تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲ - ۱۳:۵۷ کد مطلب 121824

ضرغامی: مساله احمدی‌نژاد تمام شد

رهبری یک نصیحت خیرخوانه نسبت به یک برادر مومن داشتند و ایشان هم تبعیت کردند و مسئله کاندیداتوری آقای احمدی‌نژاد دیگر تمام شده است اما بعد از آنکه آمدن آقای دکتر احمدی‌نژاد به صحنه انتخابات با اعلام تبعیتی که ایشان از رهبر انقلاب داشت، منتفی شده است برخی آقایان دنبال دوقطبی‌های موضوعی هستند و این دوقطبی‌ها را به بهانه‌های مختلف طراحی می کنند. مثلا کنسرت، حجاب، موسیقی، دوچرخه سواری، ورزش، ماهواره، فضای مجازی و…این به نظرم خیانت به مردم است.

به گزارش میدان۷۲، عزت الله ضرغامی در مورد احتمال کاندیداتوری اش برای انتخابات سال ۹۶ گفت: برنامه‌ای برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌‌جمهوری سال ۹۶ ندارم و مهمترین وظیفه‌ای که در این مقطع احساس می‌کنم، تقویت جریان و نیروهای انقلابی است.

وی افزود: یکی از تفریحات من این است که شب‌ها شایعات مربوط به خودم را می‌خوانم و کارهای نکرده خود را محاسبه می‌کنم؛ می‌گویند ستادهای انتخاباتی من در سراسر کشور تشکیل شده و دفتر مرکزی ستاد انتخاباتی من نیز در خیابان جمهوری است؛ می‌گویند با یک مقام عالی‌رتبه دیدار انتخاباتی داشته‌ام و هر روز یک حرف و کار جدید درباره خودم می‌شنوم که خودم از آن بی‌اطلاع هستم.
اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*شایعات مرتبط با کاندیداتوری‌ام در انتخابات در حالی مطرح می‌شود که بنده هیچ اقدامی برای کاندیداتوری نکرده‌ام و حتی به خودم اجازه نداده‌ام که به این موضوع فکر کنم.

*اگر امروز در کشور ۲ جریان هستند که با هم مسئله به ظاهر جدی دارند، وقتی ما از بیرون نگاه می‌کنیم هر ۲ را درون جریان انقلاب می‌بینیم و این نشانگر آن است که اینها با هم گفت ‌وگو نمی‌کنند؛ اگر برنامه‌ای هم برای دور هم نشستن باشد آن قدر اما و اگر مطرح می‌شود که این جلسات اصلا برگزار نمی‌شود.

*برخی می‌گویند من روابط عمومی بالایی دارم، نه اصلاً بحث این نیست، بحث این است که آقایان از طریق رسانه با هم صحبت می‌کنند نه رو در رو؛ فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس به ما می‌گوید که می‌توانیم آدم‌ها و نیروهای انقلاب را با فرهنگ انقلاب به همدیگر نزدیک کنیم. مثلا در جنگ، اختلاف فکری هیچ تاثیری روی همگرایی نمی‌گذاشت؛ من نمی‌گویم ریشه همه اختلافات رفتاری است، نه برخی اختلافات ما فکری و مبنایی است که باید رفع شود، اما قالب آن غیرفکری و غیرمبنایی است.

*اگر از ضرغامی بپرسید بزرگ‌ترین مشکل کشور حداقل در جبهه خودی و انقلابی آیا اختلاف فکری است، پاسخ خواهم داد، نه، قبول ندارم. ریشه اختلافات رفتاری، نفسانی و خصلتی است و به خاطر این خصلت‌ها ما از همدیگر دور شدیم. واقعا هر چقدر نزدیک شوند، زمینه‌های سوءتفاهم از بین می‌رود.

*درباره برخی افراد سوءتفاهم مطرح می‌شود و قبل از آنکه این سوءتفاهم با خود فرد مطرح شود در ۱۰ جای دیگر نقل می‌کنیم و بعدها مشخص می‌شود که آنچه طرح شده از اساس کذب بوده است.

*خطاپوشی رهبر انقلاب بسیار بالاست و من بنا به کاری که داشته‌ام خطاپوشی ایشان را بسیار دیده‌ام . رهبر انقلاب با تمام بزگورای در خطاپوشی، فتنه ۸۸ را نمی‌پوشانند، چون بزرگ‌ترین موفقیت را در سطح جهانی کسب کرده بودیم، اما این عده ادعای تقلب در انتخابات را بدون هیچ سندی و با علم به اینکه تقلبی نشده، مطرح کردند و حتی حاضر نشدند بعد از ادعای خود یک بار هم که شده اظهار ندامت و شرمندگی کنند که اگر این‌کار را هم می‌کردند شرایطشان امروز متفاوت بود.

*{در مورد توصیه رهبر انقلاب به احمدی نژاد مبنی بر عدم حضور در انتخابات سال ۹۶}رهبری یک نصیحت خیرخوانه نسبت به یک برادر مومن داشتند و ایشان هم تبعیت کردند و مسئله کاندیداتوری آقای احمدی‌نژاد دیگر تمام شده است اما بعد از آنکه آمدن آقای دکتر احمدی‌نژاد به صحنه انتخابات با اعلام تبعیتی که ایشان از رهبر انقلاب داشت، منتفی شده است برخی آقایان دنبال دوقطبی‌های موضوعی هستند و این دوقطبی‌ها را به بهانه‌های مختلف طراحی می کنند. مثلا کنسرت، حجاب، موسیقی، دوچرخه سواری، ورزش، ماهواره، فضای مجازی و…این به نظرم خیانت به مردم است.

*برخی جریان‌‌های سیاسی می‌خواهند دو قطبی‌های موضوعی را سنگر به سنگر تا انتخابات دنبال کنند و از هر بهانه‌ای برای بهره برداری سیاسی استفاده کنند.

*{درباره اعتقاد برخی مبنی بر بی تفاوتی اصولگرایان نسبت به موضوع تعطیلی کنسرت هاا}نه، اینطور نیست ما نسبت به همه مسایلی که برای مردم مهم است، حساس هستیم اما معتقدیم که مسئله اصلی مردم اینهایی که موضوع قطب‌‌بندی برخی گروه‌های سیاسی شده نیست، مسئله اصلی گرفتاری‌های معیشتی و اقتصادی است؛ مسئله اصلی مشکلات جوانان از قبیل اشتغال و ازدواج است نه کنسرت.

*اولاً در این حوزه‌ها آنقدر آزادی عمل هست که نیازی به دوقطبی کردن آن نیست. مثلا در حوزه ماهواره، باید گفت که این موضوع دیگر موضوعیت ندارد گرچه ما قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره داریم اما این موضوع عملا دیگر موضوعیت ندارد.عملا دیگر ناجا جمع آوری نمی‌کند و دیگر قابلیت لازم برای دوقطبی شدن را از دست داده است.

*{درباره ارزیابی از عملکرد روحانی} دولتمردان زحمت می‌کشند و خدمت می کنند. حرف من همیشه این بوده که هر مدیری که می آید خدمتی می کند و نفر بعدی باید آن را دنبال کند؛ من اصلاً قبول ندارم اینکه فردی روی کار بیایید و گذشته را کامل نفی کند.

*برخی طوری رفتار می‌کنند که انگار دولت و مسئولیت خود را از دست طاغوت گرفته‌اند که این کار اصلا شایسته نیست.

* به نظرم مجموعه زحماتی که دولت یازدهم در عرصه مختلف از جمله دیپلماسی کشیده است، جای خودش محترم است و من در مقام ارزیابی این اقدامات نیستم اما حرفم این است که خروجی این زحمات باید برای مردم معنا و مفهوم داشته باشد و باید مردم خروجی زحمات دولت را احساس کنند.

*بعد از پایان مسئولیت در صداوسیما، در حکمی که رهبر معظم انقلاب برای بنده صادر کردند ۲ مسئولیت مهم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی به عهده من گذاشتند و نحوه عملکرد من را شاخص گذاری کردند. تلاش کردم بر اساس رهنمود ایشان در این ۲ شورا حضور فعال و موثر داشته باشم و با مطالعه خود را برای حضور موثرتر در این زمینه آماده کنم.

*من عملا خواستم نشان بدهم که دنبال کار اجرای نیستم نمی خواهم اسم برده شود جاهائی پیشنهاد شد اما قبول نکردم چرا که خواستم در حوزه فکری و اجتماعی و فرهنگی و رسانه‌ای و به خصوص فضای مجازی فعال باشم در این مدت دوستان در صداوسیما اصرار داشتند که در برنامه های کارشناسی حضور فعال داشته باشم اما قبول نکردم.

*{درباره فعالیت در فضای مجازی}شبانه روز در حوزه فکری، یا خودم می‌نویسم و یا تأمین می‌کنم. مواضع من در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی در اینستاگرام منتشر می‌شود. از موافقین و مخالفین که با انگیزه‌های مختلف آن را بازتاب می‌دهند تشکر می‌کنم.

*برخی نوشته‌ها و یا فعالیت‌ها و مصاحبه‌‌هایم نیز به طور مختصر در کانال تلگرام شخصی‌ام منتشر می‌شود. در کانال خمیازه که ظاهرش طنز است مسائل مختلف را دنبال می‌کنم. تلاش می‌کنم با مخاطب خوبی که فراهم شده پیام‌های لازم را منتقل کنم.

*یک بحثی داریم با عنوان نه حرام است نه باطل. یکی آسیب‌های فضای مجازی این است که عده‌ای احکام الهی را مسخره می‌کنند. یعنی دشمن مسخره می‌کند؛ مراجع و رساله را به استهزا می‌کشد. حتی با حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تماس گرفتم و به ایشان عرض کردم به ناحق جنابعالی تبدیل به سوژه شده‌اید که گویا هر چیزی که باطل یا حرام است فتوای شماست؛ اتفاقاً ایشان برعکس هستند. در همین زمینه یکی از پست‌هایی که گذاشتم نظر فقهی آیت الله مکارم درباره وسواس بود. ما در این پست فتوای آقای مکارم شیرازی را منتشر کردیم که ایشان فرموده است به شک و وسواس توجه نکنید من روز قیامت به عهده می‌گیرم. ما در این کانال احکام شرعی نمی‌گوییم بلکه مباحثی که به اشتباه در عرف حرام و باطل است را به مردم می‌گوییم که آقا سخت گیری نکنید حکم خدا این است و فلان موضوع حرام و باطل نیست.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: