تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۹:۱۸ کد مطلب 122473

شکری: سلطانی‌فر اولین استانداری بود که انتخابات را تحریم کرد

نماینده مردم تالش در مجلس گفت: آقای سلطانی‌فر در زمان مجلس ششم اولین استانداری بود که درخواست استعفا داد.

به گزارش میدان۷۲، محمود شکری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه) پارلمان در مخالفت با مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی  ورزش و جوانان طی سخنانی گفت: با تشکر از رئیس جمهور که با تغییرات کابینه تشخیص داده‌‌اند که ترمیم و حرکت دولت در چارچوب اهدافی که ترسیم کرده‌اند باشد.

وی با توجه به اظهارات عده‌ای درباره جریان فتنه خاطرنشان کرد: آنچه را که موجب احساس آرامش ما در جمهوری اسلامی شده است فرمایش امام خمینی(ره) بود که ایشان فرموده بودند:«پشتیبان ولایت فقیه باشید که به مملکت شما آسیب نرسد».

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: اگر امروزه استکبار جهانی و دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی نمی‌توانند آسیبی به انقلاب و نظام وارد کنند به دلیل داشتن ولی امر مسلمین، مومن، آگاه، عادل، مدیر و مدبر است و همچنین پشتیبانی ملت عزیز ایران  از مقام معظم رهبری سبب شده است که دشمنان قسم خورده هیچ آسیبی را به کشور  وارد نکنند.

شکری با اشاره به مدیریت سلطانی‌فر در استان گیلان تصریح کرد: زمانی که وی در استان گیلان مسئولیت داشت، شاهد  اتفاق‌هایی در این استان بودیم.

وی افزود: ما به عنوان نمایندگان مجلس طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ریل‌گذار و یار و یاور دولت هستیم تا دولت بتواند در مقابل همه توطئه‌ها بایستد و برنامه‌های براندازی که دشمنان قسم خورده برای انقلاب دارند را خنثی و از بین ببرد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره فتنه، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده بودند که فتنه گناه نابخشودنی است و با توجه به این موضوع عده‌ای اظهار می‌کنند تا چه زمانی فتنه گناه نابخشودنی است؟

شکری افزود: باید همه ملت و همه مومنین و مسلمانان که دین مبین اسلام و ولایت فقیه را پذیرفته‌اند بصیرت داشته و حواس‌شان باشد که دشمنان اسلام وارد کشور نشوند و خدشه‌ای به نظام و ملت وارد نکنند.

وی با اشاره به ادامه فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در نهایت مقام معظم رهبری می‌فرمایند که فتنه خط قرمز نظام است و باز هم عده‌ای اظهار می‌کنند تا چه زمانی فتنه خط قرمز نظام است.

وی افزود: کسی که مسئولیتی قبول می‌کند اگر توانایی آن مسئولیت را نداشته باشد، اولین کاری که انجام می‌دهد خیانت به خود است، که باید پاسخگوی ملت باشد.

شکری افزود: بحرانی در استان گیلان به وجود آمد که سلطانی‌فر توانایی مقابله با آن بحران را نداشت و باعث شد که سخنگوی دولت وقت بیاید و این را بیان کند که دولت هنوز آمادگی مقابله با بحران را ندارد و دولت به خاطر مشکلات به وجود آمده برای مردم عذرخواهی می‌کند و این ناکارآمدی را در ضعف عملکردی برخی از دستگاه‌های دولتی اعلام کرد.

وی با اشاره به مجلس ششم گفت: آقای سلطانی‌فر در زمان مجلس ششم اولین استانداری بود که درخواست استعفا داده، و ۱۶ فرماندار وی استعفا دادند و همچنین اظهار کردند که ما انتخابات را تحریم و آن را برگزار نمی‌کنیم همچنین مقام معظم رهبری در این رابطه فرمودند که باید انتخابات به موقع و سروقت برگزار شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به سوابق تحصیلی سلطانی‌فر تصریح کرد: سلطانی‌فر لیسانس و فوق‌لیسانس علوم سیاسی دارد، اگر رئیس جمهور وزارت ورزش را سیاسی کند، آیا این موضوع درست می‌باشد؟ ما در کشور دکترای تخصصی ورزش را داریم که در زمینه تجربی و عملی وارد می‌باشند.

شکری افزود: ۳ وزیر  پیشنهادی که در مجلس گذشته در ابتدای کار دولت آقای روحانی معرفی شده بودند و رای اعتماد نیاوردند، یعنی در این کشور به غیر از این آقایان شخص دیگری را نداریم؟، چه اصراری وجود دارد که حتما از این افراد استفاده شود؟

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: