تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۴ کد مطلب 122159

نامه دفتر تحکیم وحدت به رئیس قوه قضائیه؛

دعوت تحکیم وحدت از آملی‌لاریجانی برای حضور در دانشگاه/ نقایص موجود در سیستم نظارتی و قضایی کشور رفع شود

سوال ما این است که اگر دولت قصد همکاری و نظارت برای عدم دریافت حقوق های این چنینی داشت، اصلا چرا این اتفاق رخ داد؟ با این اوصاف انتظار همکاری از طرف دولت منتفی است و قوه قضاییه به فرموده مقام معظم رهبری باید با شدت عمل و قاطعیت کامل وارد این قضیه شود.

 میدان ۷۲ :دفتر تحکیم وحدت به مناسبت پیام مقام معظم رهبری در ۶ آبان ماه سال ۸۱ به جنبش دانشجویی، پیرامون مقابله با فساد، نامه‌ای را خطاب به رئیس قوه قضائیه منتشر کرد.

دفتر تحکیم وحدت در ابتدای نامه خود آورده است: “از زمانی که روح انقلاب اسلامی در کالبد این مرز وبوم دمیده شد، ندای عدالت خواهی و آرمان تحقق همه جانبه قسط، جان ها را تازه و عزم ها را برای قدم بر داشتن در راه تحقق این هدف انبیا استوار کرد؛ اما سال هاست می بینیم بروز و ظهور فساد های میلیاردی وعدم برخورد قاطع در بسیاری موارد، باعث سر افکندگی مردم انقلابی و زجر کشیده گردیده است و ادامه این روند باعث دلسردی و قطع امید همه جانبه آن ها از نظام جمهوری اسلامی  برای تحقق آرمان های وعده داده شده، می گردد.”

این اتحادیه دانشجویی در ادامه با اشاره به افشای فسادهای اخیر و در ماجرای فیش های حقوقی می نویسد: “در مورد بحث حقوق های نجومی مدیران دولتی، مهم ترین دغدغه همه دلسوزان انقلاب، رد مال از این افراد و عدم انتصاب مجدد خاطیان به دیگر مناصب مهم دولتی و کشوری به  دلیل سوء استفاده از بیت المال مسلمین بود. اما بعد از گذشت چند ماه از آن قضیه، مشاهده می شود که برخورد قاطعی با خائنین به بیت المال صورت نگرفته و همان طور که حجت الاسلام محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هفته دولت اظهار داشت کارِ ویژه ای توسط این قوه صورت نگرفته است. اخیرا نیز  جناب آقای اژه ای، در نشست خبری مشترکی که با حضور روزنامه نگاران و فعالین رسانه ای برگزار شد اظهار داشت که دولت درمورد فیش های نجومی چیزی به قوه قضاییه اعلام نکرده است.”

دفتر تحکیم وحدت در ادامه با طرح سوالی ادامه می دهد: “سوال ما این است که اگر دولت قصد همکاری و نظارت برای عدم دریافت حقوق های این چنینی داشت، اصلا چرا این اتفاق رخ داد؟ با این اوصاف انتظار همکاری از طرف دولت منتفی است و قوه قضاییه به فرموده مقام معظم رهبری باید با شدت عمل و قاطعیت کامل وارد این قضیه شود. در صورت عدم مشاهده چنین رفتاری از طرف قوه قضاییه، این مهم در ذهن ها متبادر می شود که خدای ناکرده  قرار است این پرونده نیز مانند بعضی  پرونده های دیگر به خاطر  ملاحظات غیر واقعی سیاسی و مصلحت هایی که گاها به نفع اشخاص حقیقی می باشد، نه توده های مردم و نظام اسلامی، در پیچ و خم قوانین قرار گیرد و رسیدگی به آن منتفی شود”.

این اتحادیه دانشجویی در ادامه این نامه خود ضمن اشاره به اتهاماتی که به شهرداری تهران درباره املاک این سازمان مطرح شده است، می نویسد: “بعد از مشخص شدن فیش های نجومی و زیر سوال رفتن نحوه مدیریت دولت و عدم توجه به آرمان های انقلاب اسلامی  و گاها ضدیت با آن ها، مسئله املاک رانتی شهرداری تهران مطرح شد. عده ای در پی سوء استفاده سیاسی از این مسئله بودند و می خواستند این دو ماجرا را که هویت نظام جمهوری اسلامی و انقلاب  را نشانه رفته بود، در مقابل هم قرار داده تا با گروکشی های سیاسی  و ایجاد پروپاگاندای رسانه ای، جلوی برخورد قاطع با خاطیان هر دو پرونده را بگیرند.  اما جبهه انقلاب اسلامی و توده های مردم این مسائل را رو در روی هم و فساد جناح های خاص سیاسی نمی داند و کاری هم به احزاب موجود ندارد، بلکه این دو قضیه را در یک راستا که آن، ذبح کردن آرمان قسط وعدل می باشد، می داند.”

دفتر تحکیم حدت در بخشی از دیگری از این نامه به نوع برخورد با مسئله فساد اعتراض می کند و با ارائه تحلیلی از فسادهای اخیر، عواملی همچون، ضعف و یا چشم پوشی ساختارهای نظارتی کشور، عدم پیگیری از سوی نهادهای قضایی را دلایل این اتفاقات عنوان می کنند.

در ادامه این نامه خطاب به رئیس قوه قضاییه نیز آمده است: برای ریشه کن شدن فساد در سیستم اداری و برنامه ریزی کشور باید هرکدام از این سه مورد به طور کامل بررسی شود و تمام نقایص موجود در سیستم نظارتی و قضایی کشور رفع شود.

در آخر این نامه خطاب به رئیس قوه قضائیه آمده است: از جنابعالی به عنوان رییس قوه قضاییه تقاضا می کنیم به تأسی از شهید بزرگوار بهشتی و همچنین رویکرد ۲۷ ساله مقام معظم رهبری در برخورد با فساد، جلسه پرسش وپاسخ با دانشجویان را در دستور کار خود قراردهید و به دانشگاه ها تشریف بیاورید تا بتوانید به درد دل وسوالات این قشر پیشرو و آرمانخواه را بشنوید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: