تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۳ کد مطلب 121343

آغاز بکار دومین کنگره نفت و نیرو در تهران

دومین کنگره بین المللی نفت و نیرو با رویکرد اجرایی کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی در این بخش در تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش میدان۷۲، غلامرضا منوچهری دبیرکنگره بین المللی نفت و نیرو گفت: این کنگره با حضور ۶۰۰ شرکت کننده داخلی و۹۰ شرکت کننده خارجی برپا شده است و بررسی موضوعات بالادستی در صنعت نفت و گاز ایران با هدف جلب مشارکت بین المللی از مهمترین محورهای موضوع گفتگوها در این همایش است.

وی افزود: در این گفتگوها تلاش خواهد شد تا زمینه برای انتقال فناوری های جدید و مشارکت شرکتهای داخلی با شرکتهای معتبر بین المللی فراهم شود و تلاش خواهد شد تا زمینه ای فراهم شود تا طرحهای بزرگ صنعت نفت و گاز با مشارکت شرکتهای داخلی و خارجی اجرایی شود.
منوچهری خاطرنشان کرد: در همین جهت محور اصلی گفتگوها پیرامون سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تقویت ساخت داخل تجهیزات و قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز است.
در حاشیه این کنگره نمایشگاهی از توانمندی های صنعتگران و تولید کنندگان تجهیزات صنعت نفت به برپاشده است ، معاون اول رئیس جمهوری مهمان ویژه این کنگره است که تا دقایقی دیگر سخنرانی وی آغاز خواهد شد.
*چالش‎ها و فرصت‎های بخش خصوصی در صنعت نفت ایران بررسی می شود
معاون وزیر نفت اهم برنامه ها و محورهای دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو را تشریح کرد و بررسی فرصت‎ها و چالش‎های بخش خصوصی در صنعت نفت ایران را از مهمترین این محورها برشمرد.
رکن الدین جوادی صبح امروز (دوشنبه، ۲۶ مهر ) در دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو گفت: این کنگره فرصتی برای تبادل نظر و ارائه راهکارهای جدید برای شتاب بخشی به توسعه انرژی کشور به شمار می آید.
وی با بیان این‎که این کنگره به همت باشگاه نفت و نیرو برگزار می شود، تصریح کرد: هدف این کنگره فراهم کردن زمینه تعامل مدیران دولتی، خصوصی و همچنین کارگزاران فعال بخش اقتصادی است.
رئیس شورای سیاستگذاری کنگره نفت و نیرو با بیان اینکه در این کنگره ۱۱ سخنران بین المللی در حوزه نفت، گاز و نیرو خواهیم داشت، تصریح کرد: همچنین ۲۱ سخنران از مجموعه صاحبنظران ایرانی به ارائه دیدگاه‎های خود در بخش انرژی می پردازند.
جوادی با اشاره به این‎که در نخستین همایش نفت و نیرو که پارسال برگزار شد، ۱۶ سخنران از شرکت‎های خارجی و ۱۶ سخنران ایرانی به ارائه دیدگاه‎های خود پرداختند.
معاون وزیر نفت با بیان این‎که این کنگره امسال پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برگزار می شود، تصریح کرد: با توجه به ضرورت کشور بر توسعه در پساتحریم و نگاه‎ها و فرصت‎ها، کنگره نفت و نیرو امسال بر توسعه تمرکز دارد.
وی محورهای کنگره امسال را در پنج بخش عنوان کرد و افزود: ضرورت اجرای طرح‎های ازدیاد برداشت از میدان‎های نفت و گاز ایران، الگو‎های کسب و کار در شرکتهای اکتشاف و تولید (E&P)، تجربه‎های الگوهای مشارکت و سرمایه گذاری شرکت‎های داخلی و خارجی در صنعت برق، راهبردهای توسعه و نوسازی بخش پایین دستی و حضور بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز چالش‎ها و فرصت‏‎ها، پنج محور این کنگره هستند.
جوادی ابراز امیدواری کرد: دومین کنگره نفت و نیرو که یک حرکت مسئولانه است، باید بسترهای لازم را برای تعامل و همراهی بخش خصوصی و دولتی فراهم کند و دستاورد این کنگره می تواند گام‎های بلندی برای توسعه، خودکفایی و بالندگی اقتصاد کشور باشد.
دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو صبح امروز با حضور بیژن زنگنه ، وزیر نفت آغاز به کار کرد و قرار است دقایقی دیگر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در این کنگره حضور یابد.
منبع : تابناک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: