تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ - ۱۹:۲۴ کد مطلب 122477

گزارشی از موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی ارشاد

آقای صالحی امیری آیا می‌دانید یا خبر دارید چرا آقای جنتی برکنار شد؟ ایشان نه شهید کنسرت بودند و نه به دلیل دغدغه دولت نسبت به تذکرات مراجع تقلید، برکنار شدند. اگر دولت قصد توجه به تذکرات مراجع را داشت باید ۳ سال پیش وی را برکنار می‌کرد. شما به اتکای کدام تحصیلات و تخصص کتاب مفاهیم و نظریات فرهنگی و دانستنیهای رایزنی فرهنگی را به چاپ رسانده‌اید و با کدام بودجه آن را به چاپ ششم رسانده‌اید؟

به گزارش میدان۷۲، نشست علنی نوبت عصر امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از تنفس یک ساعته به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس آغاز شد.

در ابتدای نشست عصر، ۱۴۸ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کرسی ۱۳۸ نماینده مجلس خالی بود.

ادامه بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش و جوانان دستور کار نشست علنی وبت عصر پارلمان بود.

وکلای ملت در نشست صبح امروز خانه ملت پس از استماع سخنان حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، تنها صلاحیت و برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را مورد بحث و بررسی قرار دادند و در جلسه نوبت عصر برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی ارشاد و ورزش و جوانان مورد رسیدگی قرار گرفت.

*قاضی‌زاده در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارشاد: «علی جنتی» نه شهید کنسرت است نه به خاطر تذکرات مراجع برکنار شد

سید احسان قاضی‌زاده‌ هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس عصر امروز(سه‌شنبه ۱۱ آبان) در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مخالفت با سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از آقای رئیس جمهور که خود منتقد سرهنگ‌ها بودند تعجب‌آور است که یک سرهنگ را برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرده‌اند.

وی با بیان “بنده از نزدیک با مسائل فرهنگی آشنایی دارم”، گفت: حال فرهنگ ما بدتر از آن است که آقای صالحی امیری بتواند از پس آن برآید.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه مدتهاست عرصه فرهنگ تبدیل به عرصه سیاست‌بازی شده است‌، اظهار کرد: عرصه فرهنگ مدتهاست عرصه جناح‌بازیها شده است و نفس بسیاری از فعالان فرهنگی را بند آورده است.

نماینده فریمان در مجلس با اشاره به سوابق تحصیلی صالحی امیری گفت: اگر شما بین علوم سیاسی و مسائل فرهنگی نسبتی پیدا کردید آن وقت مسئولیت این وزارت فرهنگ را قبول کنید. دستهای شما خالی‌تر از آن است که بتوانید در این عرصه کاری انجام دهید.

وی با اشاره به برکناری علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: آقای صالحی امیری آیا می‌دانید یا خبر دارید چرا آقای جنتی برکنار شد؟ ایشان نه شهید کنسرت بودند و نه به دلیل دغدغه دولت نسبت به تذکرات مراجع تقلید، برکنار شدند. اگر دولت قصد توجه به تذکرات مراجع را داشت باید ۳ سال پیش وی را برکنار می‌کرد.

قاضی‌زاده هاشمی خطاب به صالحی امیری ادامه داد: شما به اتکای کدام تحصیلات و تخصص کتاب مفاهیم و نظریات فرهنگی و دانستنیهای رایزنی فرهنگی را به چاپ رسانده‌اید و با کدام بودجه آن را به چاپ ششم رسانده‌اید؟

نماینده مردم فریمان با اشاره به سوابق اجرایی صالحی امیری گفت: چرا سوابقتان در رابطه با سربازی گمنام امام زمان(عج) را به مجلس ارائه نکرده‌اید؟ مگر اسم مستعار شما «سیدرضا فلاح» نبوده است؟ ما دست امنیت‌آفرینان کشور را می‌بوسیم، اگر قصد ورود به عرصه‌ای را که به آن تخصص ندارند، نداشته باشند.

وی با انتقاد از برنامه‌های پیشنهادی صالحی‌امیری، تصریح کرد: اگر شما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شوید در مواجهه با هنرمندان به سراغ پرونده پرسنلی آنها خواهید رفت یا سوابق هنری آنان؟ شما احتمالا با اجرای دستورات مقامات بالا ممیزی‌های بیجایی را انجام خواهید داد و بدون توجه به هنرمندان انقلابی توصیه‌های مقامات ذی‌نفوذ را اجرا خواهید کرد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به موارد مطرح شده توسط صالحی امیری در کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شما در کمیسیون فرهنگی مجلس گفته‌اید که می‌خواهید در وزارت فرهنگ حوزه علمیه و شورای فرهنگی را فعال کنید کنسرت موسیقی را با مشروبات الکلی مقایسه کرده‌اید. در این رابطه باید از کسانی که برای اعتلای موسیقی پاک در این کشور تلاش می‌کنند عذرخواهی کنید.

نماینده مردم فریمان در مجلس در پایان با اشاره به کاغذهای پخش شده در صحن مجلس درباره عذرخواهی الیاس نادران نماینده سابق مجلس از صالحی امیری گفت: من از آقای نادران استعلام کرده‌ام و ایشان عذرخواهی از شما را تکذیب کرد بلکه عذرخواهی ایشان از سایت الف و احمد توکلی بوده است. حال با توجه به آنکه پس از ۳ سال هنوز پرونده عذرخواهی آقای نادران باز است،‌ آقای صالحی امیری فردا با هنرمندان چه رفتاری خواهید داشت؟

*نوروزی در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی: «صالحی‌امیری» برنامه‌ای برای مقابله با نفوذ فرهنگی ندارد

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با مخالفت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: با اینکه شما را اهل اندیشه، فکر، همگرایی و انسجام می‌دانم و از قبل از انقلاب می‌شناسم، شما را از قبل از انقلاب به‌عنوان مبارز و رزمنده‌ای در قالب مسئول ستاد پشتیبانی جنگ می‌شناسم، جای ایثارگران، جانبازان، آزادگان و فرزندان شهید در معرفی این ۳ وزیر پیشنهادی خالی است.

وی افزود: انتظار ایثارگران مجلس شورای اسلامی این بود که حداقل یکی از این ۳ وزیر پیشنهادی را از میان ایثارگران، جانبازان، آزادگان یا فرزندان شاهد انتخاب می‌کردید.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نمایندگان مجلس گفت: ما باید طوری رأی دهیم که در پیشگاه خدا مسئول نباشیم. اینکه می‌گویید فتنه، مقام معظم رهبری فرمودند خط قرمز نظام جمهوری اسلامی فتنه است. وزرای پیشنهادی مواضع‌شان را درباره فتنه شفاف مشخص کنند. اینکه نمایندگان دغدغه فتنه دارند زیرا مقام معظم رهبری دغدغه این موضوع را دارد.

نوروزی افزود: افرادی هم که امروز متهم فتنه هستند از کار خود معذرت‌خواهی کنند. اینکه برخی می‌گویند تا کی فتنه‌ ادامه دارد، در مجلس هشتم به خاطر دارید که در بحث خانه‌نشینی آن آقا، اولین نطق را بنده کردم. ما باید انقلاب را نگه داریم. امروز ما نیز رهبر، پیر و مرشد داریم و ایشان نیز فرمودند که خط قرمز ما فتنه است.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اهداف حوزه فرهنگ، تعالی و مقاوم‌سازی فرهنگی است و مبارزه با نفوذ فرهنگی نیز یکی از اهداف مبارزه نظام در حوزه فرهنگ محسوب می‌شود. برای بنده سوال است که نظر شما درباره این موضوع چیست؟ زیرا این موضوع را در برنامه‌های شما ندیدم.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کتاب هدیه‌های آسمانی موضوع اشغال مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی حذف شده است نظر شما درباره این موضوع چیست و چه برنامه‌ای برای مبارزه با این نفوذ فرهنگی دارید؟

نوروزی با بیان اینکه برای جلوگیری از سیاسی شدن وزارت فرهنگ چه کار انجام خواهید داد در حالی که هم اکنون بسیاری از فرهنگسراها به ستاد انتخاباتی تبدیل شده است، گفت: دیدگاه شما درباره اینکه نهادهای فرهنگی، خصوصی‌سازی شوند یا عمومی باشند، چیست و چه برنامه‌ای برای دغدغه رهبری در حوزه تهاجم فرهنگی و نفوذ فرهنگی دارید؟

وی تصریح کرد: ایران اسلامی دارای ظرفیت‌های فرهنگی بسیاری است، برنامه شما برای این حوزه چیست و در جهت ترویج آموزش‌های عمومی و جایگزین کردن صنعت فرهنگی به جای صنعت نفت چه برنامه‌ای دارید؟

نماینده مردم رباط کریم گفت: یکی از راهکارهای از بین بردن ایران‌هراسی، شناساندن ارزش‌های ایران اسلامی به دنیا است، چه برنامه‌ای برای این مسئله اندیشیده‌اید و برای ساماندهی فضای اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی چه تمهیداتی در دستور کار دارید؟

*بیرانوند در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی: وزارت ارشاد به فردی با دیدگاه «امنیت فرهنگی» نیاز دارد

محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان) خانه ملت در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی گفت: ایران بزرگ را با شاخص صنعت و تجارت و معدن نمی‌شناسند بلکه ایران را در دنیا با فرهنگ و گستره فرهنگی و باورهای اسلامی و انسانی‌اش می‌شناسند.

وی افزود: امروز همه دلسوزان نظام بویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی نگرانی گسترش آسیبهای فرهنگی هستند، ما موظفیم با در نظر داشتن مصالح کشور امروز انتخاب خطیری داشته باشیم.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس با تاکید بر اینکه نیاز به سکانداری در عرصه فرهنگ داریم که نگاه امنیت فرهنگی داشته باشد نه فرهنگ امنیتی اظهار کرد: صالحی امیری ۳۰ سال خدمت صادقانه به نظام کرده است.

بیرانوندی با اشاره به برخی سوابق فرهنگی و علمی صالحی امیری گفت: وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد تاکنون ۱۰ تالیف، ۴۰ مقاله و سمتهای مختلفی در دانشگاهها داشته است؛ آیا اینها نمی‌توانند تخصص صالحی امیری را تضمین ‌کنند؟

وی با تاکید بر اینکه امروز دوران «بگم، بگم‌ها» گذشته است، افزود: اگر می‌خواهید بگویید، خب بگویید، چه جایی بهتر از مجلس و در پیشگاه مردم، این چه فرهنگی است که می‌گوید بگم،‌ بگم. همه «بگم بگم‌ها» مرده‌اند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس همچنین صالحی امیری را دغدغه‌مند عرصه فرهنگ دانست و گفت: صالحی امیری با سیاستگذاریهای فرهنگی آشناست و چالشها و آسیبهای فرهنگی را می‌شناسد.

بیرانوندی با بیان اینکه صالحی امیری از مهاجرت نخبگان هراسان است، تصریح کرد: وزیر پیشنهادی فرهنگ آسیب‌شناسی نهادهای فرهنگی را بررسی کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه قرار است ما امروز در مجلس درباره تصدی وزارت فرهنگ قضاوت کنیم، خاطر نشان کرد: اگر این قضاوت ما درست نباشد به مشکلاتی که در گذشته پیش آمده مبتلا خواهیم شد.

*احمدی در حمایت از وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی: «صالحی‌امیری» ۳۷ مقاله در حوزه فرهنگی نوشته است

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان) قوه مقننه در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: از اختلاف و نفاق و کارشکنی دست بردارید و دشمنان را با وحدت کلمه را درهم کوبید و گویندگان، متفکران و دانشمندان تمام توان خود را صرف نابودی دشمن خود یعنی آمریکا کنند.

وی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در آن دیدار فرمودند مسئله فرهنگی، مسئله بسیار مهمی است که از اقتصاد هم مهم‌تر است.

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل فرهنگی گفت: من در مسئله فرهنگی کشور احساس ولنگاری می‌کنم، چه در تولید کالاهای فرهنگی، چه در جلوگیری از کالاهای مضر فرهنگی، بنابراین اگر امروز ۳ وزیر همزمان اتفاقی برایشان می‌افتد قطعا ولایت‌پذیری رئیس جمهور را نشان می‌دهد که ایشان دغدغه فرهنگی کشور را دارند.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه صالحی امیری در دستگاه امنیتی خدمت کرده، گفت: اگر صالحی امیری در دستگاه امنیتی کشور خدمت کرده، این نشان می‌دهد برای نظام و انقلاب و آرامش  ملت تلاش داشته است، آیا برای سازمان سیا کار کرده است؟

وی افزود: صالحی امیری جوانی و عمر خود را برای نظام گذاشته است، باتوجه به اینکه امنیت امروز کشور را از صالحی امیری و همکاران او می‌بینیم، این نقطه ضعف اوست؟

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار است اداره فرهنگ و ارشاد را به کسی دهیم باید به صاحب اصلی او بدهیم.

احمدی لاشکی با اشاره به مقالات صالحی امیری خاطرنشان کرد: بنده از او ۳۷ مقاله را دیده‌ام که اکثر آنها عنوان فرهنگی داشته است. چرا صالحی امیری این مقدار مقاله در حوزه فرهنگی نوشته است؟

وی افزود: براداران و خواهران امروز کسانی صدای ما را می‌شنوند که با وزارت فرهنگ و ارشاد در ارتباط هستند، مهمترین مشکل امروز وزارت فرهنگ و ارشاد نیروی انسانی و حقوق افراد است.

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آقای صالحی امیری در زمان آغاز به کار دولت به مجلس آمده بود، خاطرنشان کرد: من معتقدم که در حق او کم‌کاری شده بود و خدا قسمت ندید این مسئولیت را عهده‌دار شود، عذرخواهی‌های بعد از عدم رای اعتماد نشان می‌دهد که در حق وی ظلم شده است.

احمدی لاشکی افزود: در این مدت صالحی امیری نشان داده است که ایشان می‌تواند مسئول خوبی برای دولت باشد.

*ذوالنوری در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی: نامه «صالحی‌امیری» در سال ۸۸ نظام را متهم به بی‌تدبیری کرد

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان) در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برخی نمایندگان در صحبتهایشان گفتند که گزینه‌های پیشنهادی مراحل قانونی را طی کرده‌اند و از فیلترهای تاییدی رد شده و میزان قانون است، گفت: امروز شاهد بودیم مکررا افرادی در نطقهای مختلف محکوم شدند که در هیچ مرجع قانونی یک برگه حکم علیه آنها صادر نشده است. به همین دلیل نمی‌توان یک بام و دو هوا صحبت کرد.

وی با بیان اینکه برخی ادعا می‌کنند تغییر در این ۳ وزارتخانه نشانه ولایتمداری است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با توجه به وضع معیشت مردم همواره بر مسئله اقتصاد تاکید داشته‌اند. ولایتمداری درجاتی دارد و اگر برای بهبود معیشت و اقتصاد تلاش کنیم منافاتی با ولایت ندارد.

نماینده قم در مجلس با اشاره به سخن امام راحل که فرمودند میزان حال فعلی افراد است، گفت: باید افراد را با معیارهای امروز بسنجیم لذا اینکه گفته می‌شود برخی در گذشته چنین سوابقی داشته‌اند از نظر شرعی و تاریخی منطقی نیست. قاتلین امام حسین (ع) کسانی بودند که پشت سر علی (ع) نماز می‌خواندند. نظامهای دینی همواره از درون دچار فروپاشی می‌شوند نه از بیرون.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به جلسه این فراکسیون با وزرای پیشنهادی گفت: من در جلسه فراکسیون روحانیون نامه‌ای را مطرح کردم که آقای صالحی امیری در دوران فتنه به اتفاق ۸ نفر به وزیر اطلاعات نوشتند. نامه این افراد در تاریخ ۳۰ خرداد ۸۸ نوشته شده اما خطبه‌های رهبری در ۲۹ خرداد همان سال بود. آقای صالحی امیری در جلسه منکر نامه شد اما پس از اصرار ما ادعا کرد در این نامه تعرضی به نظام و ولایت نبوده است.

ذوالنور افزود: من به نامه دسترسی پیدا کردم و وقتی نامه را بررسی کردم برخلاف صحبتهای ایشان بود. اگر قرار است در یک جلسه افراد اینگونه نظرشان عوض شود باید سکان وزارتخانه‌ای که در فرهنگ مردم تاثیرگذار است در دست کسی باشد که مواضع محکمی در باورهایش داشته باشد.

نماینده قم در مجلس با اشاره به اینکه سکوت برخی از خواص بدتر از حرف زدنشان است، گفت: کسانی که سینه چاک ارزشها بوده‌اند اگر در فتنه دچار تردید شوند، مردم هم دچار تردید می‌شوند. بنابراین سکوت خواص در فتنه پاشیدن بذر تردید در دلهاست.

وی با اشاره به سخنان یکی از نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز که گفت تا “کی می‌خواهید فتنه را ادامه دهید”، اظهار کرد: تا زمانی که فتنه‌گران در مسیر فتنه هستند،  فتنه هست و تا زمانی که خواص اهل حق موضع سکوت خودشان را دارند، باید نگران بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: مقام معظم رهبری در ۲ تیر ۹۵ و ۱۰ روز بعد از آن درباره فتنه صحبت کردند و فرمودند «موضع من درباره فتنه ۸۸ همان است و بر روی آن موضع حساس هستم.» چرا داریم از حقایق فرار می‌کنیم؟ آیا شما می‌توانید یک نفر از سران سلطه را پیدا کنید که در دفاع از فتنه‌گران وارد عمل نشده باشند؟ در دوران فتنه کدام رسانه سلطه‌گر در کوبیدن خط انقلاب ورود پیدا نکرد؟ اگر می‌گوییم فصل‌الخطاب خطبه ۲۹ خرداد ۸۸ رهبری است چرا باید چنین نامه‌ای نگاشته شود؟

ذوالنوری با اشاره به اینکه من مجبورم به بخشهایی از این نامه اشاره کنم، گفت: در صفحه ۲ این نامه نوشته‌اند، تقسیم مردم به خودی و غیرخودی باعث ریزش افراد می‌شود در حالیکه غیر از رهبری هیچ کس چنین تقسیم‌بندی انجام نداده بود و دقیقا در این نامه رهبری را هدف قرار دادند. در صفحه ۶ این نامه ادعا می‌کنند ما خود را پیرو صدیق ولایت فقیهی می‌دانیم که در شان امام باشد یعنی ولایت را در شان امام می‌دانند. در صحفه اول هم می‌گویند ما با امام خرداد ۴۲، بهمن ۵۷ و سالهای جنگ که ذره‌ای اعوجاج پیدا نکرد، بیعت می‌کنیم. در این نامه ۹ صفحه‌ای یک جا به بیعت با رهبری تاکید نکردند و نظام را متهم به بی‌تدبیری می‌کنند.

نماینده قم در مجلس افزود: آقای صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست و نمی‌تواند سکان این وزارتخانه را برعهده بگیرد.

*تابش در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی: سابقه امنیتی صالحی‌امیری سبب بوجود آمدن امنیت فرهنگی می‌شود

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه) در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در موافقت با برنامه‌ها و دیدگاه‌های سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به امنیت هنرمندان و تکیه بر عدالت در اولویت برنامه‌های حمایتی صالحی امیری قرار دارد.

وی افزود: مرور برنامه‌های صالحی امیری برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گویای شناخت ایشان از نظام برنامه‌ریزی و قوانین در این حوزه است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رواج فرهنگ ایرانی – اسلامی از اولویت‌های برنامه‌های وزارت فرهنگ است، اظهار کرد: باتوجه به سبقه فرهنگی انقلاب اسلامی و گستردگی حوزه فرهنگ مهمترین ویژگی شخصی که مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را می‌پذیرد، باید دارا بودن دانش سیاستگذاری و شناخت جریانهای فرهنگی و توان برنامه‌ریزی فرهنگی با تکیه بر ارزشهای انقلاب و فرهنگ و تمدن ایرانی باشد.

تابش با اشاره به برنامه‌های ارائه شده از سوی صالحی امیری تصریح کرد: ایشان در برنامه‌هایشان ابتدا به تشریح ساختار فرهنگ از منظر امام و مقام معظم رهبری و اهتمام تحقق برنامه‌های کلان فرهنگی و تعامل با نهادهای فرهنگی برای تعالی فرهنگ و هنر کشور را مدنظر قرار داده و در حوزه نظارت فرهنگی حرکت بر مدار قانون را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: اصلاح ساختار مدیریت فرهنگی و توسعه این ساختارها بخش دیگری از برنامه‌های صالحی امیری است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوابق اجرایی صالحی امیری، گفت: حضور صالحی امیری در دستگاههای امنیتی کشور یکی از وجوه مثبت ایشان است. کسی که پیشنه کار فرهنگی داشته باشد و به مسئله امنیت نگاهی فرهنگی کند، می‌تواند به عنوان یک نخبه فرهنگی قلمداد شود.

تابش افزود:  شناخت گلوگاه‌های فرهنگی و محدودیت‌ها در این حوزه و ایجاد امنیت فرهنگی از جمله شاخصه‌های توانمندی ایشان برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد است.

منبع: رجانیوز

وی با بیان اینکه کسانی که در حوزه فرهنگی هستند زیربنای توسعه سیاسی و اجتماعی کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: باید سعی شود امنیت شغلی و معیشت فعالان فرهنگی به عنوان سرمایه‌های کشور همواره تامین شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرمایه فرهنگ اصلاح‌گری است و آقای صالحی امیری دارای این صفت است. ایشان اهل ذوق و شعر و مسئولیت‌شناس است.

تابش در پایان خاطرنشان کرد: با سوابق خوبی که آقای صالحی امیری در مدیریت کتابخانه ملی داشتند، بنده مطمئن هستم با حضور ایشان در عرصه فرهنگ و هنر شاهد تحول خواهیم بود.

*نماینده بندرعباس در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ: مبنای مواجهه مجلس با فتنه و فتنه‌گران فرمایشات رهبر انقلاب است

محمد آشوری تازیانی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه) پارلمان در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی گفت: لازم است که ما در رای اعتماد به وزار در چارچوب اخلاق اگر مخالفتی داریم، مخالفت کنیم.

وی با بیان اینکه قانون باید ملاک عمل نمایندگان در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی باشد، افزود: در کنار قانون ارائه اسنادی که کلام ما را اثبات کند، منطق حرکت نمایندگان باید قرار گیرد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس اضافه کرد: رای اعتماد و یا عدم رای اعتماد ما به وزرا بار امانتی بر روی دوش فرد قرار می‌دهد؛ ما هم مانند آقای قاضی‌زاده نماینده فریمان معتقدیم که حال فرهنگ خراب است. فرمایشات رهبر انقلاب نقشه راه حرکت ما باید قرار گیرد.

آشوری تازیانی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ مانند سایر حوزه‌ها ما دچار فرافکنی هستیم، اظهار کرد: فرهنگ عرصه گسترده‌ای است که در یک وزارتخانه نمی‌توان آن را خلاصه کرد.

وی افزود: باید در جهت رفع دغدغه‌های اساسی فرهنگی که گفتمان جمهوری اسلامی توسط رهبر انقلاب مطرح شده است، حرکت و این مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مبنای مواجهه مجلس با فتنه، فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و برپایه آن عمل می‌کنیم.

  1. حسین :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    من که گفتم مجلس اصلا چشمی ندارد که با چشم باز رای اعتماد بدهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: