تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ - ۱۱:۴۱ کد مطلب 122275

رحیم‌پور ازغدی در نشست فرزندان روح الله:

آمریکا ایران را از کودتای ۲۸ مرداد تا انقلاب غارت می‌کرد/ برخی از وزرا و مسئولین کشور ۲ هزار میلیارد ثروت شخصی دارند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آمریکا دشمن همه ادیان است، گفت: حکومت آمریکا همان قدر مسیحی است که شاه شیعه بود و شاه آنقدر شیعه بود و که حکومت آل سعود حکمت اهل سنت است؛ در واقع تمامی اینان یک مذهب دارند و آن مذهب نفسانیت و دنیا پرستی است.

 میدان ۷۲ :حسن رحیم پور ازغدی  در چهارمین دوره آموزشی تسکیلاتی «فرزندان روح الله» که با حضور کانون های برگزیده خط امام(ره) دانشگاه های سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این برنامه ها کار بسیار بزرگی است و این عنوان تشکیلات مصادیقی برای چاره اندیشی برای شکاف بین نسلی و  برابر انتقال ارزش های انقلابی است.

وی افزود: این مباحث بحثی است که در فصل دوم انقلاب به دنیا آمده، رشد کرده و در عرصه فعالیت های اجتماعی ورود کرده است و مهم است که این نسل و فصل جدید انقلاب، ارزش ها و شعارهای انقلاب را به درستی بشناسد و مشعل ارزش های انقلابی را در چند دهه آینده در سر دست بگیرد تا اجازه ندهد این ارزش ها بایگانی، تحریف و تفسیر به رای شود.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: دشمن ابتدا از طریق ترور و جنگ سعی به ضربه زدن به انقلاب و ارزش های انقلابی می کند و اگر دوام آورد شروع  به تحریف مسئله می کنند و کاری می کنند که برخی افرادی که حتی پیش از این معتقد به ارزش های انقلابی بودند به دلیل منافع مادی و گاه غیر مادی نظیر خودخواهی تغییر می کنند و کم  متصل می شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تفکیک خودی و غیر خودی دو بعد معنایی اسلامی و غیر اسلامی دارد، گفت: این تکفیک اگر به معنای قبیله ای آن باشد مصداق تعصب و تبعیض است و امری غلط است اما اگر براساس حق و باطل باشد، تفکیکی درست و اسلامی است.

وی ادامه داد: بر این اساس هرکس در هرجای دنیا دفاع از حق کند او از ما است و خودی تلقی می شود و هرکس در مسیر ظلم باشد غیر خودی است که این تقسیم بندی کاملا انسانی، الهی، معقول و به نفع بشر است.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه برخی از به ظاهر خودی ها به دلیل منفعت طلبی و مدیریت غلط، حق پنداشته می شوند، افزود: گاهی این افراد در نظامی دارای قدرت غالب می شوند و کل نظام را به سمت ضد ارزش ها می برند اما گاهی قدرت غالب نیستند و به روش مستقیم و غیر مستقیم حرف جبهه مقابل را پیش می برند و این دسته دوم هستند که انقلاب و جمهوری اسلامی را سوء تعبیر، سو تفسیر و تحریف میکنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: دسته سومی وجود دارد که از خارج از انقلاب و نهضت به نسل بعد دروغ می گویند. در رژیم پهلوی ده ها هزار مستشار بر ما حکومت می کردند اما اینان به گونه ای قضیه را تحریف می کنند که چنین به نظر می آید کشور در آن زمان کشوری وحشی بوده و غربی ها قصد متمدن سازی ایران را داشتند.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان دست به جنایت می زنند و نام آن را اسلام راستین می گذارند، تصریح کرد: می گویند آمریکا جنگ راه انداخته است تا صلح را ایجاد کند در حالی که آمریکا در طی این سال هابا جنگ باقی مانده و اقتصادش وابسته به جنگ و غارت است به طوری که در این ۲۰۰ سالی که از عمرش می گذرد به طور متوسط سالی یک جنگ راه انداخته اند.

رحیم پور ازغدی خاطر نشان کرد: کسانی که باعث مرگ انسان های بسیاری شده است حرف از اسلام می زنند علت آن این است که جلوه اسلام تا کاخ سفید رفته است، تجلی آن تا آمریکای لاتین گسترش یافته است و این امر همه را ملزم کرده که امروز ابراز به اسلام و اسلام نمایی می کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: تجلی انقلاب اسلامی که از ایران برخاست سبب شد افرادی که از امروز همه جا از اسلام حرف می زنند در حالی که مخالف دین بودند اما مسئله اینجاست که آنان اسلامی می خواهند که همان کفر سابق است و تاجایی پیش می روند که کارتر در سخنرانی خود می گفت امام خمینی ره اسلام را نمی شناسد.

وی با اشاره به اینکه دول استکباری عملا جهان را دو بخش آزاد و قرنطینه سیاسی تقسیم کردند، تصریح کرد: در بخش آزاد ابرقدرت ها هیچ مرزی نمی شناسند و هرکاری که می خواهند انجام می دهند به نحوی که تجاوز، استثمار و بردگی ملت ها را توجیه شده و ضروری می دانند و آن را بر اساس اصول و ضوابط جهانی که خود ساخته اند، منطبق می دانند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: اکثر ملت های ضعیف عالم و مسلمین  در بخش قرنطینه سیاسی زندانی هستند حتی حق حیات و اظهار نظر ندارند و تمامی قوانین و فرمول ها باید براساس خواست بخش آزاد باشد به طوری که اعم از سبک زندگی، حکومت سیاسی و غیره این کشورهل باید طبق میل منافع مستکبران باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اکثر حکومت ها در کشورهای مسلمانان عامل اجرایی ابر قدرت ها هستند و حاکمانی دارند که پیرو خطوط کلی استکبار هستند حتی فریاد زندن از سر درد در حصار و زنجیر را جرم می دانند.

وی با اشاره به اینکه منافع جهانخوران ایجاب می کند که مسلمین جهان حتی قدرت ندارند مصیبت های حاکمان ظالم را بیان کنند، گفت: حداقل اجازه دهید سالی یکبار مسلمین در حرم الهی در موسم حج مشکلات را خود را بیان کنند و چاره اندیشی کنند اما اجازه این را هم ندادند و حدود ۴۰۰ نفر را قتل عام کردند.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه امروز جبهه از ایران به سوریه، لبنان، غزه و افغانستان منتقل شده است گفت: تنها تفاوت ایجاد شده سقوط شوروی کمونیسیم است که امروز بر سر تضاد منافع خود را با غرب تغییر موضع دادند و تنها تفاوت همین است و باقی کشورها همان هایی هستند که در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران نقش داشتند.

وی افزود: امروز در دنیا عده ای دم از اعتراض مدنی و یک دقیقه سکوت در برابر آمریکا می زنند که هیچ صدمه ای به دشمن نزند حتی شاه و صدام سخنان ضد اسرائیلی داشتند اما در راه منافع اسرائیل عمل می کرد و امروز تمام اینان نقشه اسلام زدایی و انقلاب ستیزی را دنبال می کنند.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه قبل از انقلاب ایران اسلام وهابی وجود نداشت، تصریح کرد: امروز که دست مزدوران از کشور بیرون شده دشمنان متوجه شدند که اسلام دشمن اصلی آنان است بنابراین با استفاده از ادبیات جهاد و ضد استکباری را ورژن جدیدی از اسلام ساختند که حرف از شهادت طلبی و جهاد علیه آمریکا بزند اما در عمل علیه جبهه مقاومت اسلامی عمل کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اسلام شیعی غیر سیاسی تسلیم طلب، اسلام تکفیری وهابی و غیره اسلامی هایی است که ساختند و تقویت کردند تا اسلام اصیل شکست بخورد اما تا به امروز نتوانستند موفق شوند.

وی افزود: عده ای را با عناوینی نظیر اسلام رحمانی فاقد جاهد و مبتنی بر احترام همزمان به ظالم و مظلوم، اسلام جهادی و تشیع خالص و حب به اهل بیت بازی می دهند و این موراد در حالی اتفاق می افتد که طبق گفته امام خمینی(ره) تا قبل از انقلاب ما کسی به مسلمان بودن افتخار نمی کرد اما پس از انقلاب همه دم از اسلام شناسی می زنند.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه آمریکا دشمن همه ادیان است، گفت: حکومت آمریکا همان قدر مسیحی است که شاه شیعه بود و شاه آنقدر شیعه بود و که حکومت آل سعود حکومت اهل سنت است؛ در واقع تمامی اینان یک مذهب دارند و آن مذهب نفسانیت و دنیا پرستی است.

وی ادامه داد: امام خمینی ره به کشورهای اسلامی می گوید که آمریکا را بشناسید؛ آمریکا که همه چیز را به آتش کشیده است و چرا با این وجود باز هم آمریکا را با آغوش باز می پذیرید. کفر و استکبار را از کشور خود برانید چرا که ملت ایران اگر دست به کار نمی شدند رژیم شاه رفتنی نبود پس از ملت ایران یاد بگیرید و انقلاب کنید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: امام فرمود به مبارزه تظاهر نکنید بلکه واقعا عمل کنید و همه امکانات و ظرفیت خود ر برای اقدامات ضد آمریکایی به کار گیرید چرا که کشورهای اسلامی اگر نفت خود را ۱۰ روز بندید غرب تسلیم و خاضع می شود.

وی با بیان اینکه قرآن به صراحت می گوید اجازه ندهید ظالمان بر شما مسلط شود، گفت: اما برخلاف گفته امام ره کشورهای اسلامی با ظالمان سازش و همکاری می کنند درحالی که مبارزه با استکبار و صدور انقلاب تکلیف الهی است.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اهمیت پیشرفت در مبانی اسلامی تصریح کرد: هدف توسعه اسلامی این است که وضعیتی در جامعه حاکم باشد که نه فقری باشد که ما را از انجام وظیفه بازدارد و نه رفاهی که ما را از داخل بفروشاند در واقع زندگی شرفاتمندانه با تفاوت های جزئی و نبود کشاف طبقاتی را مدنظر دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: فقری که کرامت انسانی را متزلزل کند شروع کفر است و غنای مطغی که براساس رفاه زدگی است و سبب طغیان فرد و حرکت به سمت طاغوت می شود توسط ارزش های اسلامی نفی می شود به عبارتی اسلام چون ضد فقر است از فقیر دفاع می کند تا فقیر، فقیر نماند.

وی با بیان اینکه در صدر اسلام فقرا و مستضعفین در صف اول در کنار پیامبر بودند، گفت: در پیروزی انقلاب ایران نیز ۹۵ درصد طبقالت متوسط به پایین نقش داشتند و این مومنین و متدین محروم و پابرهنه ها که انقلاب کردند.

رحیم پور ازغدی افزود: امام تاکید می کرد بخشی از ملت شریف ایران در انقلاب و جنگ حضور داشتند و مرفهین کمتر دل برای انقلاب سوزاندند در واقع این طبقه محروم است و در ازای خدمتش به جز خدا از هیچکس هیچ نمی خواهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: نهضت انقلاب به برکت محرومین انقلابی، دانشگاهی، کشاورز و غیره جلو رفت مرهون آن ها هستیم اما  طبقات بالا مدام کارشنکنی میکنند و می گویند مغرها فرار کردند در حالی که این مغرهایی که فرار کردند در خدمت مردم نیستند.

وی با بیان اینکه حکومت های مادی مباحث قدرت و ثروت را مدنظر می گیرند گفت: در این وضعیت اشرافیت ارزش می شود که این همان توسعه لیبرال است در حالی که امام می فرمود سرمایه داران نباید وارد حکومت شوند امام می گوید چون درد فقرا را نمی فهمند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: برخی از وزرا و مسئولین کشور۲ هزار میلیارد ثروت شخصی دارند در حالی که مسلمان وقتی مرفه می شود و نیازش برطرف شود، پول را در راه اقتصاد و فقرا صرف می کند و خوی اشرافی ندارد اما در توسعه لیبرالی فقیر موجود پست و اشرافی گری ارزش می شود لذا هرچه فیش حقوقی بیشتر شود ارزشمندتر می شود ولو این پول از راه حرام و بیت المال به دست آمده باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: پیشرفت هدف انسان نیست، انسان هدف پیشرفت است و پیشرفت وسیله ای برای انسانیت برای است در توسعه اسلامی توسعه بدون ربا، ناجوانردی، دروغ ، گران فروشی و رانت خواری مدنظر است.

رحیم پور ازغدی افزود: آمریکا ایران را از کودتای ۲۸ مرداد تا انقلاب غارت می کند و پس از آن مشکلات متعددی برای کشور ایجاد میکند ما از طرف دیگر عید نوروز را تبریک می گوید و این همان سکولاریسم است که بیان میکند اقتصاد و سیاست و فرهنگ و مذهب از هم جدا و قابل تفکیک هستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سوره حمد بیانگر مرگ بر آمریکا، اسرائیل، فساد و استکبار است گفت: بیان ذکر سبب تغییر درونی و بیرونی انسان می شود و خداوند مطرح می کند برای رشد در سیاست و اقتصاد یاد خدا همراه انسان باشد.

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: ولایت فقیه سلطه شخص بر ما نیست چرا که ولی فقیه به شرطی حق فرمان دادن دارد که وظیفه الهی خود عمل کند بنابراین اساس انقلاب بر نفی سلطه است و هیچکس بر هیچکس سلطه ندارد

وی با بیان اینکه لازمه انقلابی بودن تحمل سختی ها است، گفت: بدون قربانی شدن و قربانی دادن نمی توان پیروز شد و این نگاه امام است بنابراین باید برای مبارزه مهیا بود و از ارعاب، تنگا و ترحیم اقتصادی دشمن نترسید.

  1. زائر :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    درود بر سردار سخن که بجای یک لشکر سحن دارد و از بیان حق در سختی ها ابایی ندارد خدا به همه روشنفکران ما درد دین مداری و مردم خواهی بدهد تا از حریم اسلام و حقوق مسلمین در برابر انحرافات دفاع کنند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: