تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۳ کد مطلب 121667

برخی با سخنان‌شان نشان می‌دهند که از کدخدا خوش‌شان آمده!

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نوشت: در زمان امام حسین(ع) خیلی‌ها ایشان را نصیحت کردند به اینکه سکوت کند و با دین و دنیای یزید بسازد، امروز هم خیلی‌ها مبانی سازش با کفر را تئوریزه می‌کنند و برایش مبانی فکری درست می‌کنند.

به گزارش میدان۷۲، حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مهدیه این نهاد گفت: امروز هم خیلی‌ها مبانی سازش با کفر را تئوریزه می‌کنند و برایش مبانی فکری درست می‌کنند! مثلاً اینکه می‌گویند: «دیگر دورۀ مرزهای جغرافیایی تمام شده؛ الان دیگر یک سیستم کلی دارد دنیا را اداره می‌کند و شما نمی‌توانید از این سیستم خارج شوید و زندگی کنید!»

 

وی افزود: برای تمسک به «عُرْوَه الْوُثْقى» اول باید به طاغوت پشت کنیم و بعد به خدا ایمان داشته باشیم (فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ؛ بقره/۲۵۶) کفر به طاغوت هم از «انکار قلبی» شروع می‌شود که این حداقلش است، یعنی انسان باید در دلش، از طاغوت بدش بیاید
حجت‌الاسلام محمدیان در ادامه تاکید کرد: می‌گویند: «کدخداست دیگر! نمی‌شود کاری کرد؛ باید با کدخدا کنار آمد!» اما هرچه باشد او ظالم است و باید از او بیزاری جست. اگر انسان در دلش از آنان بدش نیاید و حتی با گفتن اینکه «عجب توانایی‌ای در ادارۀ دنیا دارند!» نشان دهد که از آنها خوشش آمده، بعد می‌تواند ایمان به خدا داشته باشد؟
وی اظهار داشت: انسان علاوه بر انکار قلبی، باید انکار زبانی هم داشته باشد و فقط آن‌را در دلش نگه ندارد؛ و این دو، مقدمۀ عمل است. یعنی بعدش باید با طاغوت مبارزه کند و به اندازۀ توانایی و امکاناتی که خداوند به او داده است، مبارزه و ایستادگی کند.
خیلی‌ها حسین(ع) را هم دعوت به سکوت و سازش می‌کردند/ امروز هم خیلی‌ها مبانی سازش با کفر را تئوریزه می‌کنند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه تاکید کرد: در زمان امام حسین(ع) خیلی‌ها مانند فرزند خلیفه دوم و عبدالله ابن زبیر، ایشان را نصیحت کردند به اینکه سکوت کند و با دین و دنیای یزید بسازد.
محمدیان در خاتمه گفت: امروز هم خیلی‌ها مبانی سازش با کفر را تئوریزه می‌کنند و برایش مبانی فکری درست می‌کنند! مثلاً اینکه می‌گویند: «دیگر دورۀ مرزهای جغرافیایی تمام شده؛ الان دیگر یک سیستم کلی دارد دنیا را اداره می‌کند و شما نمی‌توانید از این سیستم خارج شوید و زندگی کنید!»

منبع : دانشجو

 1. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمدی نژاد عزیز کارش درسته
  یعنی خیلی ساده درسته
  خیلی روشن درسته

  سر مست ز گل های بهاریم امسال
  در خلق حماسه بی قراریم امسال
  هر چند شدی نهی دهیمت ما رای
  محمود بیا که با تو یاریم امسال

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: