تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۸ کد مطلب 121608

دولت رشد اقتصادی را در افزایش فروش نفت می‌بیند

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قابل قبول نیست در حالی که نرخ رشد اقتصادی کشور برابر با منفی ۶.۸ بوده با ۶ درصد مثبت به ۱۲ درصد برسد. این اعداد و ارقام باید قابل لمس باشند و مردم آن را حس کنند.

به گزارش میدان۷۲، حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به اظهارات اخیر سیف رئیس کل بانک مرکزی مبنی براینکه رشد اقتصادی کشور در بهار امسال با ۶ درصد رشد روبه‌رو بوده است، اظهار داشت: اولاً این میزان رشد اقتصادی مطرح‌شده جای سؤال دارد؛ ثانیاً اگر ما شاهد رشد اقتصادی هستیم، این رشد اقتصادی به افزایش فروش نفت برمی‌گردد.

وی بابیان اینکه ارائه این نرخ رشد اقتصادی در تمامی مراحل اقتصاد کشور نبوده و منحصر به یک عامل آن هم فروش نفت بوده است، افزود:  ازاین‌رو اگر فروش نفت کاهش یابد قطعاً این نرخ منفی خواهد شد. رشد اقتصادی باید توأم با رونق و ایجاد اشتغال باشد این در حالی است که همچنان رکود اقتصادی شدیدی بر کشور حاکم بوده و از سوی دیگر آمار بیکاری رو به افزایش است.

موسوی لارگانی تصریح کرد: به‌جای ایجاد اشتغال شاهد تعدیل نیرو هستیم. معتقدم  چندان خوشایند نیست که بخواهیم تنها در زمینه فروش نفت رشد اقتصادی کشور را اندازه‌گیری کنیم اما همچنان صنایع با مشکل سرمایه در گردش روبه‌رو باشند و اشتغال همچنان زیر سؤال برود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قابل‌قبول نیست در حالی که نرخ رشد اقتصادی کشور برابر با منفی ۶.۸ بوده  با ۶ درصد مثبت به ۱۲ درصد برسد. این اعداد و ارقام باید قابل لمس باشند و مردم آن را حس کنند. از این رو این آمار به‌هیچ‌عنوان قابل قبول نیست.

منبع : دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: