تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۷ - ۱۲:۱۶ کد مطلب 122195

جو منفی علیه وزرای پیشنهادی در مجلس وجود ندارد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جو منفی علیه وزرای پیشنهادی در مجلس وجود ندارد در عین حال از نحوه معرفی وزرا به مجلس انتقاد کرد.

به گزارش میدان۷۲، جلیل رحیمی جهان‌آبادی  اظهار کرد: دولت می‌توانست پیش از معرفی وزرای پیشنهادی جلساتی را با نمایندگان برگزار کند و رایزنی‌هایی در سطح مجلس داشته باشد اما معرفی وزرا بدون رایزنی با نمایندگان و فراکسیون امید که همفکر دولت است صورت گرفت.

وی افزود: البته معرفی گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌ها حق قانونی رئیس جمهور است اما نوعی شتابزدگی و اقدام غیرکارشناسی را در این زمینه شاهد بودیم در حالی که اگر در این‌باره رایزنی می‌شد فراکسیون‌های سیاسی مجلس ضمن بررسی سوابق و برنامه گزینه‌های پیشنهادی دولت به رأی‌آوری آنها کمک می‌کردند.

نماینده مردم تربت جام در مجلس با بیان اینکه رایزنی دولت با مجلس در مورد وزرای پیشنهادی بعد از معرفی آنها آغاز شده، ادامه داد: در همین زمینه تغییر ناگهانی گزینه وزارت آموزش و پرورش از آقای نجفی به آقای دانش آشتیانی آن هم بدون ارائه توضیح، شبهاتی را ایجاد می‌کند.

رحیمی نظر نهایی مجلس درباره وزرای پیشنهادی را منوط به رایزنی دولت با مجلس و نظر نمایندگان دانست و اضافه کرد: پیش‌بینی من این است که جو خیلی منفی علیه دولت نیست گرچه ما ناشی‌گری و شتابزدگی دولت در نحوه معرفی وزرا را شاهد بودیم.

این عضو فراکسیون امید در پایان درباره وزرای پیشنهادی نیز گفت: من نسبت به آقای صالحی امیری شناخت نسبی دارم و ایشان را شخصیت توانایی می‌دانم که می‌تواند در وزارت ارشاد موثر و کارآمد باشد اما از آقایان دانش آشتیانی و سلطانی‌فر شناختی ندارم، البته برنامه و سوابق آنها را در جلسات مختلف کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها بررسی خواهم کرد.

 

 

منبع : ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: