تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۷ کد مطلب 122058

روایتی از نتایج اقتصاد مقاومتی، بیخ گوش آمریکا

فرناندو فیونس موسس «گروه کشاورزی ارگانیک» در کشور کوبا است. او برنده جایزه «معاش درست» در سال ۱۹۹۹ از سازمان ملل است. فرناندو با قبول دعوت همقصه جمعه شب قصه خود و دوستانش درباره موفقیت در مقابل تحریم‌ها با استفاده از کشاورزی ارگانیک را روایت خواهد کرد. این برنامه جمعه‌شب، ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش خواهد شد.

به گزارش میدان۷۲، به نقل از روابط عمومی برنامۀ هم‌قصه، فرناندو فیونس در یک خانواده فقیر روستایی در کوبا به دنیا آمد. وی در دوران انقلاب کوبا به کار تحقیقاتی در حوزه کشاورزی پرداخت و پس از پایان تحصیلاتش در استرالیا و بازگشت به کشور «گروه کشاورزی ارگانیک» را راه‌اندازی کرد. قصد «گروه کشاورزی ارگانیک» از ابتدای کار این بود که در عمل نشان دهد که روش غیرشیمیایی از تمامی جهات برتر از کشاورزی پرهزینه شیمیایی است و بدینوسیله سیاستگذاران، دانشمندان و کشاورزان را متقاعد کند که نباید به کشاورزی شیمیایی پیشین و وابسته به خارج کشور بازگشت. اتخاد سیاست اقتصاد مقاومتی در مقابل تحریم و واردات کوبا موجب شد تا فرناندو فیونس با همکاری همسرش به روش علمی کشاورزی ارگانیک (غیر شیمیایی) دست یابندو موفق به کسب جایزه «معاش درست» در سال ۱۹۹۹ شوند.

«هم‌قصه» عنوان برنامه‌ای است که در هر قسمت با مهمانانی غیر ایرانی به گفت‌وگو می‌نشیند و داستان زندگی آن‌ها را که درون‌مایه‌ای انسانیدارد، روایت می‌کند. این برنامه «جمعه‌شب‌ها» ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀیک سیما پخش میشود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: