تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۲ کد مطلب 121380

رئیس سازمان بسیج مستضعفین :

۲۳۰ هزار شغل توسط بسیج در کشور ایجاد شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: در راستای تحقق سیاستهای مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری تا اوایل امسال ۲۳۰ هزار شغل توسط سازمان بسیج در سطح کشور ایجاد شده است.

به گزراش میدان۷۲، سردا محمدرضا نقدی در حاشیه یادواره شهید اعلمی و ۱۸۴ ورزشکار استان اردبیل  اظهار داشت: امسال علاوه بر برنامه‌ای که برای توسعه واحدهای تولیدی کوچک داشتیم در تولید مواد غذایی توسط خود مردم نیز برنامه‌هایی شروع کردیم به طوری که توسعه صنایع تبدیلی خانگی در حوزه مواد غذایی به اقتضای محصولات هر شهر مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: ما در این برنامه شهرهایی که مواد اولیه غذایی فراوانی در آن وجود دارد انتخاب کرده و در این راستا الگوی گلاب قمصر کاشان و یا سوهان قم که عمده کارگاههای تولیدی این محصولات در این دو شهر فعال است٬ الهام گرفتیم و با توجه به این موضوع هر شهری بک برند و کالای تولیدی خود را همانند این دو شهر تولید خواهد کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: تا حد زیادی شهر و مواد غذایی اولیه که مختص آن شهرها است شناسایی کردیم و در حال اتمام هستیم تا با شناسایی این شهرها و مواد غذایی اولیه بتوانیم کارگاههای کوچک و صنایع تبدیلی را در حوزه مواد غذایی و در راستای ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی کنیم.
نقدی بیان کرد: مجموعه ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ارائه به متقاضیان راه‌اندازی صنایع تبدیلی کوچک توسط سازمان بسیج در نظر گرفته است که امیدواریم بتوانیم با کمک خود مردم در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه واحدهای صنایع تبدلی کوچک گام موثری برداریم.
وی اظهار کرد: به امید خدا تا پایان امسال شاهد شکل‌گیری و انبوه‌سازی واحدهای تولید و صنایع تبدلی کوچک در حوزه مواد غذایی در سطح کشور خواهیم بود که تا نخست امسال نیز ۲۳۰ هزار شغل توسط سازمان بسیج مستضعفین در سراسر کشور ایجاد شده که بسیج در این مشاغل هیچ‌گونه تصدی‌گری ندارد و مدیریت این مجموعه‌ها به عهده خود مردم است.
کسانی که حقوق نجومی گرفته‌اند باید مجازات شوند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در رابطه با حقوقهای نجومی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند کسانی که حقوق نجومی گرفته‌اند مرتکب جرم شده‌اند و این مسئله قابل گذشت نیست چرا که از بیت‌المال حقوقهای گزافی برای خود در نظر گرفته بودند که در کشور اسلامی قابل قبول نخواهد بود.
سردار نقدی افزود: اینکه برخی می‌گویند این دریافتهای نجومی جنبه قانونی داشته است اصلا قابل قبول نبوده چرا که در قانون جمهوری اسلامی ایران که بر مبنای عدالت برنامه‌ریزی شده و به هیچ وجه تخصیص حقوق نجومی برای یک مسئول عادلانه نبوده و اگر کسانی از مسئولیت خود سواستفاده کرده‌اند گناهکار بوده و بایستی مجازات شوند.
وی تصریح کرد: مردم به هیج وجه از این موضوع گذشت نمی‌کنند و اگر این حقوق نجومی‌‌بگیران مجازات نشوند به طور حتم لکه ننگی بر دامان دولت و مسئولان مربوطه خواهد بود.

 

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: