تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۴:۲۰ کد مطلب 122801

استیضاح وزیر علوم با ۲۹ امضا به هیئت رئیسه تقدیم شد

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه رویکرد هیئت رئیسه مجلس دهم اجرای نظارت محتوایی است، گفت: تاکنون ۳۳ مورد تقاضای تحقیق و تفحص تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

به گزارش میدان۷۲، نشست خبری «بررسی عملکرد اقصادی دولت» صبح امروز (دوشنبه ۱۷ آبان) با حضور غلامرضا کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد.

 

کاتب با بیان اینکه رویکرد هیئت رئیسه مجلس در دوره دهم اهمیت به موضوع نظارت است، گفت: قصد داریم تا موضوع نظارت یک موضوع روزمره نباشد و بلکه موضوعی محتوایی باشد تا در نهایت به احقاق حقوق مردم بینجامد.

 

وی افزود: خوشبختانه تا به امروز از مجموع ۳۲ طرح و لایحه‌ای که تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است، ۲۰ مورد از آنها مربوط به لوایح دولت و ۱۰ مورد مربوط به طرحهایی بوده است که نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس داده‌اند.

 

کاتب با بیان اینکه تا به امروز تعداد زیادی سوال از سوی نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس رسیده است، گفت: ۲۲ سوال از کمیسیونها داریم که تاکنون ۱۰ سوال را در صحن علنی مجلس مطرح کرده‌ایم که منجر به کارت زرد گرفتن یکی از وزرا از مجلس شده است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه یکی از ابزارهای نظارتی مجلس تحقیق و تفحص است، تصریح کرد: تاکنون ۳۳ مورد تحقیق و تفحص تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است که از این تعداد ۳ مورد در صحن علنی تصویب شده که مهمترین آن نظارت بر صندوق ذخیره فرهنگیان است و سعی داریم گزارش نهایی آن را در اسرع وقت به اطلاع مردم برسانیم.

 

کاتب درباره طرح استیضاح وزرای دولت هم گفت: استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ۱۲۹ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده که هفته آینده به کمیسیون آموزش ارائه می‌شود و وزیر علوم باید پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد.

 

وی ادامه داد: هفته آینده وزرای کشور و کار و تعاون و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به مجلس می‌آیند.

 

منبع : دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: