تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۷ - ۲۲:۱۲ کد مطلب 122239

پوتین آتش بس حلب را تمدید کرد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اجازه شروع دوباره حمله هوایی جنگنده های ارتش این کشور به مواضع تروریست ها در شهر حلب را نداد.

به گزارش میدان۷۲، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی مطبوعاتی ولادیمیر پوتین طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور روسیه شروع دوباره حملات هوایی به شهر حلب را در زمان کنونی مفید نمی داند، البته اکنون تنها حملات هوایی جنگنده های روسیه به شهر حلب تعلیق شده است.

وی افزود: رئیس جمهور روسیه اعتقاد دارد که امکان تمدید آتش بس انسان دوستانه در شهر حلب برای خروج مجروحین و عقب نشینی نیروهای مسلح از این شهر وجود دارد.

سخنگوی مطبوعاتی ولادیمیر پوتین در پاسخ به زمان پایان آتش بس حلب تصریح کرد: من نمی توانم زمان مشخصی را برای تغییر نظر پوتین درباره امکان شروع دوباره بمباران حلب اعلام کنم.

ارتش روسیه از ده روز پیش آتش بس یکجانبه ای را در شهر حلب آغاز نمود و جنگنده های این کشور بمباران مواضع تروریست ها در این شهر را متوقف کردند تا امکان خروج تروریست های مسلح از داخل این شهر فراهم شود.

با این وجود گروه های تروریستی مستقر در شهر حلب با بی اعتنایی به آتش بس به حملات خود به مواضع ارتش سوریه در این شهر ادامه دادند.

 

 

منبع : ابنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: