تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ - ۱۳:۵۴ کد مطلب 122510

یک مهربانی ارباب‌مآبانه و رعیت نوازانه!

کارکرد دیوار مهربانی برخلاف مدعای ظاهرش، همدلی با فقرا و کاستن فاصله‌ها نبود. بلکه اثبات فاصله‌ها بود. اقدامی در راستای تحکیم همان کودتای کثیف. یک جور اعلام رسمی طبقه‌بندی اجتماعی، و یادآوری موقعیت برتر خویش در این طبقه‌بندی،. که چه کسی بالادست قرار دارد و مهربانی می‌کند، و کی پایین دست، و محتاج مهربانیست.

اسد زم در شبکه اجتماعی گوگل پلاس نوشت:

در دهه چهارم انقلاب، پس از ساقط کردن دولت مدافع طبقات مستضعف، موجی از نیکوکاری و احساسات خیریه، فعالان اجتماعی طبقه متوسط مرفه را فرا گرفت.
کسانی که تا دیروز  منکر حق و حقوق اجتماعی فقرا بودند، و اراده اکثریت محروم جامعه را با برچسب‌هایی چون «رای برای سیب زمینی» و «عوام‌ نفهم و فریب خورده» و «دلفین‌های گرسنه» منکر می‌شدند، و  جهت ساقط کردن دولت برگزیده اقشار زیر دست،  و بازگشت دوباره خویش  به قدرت، حتی از همکاری با کشورهای استعمارگر  ابایی نداشتند، یکباره با چهره‌ای متفاوت ظاهر می‌شوند، و طبقات فرودست را  ‌موضوع ترحم و دلسوزی خویش قرار می‌‌دهند.

کارکرد دیوار مهربانی برخلاف مدعای ظاهرش، همدلی با فقرا و کاستن فاصله‌ها نبود. بلکه اثبات فاصله‌ها بود. اقدامی در راستای تحکیم همان کودتای کثیف. یک جور اعلام رسمی طبقه‌بندی اجتماعی، و یادآوری موقعیت برتر خویش در این طبقه‌بندی،. که  چه کسی  بالادست قرار دارد و مهربانی می‌کند، و کی پایین دست، و محتاج مهربانیست.
این دلسوزی باطلاقی بودکه می‌بایست به شکلی نرم،‌ اما بی‌شبهه طبقات فرودست را در جایگاه واقعیشان فرو بنشاند، پیروزی پولدارهای مهربان را تثبیت کند، و به نگرانی‌هایشان پایان ‌بدهد.
یک مهربانی ارباب‌مابانه، و رعیت نوازانه.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: