تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۳ - ۱۱:۲۶ کد مطلب 122572

محسن رضایی : برنامه نفوذ آمریکا در ایران بسیار جدی است

سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه(۱۲ آبان) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه ملت ما در زمینه مقاومت ابداع‌کننده خوبی بود و با شکل گیری روز قدس و روز استکبار جهانی در کشورهای دیگر نیز فرصتی برای مخالفت با سیاستهای آمریکا پیدا شد، گفت: ملت ما مرگ بر امریکا را رها نمی‌کند و چنین مناسبتی را به عنوان یک روز ملی گرامی می‌دارد و امیدوارم این پرچم داری را به نحو منطقی ادامه دهیم.

میدان ۷۲ :سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه(۱۲ آبان) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه ملت ما در زمینه مقاومت ابداع‌کننده خوبی بود و با شکل گیری روز قدس و روز استکبار جهانی در کشورهای دیگر نیز فرصتی برای مخالفت با سیاستهای آمریکا پیدا شد، گفت: ملت ما مرگ بر امریکا را رها نمی‌کند و چنین مناسبتی را به عنوان یک روز ملی گرامی می‌دارد و امیدوارم این پرچم داری را به نحو منطقی ادامه دهیم.

وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا، شعار مرگ بر تجاوزگری و مرگ بر دخالت در امور کشورهاست. شعار مرگ بر آمریکا، شعار سلام بر آزادی و در حقیقت دفاع از ارزشهای انسانی است. مردم ما با شعار مرگ بر آمریکا، دنبال عقده گشایی نیستند.

رضایی با تأکید بر اینکه درگیری ملت ما با آمریکا از جریان کودتا علیه نهضت ملی نفت شروع شد، خاطرنشان کرد: مصدق فکر می‌کرد اگر از انگلیسی‌ها دور شود و به آمریکا پناه ببرد موفق خواهد شد و مذاکراتی هم در این زمینه انجام شد اما به دست همان‌ها علیه وی کودتا شد. از آن تاریخ تا به حال آمریکا مدام علیه ما توطئه کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا حداقل باید ده‌ها میلیارد دلار خسارت بدهد که شاید گذشته جبران بشود، تصریح کرد: در جریان قرارداد الجزایر آمریکا تعهد داد که دیگر در مسائل داخلی ما دخالت نکند اما اسناد نشان می‌دهد که از این تاریخ آمریکایی‌ها بارها این توافق را زیر پا گذاشته‌اند.

وی افزود: طبق گزارش‌هایی که خودشان منتشر کرده‌اند آمریکا بارها علیه امنیت ما توطئه کرده‌ است. آنها علیه ما دشمنی می‌کنند و ما مقابل این دشمنی‌ها ایستادگی می‌کنیم. ما با کشوری وارد جنگ نمی‌شویم اما در برابر تجاوز ایستادگی می‌کنیم و مقاومت را حق قانونی خودمان می‌دانیم. آمریکا در سال ۲۰۰۵ تصویب کرد سه میلیون دلار به گروهک منافقین و جندالله پاکستان بدهد تا علیه ایران فعالیت کنند.

رضایی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها تغییری نکرده‌اند و ما نه در گفتار و نه در تعهدات آنها هیچ تغییری نمی‌بینیم، یادآور شد: آنها بدقول هستند. گفتمان‌ آمریکا از موضع بالا و تهدید است که ما هم جواب آنها را می‌دهیم. اوایل انقلاب گروه‌هایی می‌گفتند که آمریکا با ما دشمنی ندارد و اگر ما رابطه برقرار کنیم ایران بهشت می‌شود. یک زمان این حرفها را بازرگان و بنی صدر می‌گفتند اما بعدها کسانی که آن روز مقابل بنی صدر بودند و حتی تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام این حرفها را تکرار کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا علیه دوستان خودش هم توطئه می‌کند چه برسد به انقلاب اسلامی، اظهار کرد: منشأ کودتای ترکیه آمریکا بود. چندین ساعت بعد از کودتا که شکست آن مشخص شد، اوباما موضع گرفت. آمریکا علیه مرسی و مصدق که از انگلیس بُریده بودند و به آمریکا نزدیک شدند هم توطئه کرد.

وی افزود: ذات آمریکا قابل قابل اعتماد نیست. هرگاه از موضع اقتدار حرکت کردیم آمریکایی‌ها عقب‌نشینی کردند و ما راهی جز هوشیاری، زیرکی و اقتدار نداریم.

رضایی با اشاره به اینکه بدهی دولت آمریکا از درآمدشان بیشتر شده، گفت: در آینده دلار آمریکا دچار مشکل می‌شود و این کشور با یک خشکسالی مالی روبرو خواهد شد. آمریکا به سمت بن بست اقتصادی پیش می‌رود و عربستان هم با کسر بودجه مواجه شده است که این مسئله برای اولین بار در تاریخ عربستان اتفاق افتاد. قطر نیز به زودی با مشکل مالی روبرو می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه در رأس سپر جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری قرار دارند که مرتب به مردم و مسئولین روحیه و آگاهی می‌دهد، گفت: آمریکایی‌ها با سپر تحریم و شمشیر نفوذ و یک افق ۱۵ ساله وارد توطئه علیه ما شده‌اند. با تحریم‌ها می‌خواهند جلو پیشرفت ما را بگیرند و شمشیر آنها نفوذ است که می‌خواهند در سطح جامعه، نخبگان و حاکمیت پیشروی کنند.

وی افزود: سپر ما در برابر توطئه آنها ایستادگی است اما شمشیر ما کند است و پیشرفت اقتصادی ما خوب نیست. مشکل ما تردیدی است که هواداران آمریکا در کشور ما درست کرده‌اند. ۳۷ سال است که افراد در صندلی‌های تردیدآفرینی می‌چرخند و مانع بازگشت ما به سرمایه داخلی می شوند و ما را سرگرم یک آسمان رویایی می‌کنند. نتیجه تردید در عرضه و تقاضا, کل اقتصاد کشور را قفل کرده است.

رضایی با تأکید بر اینکه برنامه نفوذ آمریکا در ایران بسیار جدی است، گفت: از صدا و سیما درخواست می‌کنم یک برنامه ساده و شفاف درباره نفوذ بگذارد و این مسئله را جدی بگیرید. آمریکایی‌ها با یک برنامه‌ریزی حساب شده و خطرناک قصد دارند به صورت نرم دو عملیات انجام دهند. در سیاست و فرهنگ تردیدها را گسترش دهند و در نظام سیاسی کشور تزلزل ایجاد کنند و پس از آن تخریب و فروپاشی نظام که برای همه این موارد تعداد زیادی سند داریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مسائل منطقه اظهار کرد: سال گذشته در مراسم شهید همدانی عرض کردم که ما به زودی داعش را در سوریه و عراق دفن می‌کنیم. ما نگران حوادث جدید بعد از نابودی داعش هستیم. داعش تمام شده است  مگر اینکه آمریکا بخواهد دست به کارهای غیرعقلانی دیگری در منطقه بزند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: