تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۷ کد مطلب 122526

رئیس جمهور جدید لبنان سوگند یاد کرد؛ میشل عون: اولین گام ثبات سیاسی است

رئیس جمهور جدید لبنان ضمن ادای سوگند در سخنانی تاکید کرد: به عنوان رئیس جمهور و فردی که مسئولیت کشور را به وی سپرده اید، اعلام می کنم که اولین گام برای ثبات مطلوب، ثبات سیاسی است.

به گزارش میدان۷۲، به نقل از العهد، رئیس جمهور جدید لبنان که پس از دو سال و نیم انتخاب شده است، ادای سوگند کرد.

بر اساس این گزارش، «میشل عون» رئیس جمهور جدید لبنان ضمن ادای سوگند در سخنانی تاکید کرد: به عنوان رئیس جمهور و فردی که مسئولیت کشور را به وی سپرده اید، اعلام می کنم که اولین گام برای ثبات مطلوب، ثبات سیاسی است و در همین زمینه نیز اجرای منشور توافق ملی به صورت کامل ضرورت دارد و باید متناسب با نیازها تغییر کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ویژگی لبنان تنوع است و این تنوع ایجاب می کند که بر اساس روح قانون اساسی عمل کنیم و قانون انتخابات را بر اساس عدالت قبل از موعد برگزاری انتخابات آتی تصویب کنیم. نخستین عامل برای ثبات امنیتی در کشور وحدت ملی است. لبنان باید از درگیری های خارجی به دور باشد و بر سیاست خارجی مستقل بر اساس مصلحت عالی لبنان اتکا کند. در نبرد با اسرائیل از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و مقاومت زمینه را برای آزادی اراضی اشغالی باقی مانده مان به همراه محافظت از کشور فراهم می کند.

میشل عون افزود: با تروریسم به صورت بازدارنده برخورد خواهیم کرد و تا نابودی آن تلاش خواهیم کرد و با آن مقابله می کنیم. قدرت ارتش و توانمندی آن افزایش می یابد. اصلاحات اقتصادی نیز بر اساس برنامه ها و هماهنگی ها میان وزارت خانه ها صورت می گیرد. زیرا بدون داشتن طرح اقتصادی کامل و جامع نمی توان به کار ادامه داد. ثروت لبنان انسان هایی است که در نقاط مختلف جهان حضور دارند که زندگی در محیط سیاسی سالم از جمله حقوق آنها است.

وی عنوان داشت: اصلاحات اقتصادی و اجتماعی بدون شفاف سازی و تعیین هیأتی برای مبارزه با فساد و نظارت امکان پذیر نیست. اطمینان دارم تمام لبنانی ها عزم و اراده برای تحقق لبنانی قوی و یکپارچه که از آزادی، کرامت، سروری و ثبات برخوردار باشد را دارند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: