تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۶ کد مطلب 121968

نقوی حسینی :

وزرای پیشنهادی دولت انتخاباتی هستند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی ضمن تأکید بر این نکته که روحانی وزرایی که کارکرد انتخاباتی داشتند را عوض کرد گفت: روحانی به جای اینکه وزرای مربوط به اقتصاد را تغییر دهد با رویکرد سیاسی و کارکرد انتخاباتی وزرایی را تغییر می دهد که ارتباطی با امور مردم نداشته و مشکلی از مشکلات مردم را حل نمی کند.

به گزارش  میدان ۷۲ سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در گفت و گو یی ؛ در خصوص معرفی سه وزیر از سوی دولت به مجلس اظهار داشت: روحانی در سال پایانی دولت باید برای عملکرد ۴ ساله خودش پاسخگو باشد و به مردم بگوید که در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی چه اقداماتی انجام داده است و اکنون این کارنامه خالی است.

 

وی با بیان اینکه بحران اشتغال، بحران رکود، معیشت نامطلوب مردم و … نه تنها کمتر نشده بلکه افزایش داشته است گفت: قطعا دولت یازدهم می خواهد برای کم کاری های سه ساله خود مقصری پیدا کند و اولین مقصری که میخواهد اعلام کند، مجلس قبل است.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: اگر این افراد رای بیاورند می گویند مجلس قبل نمی گذاشت ما کارها را جلو ببریم و اگر مجلس قبل اجازه می داد، کارها پیش می رفت.

 

نقوی حسینی اذعان داشت: دلیلی ندارد افرادی که در مجلس قبلی نتوانستند از مجلس رای اعتماد بگیرند و دلیل اصلی آن هم عدول از خطوط قرمز نظام و نداشتن تجربه و سوابق اجرایی بود، دوباره از سوی دولت معرفی شوند، این در حالی است که افرادی که معرفی شده اند نسبتی با دستگاهی که برای آن معرفی شده اند ندارند.

 

وی تاکید کرد: آشتیانی که به خاطر نقش داشتن در فتنه ۸۸ از مجلس نهم نتوانست رای اعتماد بگیرد، امروز برای وزارت آموزش و پرورش معرفی می شود که هیچ نسبتی میان دانش آشتیانی و وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آقای صالحی امیری در هیچ حوزه فرهنگی فعال نبوده و یا آقای سلطانی فر تا کنون سابقه ورزشی نداشته است گفت: با بررسی انتخاب های دولت می توان دریافت که هدف اصلی رای آوری این افراد و یا بهبود اوضاع این وزارت خانه ها نیست و اهداف پشت پرده دیگری وجود دارد.

 

نقوی حسینی با بیان اینکه این افراد زمینه رای در مجلس ندارند گفت: فتنه از زمان آغاز تا کنون خط قرمز نظام بوده و خط قرمز نظام باید خط قرمز مجلس نیز باشد و از همین جهت نباید دولت افرادی که منتسب به فتنه هستند را به عنوان وزیر معرفی کند.

 

وی یادآور شد: در مجلس نهم هم به رئیس جمهور گفتم اگر ۲۰ نفر دیگر هم به مجلس معرفی شوند و فعال در فتنه باشند به هیچ کدام رای نمی‌دهیم؛ نباید سیاسی کاری و سیاسی بازی بر وزارت خانه ها حاکم شود.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اذعان داشت: روحانی در اراک گفته است که اگر وزرا را تغییر بدهیم می گویند چرا تغییر می دهید و اگر تغییر ندهیم می گویند چرا تغییر نمی دهید؛ باید به رئیس جمهور گفت که مطالبه مردم و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی این بود که وزرایی که مربوط به معیشت ، تولید خروج از رکود و از این دست مسائل اقتصادی هستند تغییر کنند.

 

نقوی حسینی ضمن تأکید بر این نکته که روحانی وزرایی که کارکرد انتخاباتی داشتند را عوض کرد گفت: روحانی به جای اینکه وزرای مربوط به اقتصاد را تغییر دهد با رویکرد سیاسی و کارکرد انتخاباتی وزرایی را تغییر می دهد که ارتباطی با امور مردم نداشته و مشکلی از مشکلات مردم را حل نمی کند.

منبع : دانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: