تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۹:۱۹ کد مطلب 122475

لاریجانی: شب‌نامه‌ای در مجلس پخش نشده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر توزیع شب‌نامه در صحن علنی مجلس گفت: شب‌نامه‌ای بدون مجوز هیات رئیسه در مجلس توزیع نشده است.

به گزارش میدان۷۲، در ادامه جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی وزرش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در تذکری نسبت به تاخیر نیم ساعته روحانی در ورود به مجلس و نیز سخنان خارج از موضوع رئیس جمهور انتقاد کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: ایشان دیر آمدند ما وارد موضوع دوم شدیم. در مورد اینکه رئیس جمهور در موضوع صحبت کند یا نه، نیز طبق آیین‌نامه رئیس جمهور می تواند در مورد برنامه ها صحبت کند و حالا صلاح دانسته کمتر در مورد رأی اعتماد صحبت کند.

در ادامه مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران با اعلام تذکر و اخطار قانون اساسی در ابتدای اظهارات خود دعای ماه صفر را قرائت کرد.

وی سپس اظهار داشت: طبق قانون اساسی اصل بر برائت است.

عضو فراکسیون امید گفت: اگر احساس تکلیف نمی کردم این نکات را مطرح نمی نمودم. دوستان اسامی برخی افراد از جمله آیت‌الله منتظری را در لیستی آوردند و بحث هایی را مطرح کردند که خلاف واقع است.

کواکبیان خطاب به لاریجانی گفت: شما قبل از جلسه تذکراتی دادید. در جلسه شب‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌هایی منتشر شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این موضوع گفت: ما بررسی کرده ایم مطلبی خلاف قانون پخش نشده است.

کواکبیان ادامه داد: برخی دوستان می‌گویند فتنه خط قرمز است، من می گویم رئیس جمهور، رئیس شورای عالی امنیت ملی است. بعضی از دوستان وزرایی که معرفی شدند را یاران فتنه می دانند. این افراد غیرمستقیم می گویند رئیس جمهور جزو فتنه است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر تاکید کرد: چنین چیزی واقعیت ندارد.

لاریجانی ادامه داد: چیزی در مجلس توزیع نشده جز نامه ای که آقای تابش گفتند که چرا همه نمایندگان نباید از نامه صالحی امیری به محسنی اژه ای مطلع باشند، با دستور هیات رئیسه بوده است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: