تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۷ کد مطلب 121320

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

۹۰ درصد تسهیلات بانک سرمایه در اختیار ۳۰ نفر قرار گرفت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان کشور خبر داد و گفت: ۹۰ درصد تسهیلات بانک سرمایه در اختیار تنها ۳۰ نفر قرار گرفت.

به گزار ش میدان ۷۲ در شهرستان نوشهر، با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دستور کار هیأت رئیسه قرار گرفت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بود، اظهار کرد: این صندوق از سال ۷۴ کارش را آغاز کرده است و امروز ۹۱۷ هزار نفر معلم عضو این صندوق هستند ولی متأسفانه شرکت‌های وابسته به این صندوق تخلفاتی دارند و دخل و تصرف در پول معلمان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های این صندوق ۶۰ درصد موجودی‌ بانک سرمایه را تشکیل می‌دهند، افزود: این صندوق سال ۹۴ خسارت هنگفتی دید ولی معلوم نیست چرا با وجود اینکه نمی‌تواند خودش را اداره کند باید به‌دنبال تشکیل تیم والیبال رفت؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه با متخلفان مماشات شد، تصریح کرد: خدماتی که بانک سرمایه ارائه داد ۹۰ درصد تسهیلات آن در اختیار تنها ۳۰ نفر قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که در حوزه پتروشیمی در عسلویه بنا شد، ۸۵ درصد آن اشخاص غیرمعلم هستند و از معلمان و فرزندان آنها به‌کارگیری نشده است.

احمدی لاشکی بیان کرد: زمین‌هایی در تهران وجود دارد که ۱۰ میلیارد تومان کارشناسی شده اما بهای ۶۰ میلیارد تومانی برای آن پرداخت گردیده و این از جیب معلمان رفت.

وی گفت: نمایندگان مجلس با ۲۰۰ رأی مثبت با این طرح موافقت کردند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از هفته آینده تیم ۱۵ نفره تشکیل می‌شود تا هیأت مدیره و مدیرعامل این صندوق برای پاسخ‌گویی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیایند.

احمدی لاشکی گفت: این تحقیق و تفحص ارتباطی به این دولت و آن دولت ندارد و در کل این ۲۰ سال فعالیت مورد پرسش قرار می‌گیرد تا حوادث تلخ اقتصادی رخ ندهد.

منبع : فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: