تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۶ کد مطلب 122149

زنی که فقط ۲۴ ساعت همسر قانونی هیتلر بود+عکس

اوا براون معشوقه هیتلر بود که گفته می شود قبل از خودکشی هیتلر با وی ازدواج کرد.۹۷ سال پیش اوا براون در روز ۶ فوریه سال ۱۹۱۲ در شهر مونیخ متولد شد. او فقط مدت ۲۴ ساعت همسر رسمی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی بود اوا دختر فریدریش براون آمزگار مدرسه و فراتسیسکا کرونبورگر از خانواده‌های محترم ایالت باواریا بود.

جام جم آنلاین : اوا براون معشوقه هیتلر بود که گفته می شود قبل از خودکشی هیتلر با وی ازدواج کرد.۹۷ سال پیش اوا براون در روز ۶ فوریه سال ۱۹۱۲ در شهر مونیخ متولد شد. او فقط مدت ۲۴ ساعت همسر رسمی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی بود اوا دختر فریدریش براون آمزگار مدرسه و فراتسیسکا کرونبورگر از خانواده‌های محترم ایالت باواریا بود.

اوا براون منشی عکاسخانه‌ای در مونیخ بود که آدولف هیتلر از دیر زمان مشتری آن بود و در آنجا باهم آشنا شده بودند. او بعدها کار چاپ  عکس‌ها را در این عکسخانه به عهده گرفت و چون روی عکس های هیتلر بیش از اندازه دقت می‌کرد مورد توجه او قرار گرفت.

 

در سال ۱۹۳۲ هیتلر هنگامی که اوا براون فقط ۲۰ ساله داشت از او خواست که به عنوان همسر غیر رسمی اش باهم زندگی کنند. این در حالی بود که هیتلر در آن زمان ۴۳ سال داشت.اوا  با وجود مخالفت پدرش پیشنهاد آدولف هیتلرکه رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان ( نازی ) بود و هنوز به مقام صدراعظمی آلمان نرسیده بود را پذیرفت و از آن پس تا آخرین لحظه عمر در کنار او زندگی کرد.

 

هیتلر پس از به قدرت رسیدن هرگز اوا براون رادر امور دولتی و سیاست دخالت نمی داد و به ندرت در مراسم او را به همراه خود می‌برد و عملا اوا در سایه هیتلر زندگی می‌کرد. علاقه هیتلر به اوا براون وقتی بیشتر شد که هیتلر از یک توطئه سوء‌قصد جان سالم به در برد. پس از نجات هیتلر از این حادثه ، اوا در نامه ای که به او نوشت بر وفاداری همیشگی‌اش نسبت به او تاکید کرد.

 

در هنگامی که سقوط برلین نزدیک شده بود، هیتلر مایل نبود اوا براون را به همراه خود به پناهگاه زیر زمینی ببرد، اما اوا اصرار کرد که می خواهد در کنار او بمیرد.
اوا ۱۳ سال همسر غیر رسمی هیتلر بود. هیتلر  در روز ۲۹ آوریل سال ۱۹۴۵ در مراسمی ساده که در پناهگاه زیر زمینی و با حضور تعداد اندکی از جمله جوزف گوبلز ، وزیر تبلیغات آلمان نازی و همسرش برگزارشد، به طور رسمی با اوا براون ازدواج کرد و روز بعد هر دو خودکشی کردند و اجساد آنان را در کنار هم آتش زدند تا به دست سربازان شوروی نیفتند. با وجود این، سربازان شوروی بقایای اجساد نیمه سوخته آنها را به دست آوردند.

 

در روز ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵ که پناهگاه هیتلر در شهر برلین از نزدیک زیر آتش ارتش سرخ بود، هیتلر پیش از آن که با شلیک گلوله خودکشی کند ابتدا به  اوا دارویی زهر آلود داد و وصیت کرد که پس از مردن اجساد آنها را با بنزین آتش بزنند. اوا هنگام مرگ فقط ۳۳ سال داشت.
به این ترتیب اوا براون که فقط مدت ۲۴ ساعت همسر رسمی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی بود، در روز ۶ فوریه سال ۱۹۱۲ در شهر مونیخ متولد شد. نام اوا براون زنی که تنها ۲۴  ساعت همسر قانونی آدولف هیتلر بود در کنار نام او در تاریخ ثبت شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: