تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۹ کد مطلب 121562

کشیش مبارز استرالیایی جمعه شب به همقصه می‌آید

کشیش استرالیایی دیوید اسمیت در یازدهمین قسمت از برنامه همقصه ماجرای زندگی پر فراز و نشیبش، از پیوستن به کلیسا تا سفر به سوریه برای حمایت از مردم این کشور را بازگو خواهد کرد.

به گزارش میدان۷۲، روابط عمومی برنامۀ هم‌قصه، دیو اسمیت متولد ۱۹۶۲ در نیوتاون سیدنی است. وی در سال ۱۹۸۵ به مدرسه علوم دینی کالج مور پیوست و با دریافت دو مدرک در الهیات در سال ۱۹۸۹ به شکل رسمی تبدیل به کشیش کلیسای آنگلیکان شد. دیو، هم اکنون کشیش “کلیسای ترینیتی” است و همچنین یک بوکسور حرفه‌ای است.

“دیوید اسمیت” از سرسخت‌ترین مخالفان مداخله نظامی غرب در سوریه است و تاکنون سفر های متعددی برای اعلام همبستگی با مردم سوریه و کاستن از آلام ایشان به این کشور انجام داده است. او به واسطه اشتغال به ورزش بوکس حرفه ای ملقّب به fighting father یا «پدر مبارز» نیز هست و اتفاقا آخرین سفر خود به سوریه را چند ماه پیش به همراه یک مجموعه ۸ نفره از دسته پدران مبارز انجام داده است.

«هم‌قصه» عنوان برنامه‌ای است که در هر قسمت با مهمانانی غیرایرانی به گفت‌وگو می‌نشیند و داستان زندگی آن‌ها را که درون‌مایه‌ای انسانی دارد، روایت می‌کند. این برنامه «جمعه‌شب‌ها» ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: