

وی با طرح این سؤال که آیا در این شرایط می‌توانیم بازهم فریاد بزنیم که ما اهل کوفه نیستیم؟ چنین پاسخ داد: شعار «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» تنها تبدیل به یک شعار شده و وقتی رهبری مطالبه‌ای دارد و ما خاموش هستیم، دروغ می‌گوییم و اهل کوفه هستیم، اما امر ما در این زمان مسلم است و امام حسین(ع) ما هم حضرت حجت(عج) است، کسی هم که یک‌ گوشه حرف بزند، بقیه سوژه استهزاء، تمسخر و جوسازی‌اش کنند و نه‌تنها هیچ‌کس هم حرفی نمی‌زند، بلکه یک عده وقتی با ما دیدار می‌کنند، می‌گویند شما هم تندروی می‌کنید و نیازی به اتخاذ مواضع این‌چنینی نیست؛ زمانی که دشمن بر سینه‌هایمان بنشیند، تازه متوجه اشتباهاتمان می‌شویم.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: مسلم زمان ما مقام معظم رهبری است، حسین(ع) ما امام زمان(عج) است، عده‌ای پیام را خوب می‌گیرند، خوشبختانه در خیابان‌ها بعضی هیئت‌ها و گروه‌های فرهنگی این عبارت‌ها را پلاکارد کردند و در خیابان‌ها حرکت کردند.

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد: روزی نشود که کسی عملکرد ما را برایمان خطبه بخواند و ما گریه کنیم، «ما اهل کوفه نیستیم» برای ما شعار نباشد، شعور باشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: