تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ - ۱۷:۰۲ کد مطلب 122765

سرلشکر فیروزآبادی : “داعش را در ۴۰ کیلومتری ایران زدیم اما اعلام نکردیم.”

سرلشکر فیروزآبادی طی اظهاراتی پرده از مواجهه ی با داعش برداشت و گفت : “هر سیستم نظامی اطلاعات خارجی دارد. خب اطلاعات خارجی هم می رود در منطقه هدف اطلاعات جمع آوری می کند. حالا یا از زمین می رود یا از هوا و یا از درون وسایل الکترونیکی ارتباطی می رود و اطلاعات زمین دشمن را جمع آوری می کند.”

به گزارش میدان۷۲، سرلشکر فیروزآبادی طی اظهاراتی پرده از مواجهه ی با داعش برداشت و گفت : “هر سیستم نظامی اطلاعات خارجی دارد. خب اطلاعات خارجی هم می رود در منطقه هدف اطلاعات جمع آوری می کند. حالا یا از  زمین می رود یا از هوا و یا از درون وسایل الکترونیکی ارتباطی می رود و اطلاعات زمین دشمن را جمع آوری می کند.”

 

وی افزود: در ابتدا وقتی دستور (جمع آوری اطلاعات) صادر شد که اقداماتی را برای آمادگی در مرزها انجام دهند،  ارتش و سپاه اقداماتی را در این راستا انجام دادند. بر این اساس کارهای اطلاعاتی مرزها انجام گرفته بود. نه اینکه بالگردی یا وسیله نظامی به آن سمت برود، اینطور نبود. در حد همان ارتباط اطلاعاتی بود. برخی ها عنوان می کردند که ما دخالت کردیم. خیر اینطور نبود و اتفاقی نیفتاده بود.
اینکه گفته شد در منطقه  خانقین و نزدیک مرز ما عناصری از داعش دیده شدند آنها عملیاتی نبودند، آیا یک نفر را که به تنهایی به مرز ۴۰ کیلومتری بیاید، می زنند؟ آن چیزی را می زنند که یگان باشد، تجهیزات باشد، نفرات باشند نه نفر. ما داعش را در مرز ۴۰ کیلومتری زدیم. تکفیری ها در شمال عراق عقبه داشتند، تا نزدیکی های بغداد آمدند و از سه سمت شرق، غرب و شمال، بغداد را به محاصره درآوردند. نقطه شرقی به سمت ایران بود.

جاده ها و شهرهای شرق بغداد عقبه اش به ۴۰ کیلومتری ایران می رسید و آن تعبیر هم برای این بود که اگر داعش به ۴۰ کیلومتری مرز ایران رسید ما می زنیم و ما این کار را کردیم و آنها را آنجا زدیم. یعنی زمانی که آنها به هر نیتی وقتی به مرز نزدیک شدند ما روی مرز ۴۰ کیلومتری آنها را زدیم. این راخودشان خوب می دانند، خیلی از کارهای ما رسانه ای نشده است، الان هم فهمیده اند که اگر مجدداً اینکار را انجام دهند باز می زنیم.

 

منبع : تبیان

  1. اسفندیار :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    زنده باد احمدی نژاد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: