تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۷ - ۲۲:۳۸ کد مطلب 122244

امام جمعه اهرم: دولت پاسخ دهد برای اشتغال جوانان چه کار کرده

حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های نماز جمعه شهر اهرم با اشاره به اینکه در آستانه سالروز شهادت حسین فهمیده اسوه ایثار و شهادت دانش آموزان قرار داریم اظهار داشت: سالروز شهادت حسین فهمیده بنام هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری کردند، این نهاد بنام سازمان بسیج دانش آموزی توسط نیروی مقاومت بسیج سپاه با هماهنگی و پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش در مدارس تشکیل شده است.

به گزارش میدان۷۲، حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های نماز جمعه شهر اهرم با اشاره  به اینکه در آستانه سالروز شهادت حسین فهمیده اسوه ایثار و شهادت دانش آموزان قرار داریم اظهار داشت: سالروز شهادت  حسین فهمیده بنام هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری کردند، این نهاد بنام سازمان بسیج دانش آموزی توسط نیروی مقاومت بسیج سپاه با هماهنگی و پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش در مدارس تشکیل شده است.

امام جمعه اهرم با بیان اینکه هدف از تشکیل بسیج دانش آموزی و پرورش نسل انقلابی بوده است تصریح کرد: فلسفه تشکیل بسیج دانش‌آموزی این است که بکوشیم افرادی انقلابی و افرادی شجاع، پرهیزگار و مفید برای آینده کشور در مدارس  پرورش دهیم.

وی با بیان اینکه باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حراست کرد گفت: اگر بخواهیم از دستاوردهای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حراست و پاسداری باید فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی منتقل کنیم، تا بتوانیم این آموزه‌های دینی، اخلاقی و سیاسی را در قالب بسیج در بین دانش آموزان در مدارس نهادینه کنیم.

راستگو ادامه داد : دشمن تمام سعی خود را برای استحاله فرهنگی و دور کردن نسل سوم و چهارم انقلاب از  نسل انقلابی و حماسه‌ساز  ایرانی اسلامی به‌کار گرفته است و بسیج دانش آموزی آرمان مقدسی است که با استفاده از ظرفیت مدارس جلو نقشه‌ها و دسیسه‌ها  و توطئه‌های دشمن را خواهد گرفت.

امام جمعه اهرم از سپاه و آموزش و پرورش شهرستان درخواست کرد برنامه‌های متنوعی برای دانش‌آموزان داشته باشند تا روحیه انقلابی در نسل چهارم انقلاب زنده نگه دارند.

وی به روز ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرد و افزود: ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به‌دست دانشجویان پیرو خط امام است که روز مبارزه با استکبار جهانی به رهبری آمریکای جهانخوار نامگذاری شده است.

راستگو به تجاوز نظامی آمریکا به ایران و شکست آن در صحرای طبس اشاره کرد و بیان داشت: آمریکایی‌ها در جریان تجاوز نظامی  به کشور در صحرای طبس شکست سنگینی تحمل شدند آنها می‌خواستند گروگان‌هایی که در جریان لانه جاسوسی اسیر شده بودند را آزاد کنند.

راستگو با بیان اینکه امام حرکت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نام نهادند، اظهار داشت: نام سیزده آبان  برای همیشه ماندگار مانده چرا که در این حرکت بزرگ هیمنه پوشالی آمریکا شکسته شد و آن روز کارتر رئیس جمهور آمریکا شکست خفت بار و مفتضحانه‌ای متحمل شد که امروز  هم اوباما در حالی کاخ سفید را ترک می‌کند که سیاست‌های آنها در جهان و خاورمیانه دچار شکست شده است.

امام جمعه اهرم  به دغدغه‌های کشاورزان در مسیر کمربندی اهرم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اداره راه به بهانه رعایت نکردن حریم جاده توسط کشاورزان و بنگاهداران صاحبان این بنگاه‌ها را به دادگستری احضار کرده است کار پسندیده‌ای نیست که بخواهند با  قشر زحمتکش کشاورز برخورد کنند یک روز بحث پر کردن چاه کشاورزی و روز دیگر عقب‌نشینی نخلستان و بنگاه‌های خرید و فروش خرما و رطب مطرح شود.

راستگو خطاب به مسؤولان اداره راه و شهرسازی گفت: شکی نیست که کشاورزان در ملک خودشان باغ و ساختمان احداث کردند کدام قانون به شما اجازه می‌دهد به زور ملک و زمین  کشاورزان به بهانه تعریض جاده و رعایت نکردن حریم جاده تصرف کرده و کشاورزان را مجبور به عقب‌نشینی کنید.

راستگو بیان داشت: دولت گزارش دهد برای اشتغال جوانان چه کار کرده، صدها نفر در ایام برداشت رطب و خرما یا به‌ صورت مستقیم یا غیرمستقیم در بنگاه‌های برداشت رطب و خرما مشغول  به‌ کار می‌شوند که این خودش یک نمونه اشتغالی‌زایی است، از مسؤولان استان و شهرستان تقاضا می‌کنم در یک فضای آرام  این مشکل کشاورزان را برطرف کنند.

 

منبع : گام نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: