تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ - ۲۲:۱۲ کد مطلب 122188

ابوالفضل ظهره وند: برجام هیچ فرجامی ندارد

ابوافضل ظهره وند گفت: برجام هیچ فرجامی ندارد و ما نمی‌توانیم از برجام بیرون بیاییم و به هیچ عنوان امکان خروج وجود ندارد.

به گزارش میدان۷۲، ابوالفضل ظهره‌وند صبح امروز در جمع دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی شهرستان جم به کار خود در شورای امنیت ملی اشاره کرد و اظهار داشت: کار من فرا جناحی بوده، هست و سخنانی که در تلویزیون و رادیو در مورد برجام  و اتفاقات منطقه‌ای بیان می‌کنم به موضوع امنیت ملی بر می‌گردد.

مشاور رسانه‌ای سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ما ایرانی هستیم و در جغرافیای سیاسی خاصی زندگی می‌کنیم بیان داشت: ما در این منطقه با تهدیدها، فرصت‌ها و منافع مشترکی روبه‌رو هستیم.

سفیر سابق ایران در ایتالیا و افغانستان با بیان اینکه اکثر بزرگان اصلاح طلب و اصولگرا اقوام و دوستی نزدیکی دارند گفت: نباید در شهرستان‌ها و… برای اصلاح طلبی و اصولگرایی دعوا شکل گیرد، زمانی که موشک‌های صدام بر تهران فرود می‌آمدند سئوال نمی‌کردند که کجا خانه اصلاح‌طلب‌ها و اصوالگراها و یا شیعه‌ها و سنی‌ها  است و با موشک‌هایشان خیلی از مناطق تهران را نابود کردند و برایشان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی معنی نداشت.

ظهره‌وند با تاکید بر اینکه باید همدلی‌های بین اصولگرایان و اصلاح طلب‌ها افزایش یابد ابراز داشت: در موضوعاتی که مربوط به امنیت ملی می‌شود همه این مولفه مهم را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه نمی‌شود مسائل ملی را در زاویه و نگرش حزبی حل و فصل کنیم تاکید کرد: اقتدار ملی برای همه کشورها مهم است.

مشاور سابق دبیر شورای امنیت ملی ایران با اشاره به ظرفیت‌ها و موقعیت‌های کشور خاطرنشان کرد: کشور باید بتواند از یک درآمد سرانه و رفاه بالا، موقیعت ویژه و ممتاز در محیط بین المللی برخوردار باشد.

کارشناس مسائل هسته‌ای با بیان اینکه مسئله محیط بین الملل چالش و چاشنی‌های خاص خود را دارد، اذعان داشت: وقتی کشورها با هم تعامل دارند، اهداف منافع  در شکل یک رویکرد و در قالب تهدید و فرصت محدودیت در محیط بین الملل مطرح می‌شود.

ظهره‌وند گفت: تاکنون در ۸۰ کشور حضور یافته‌ام و نقاط ضعف و قوت کشورها را مورد بررسی و مطالعه قرار داده‌ام، در کشور‌های اروپایی با توجه به اینکه عضو اتحادیه هم هستند اما کاملا نحوه زندگی آنان فرق می‌کند و زندگی متفاوتی دارند.

وی در دیگر سخنان خود در جمع دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی شهرستان جم با بیان اینکه هیچ موضوع اجتماعی نیست که سیاسی نباشد گفت: انسان یک موجود سیاسی است و سیاست همه را در بر گرفته است.

ظهره‌وند تاکید کرد: سیاست حیات و سرنوشت انسان‌ها را رقم می‌زند و همه به خصوص دانشجویان باید در برابر سیاست هوشمند و با دید باز مقابله کنند.

سفیر سابق ایران در ایتالیا و افغانستان اظهار داشت: در موضوعات ملی کاری به جناح نداشته و برای منافع ملی حساس باشیم، منافع ملی بر می‌گردد به اینکه کشور در رفاه بهتر و مردم زندگی بهتری داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود به سرمایه گذاری‌ها از طریق Ipc اشاره کرد و اظهار داشت: ما کلی پول و هزینه بیت المال را از دست داده‌ایم و مسؤولان دلشان خوش است که سرمایه‌گذار خارجی جذب کرده‌اند که با خیلی از اصل‌های ما نیز مخالفت دارد.

مشاور سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به عملکرد کشور نروژ در این موضوع اشاره کرد و گفت: مردم در این کشور رفاه بالایی دارند و به خوبی نیز زندگی می‌کنند، همین مسکن مهری که در دولت احمدی نژاد انجام شد و خیلی‌ها الان به سر دولت قبل می‌زنند، در نروژ به همه مسکن مهر می‌دهند و دختر و پسری که ازدواج می‌کنند کمتر از ۵ ماه یک آپارتمان شیک تحویل می‌گیرند.

ظهره‌وند بیان داشت: نروژ توانسته است از رهگذر نفت و نفتی که می‌فروشد سرمایه‌گذاری خوبی انجام دهد و همه هزینه‌ها در یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌رود.

وی با انتقاد از حقوق‌های نجومی اظهار داشت: در نروژ حقوق‌های ۲۰۰ میلیونی برای مدیران نیست و توانسته‌اند سود سرمایه گذاری‌ها را در کار های مختلف انجام دهند.

ظهره‌وند تصریح کرد: نروژ با جمیعت ۲۵ میلیونی بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام داده است ولی در ایران چنین چیزی نمی‌بینیم.

مشاور سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در ایران فقط توانسته‌ایم شعار دهیم که این اصولگرا و آن دیگری اصلاح‌طلب است، گفت: با انجام برنامه ریزی دقیق می‌توانستیم خیلی بهتر عمل کنیم و متاسفانه واقع بین نیستیم.

ظهره‌وند گفت: اگر مسئله ipc  و fatf دچار تغییراتی شود مشکل‌ساز  شده و دوباره قصه تحریم‌ها شروع می‌شود.

وی در خصوص برجام گفت: برجام هیچ فرجامی ندارد و ما نمی‌توانیم از برجام بیرون بیاییم و به هیچ عنوان امکان خروج وجود ندارد.

ظهره‌وند افزود: برای خروج از برجام فقط یک راه وجود دارد که آمریکا زیر میز بزند و تنها را گریز ایران از برجام زیر میز زدن آمریکا است.

عضو سابق دبیرخانه امنیت ملی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال موزاییکی کردن کشورها است، بیان داشت: افغانستان و پاکستان تقسیم شده‌اند و خطوط تجزیه هم روشن است، آمریکا به دنبال این است تا ایران را نیز تجزیه کند که کور خوانده‌اند.

این مسئوول خطاب به دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی شهرستان جم استان بوشهر گفت: اگر ایران تجزیه شود دیگر لبخندی برای مردم باقی نمی‌ماند و ناموس، پدر و مادر هیچکدام حفظ نمی‌شود و دیگر هویتی نخواهیم داشت.

معاون رسانه‌ای سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی  با اشاره به اینکه ایران دریایی از منابع است، گفت: باید مدیریت منابع را در دست بگیریم و ثروت ملی را افزایش دهیم.

سفیر سابق ایران ایتالیا و افغانستان ابراز داشت: نخبه و دانشجوی ما باید خیلی از موارد را با دقت دنبال کنند و اگر دو هفته دیگر اوباما می‌رود برای همیشه رفته است.

وی تصریح کرد: ولی متاسفانه در کشورمان این چنین نیست و مردان مسؤول ما برای تمام فصول هستند اما دست از مدیریت و…. خود بر نمی‌دارند.

ظهره وند در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در خصوص اشتباهات و اقدامات دولت احمدی نژاد گفت: در دولت احمدی نژاد ۶۰۰ میلیارد دلار درآمد داشتیم که احمدی‌نژاد با همه اشتباهاتش این درآمد را بین مردم این مملکت پخش کرد.

وی افزود: همین شهرستان جم در دوره دولت احمدی‌نژاد خیلی از دانشگاه‌ها، اشتغال زایی‌ها، جاده‌ها، اتوبان‌ها و… ساخته شد و نشان می‌دهد دولت نهم و دهم به شهرستان‌های کمتر از ۵۰ هزار نفر  اهمیت می‌داد.

این مسؤول در پاسخ به سئوال یکی دیگر از دانشجویان درباره بابک زنجانی و احمدی‌نژاد گفت: بابک زنجانی ربطی به دولت نهم و دهم ندارد و باید واقع بین باشیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: