تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۷:۱۶ کد مطلب 122822

بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین مرگ و میر را در سطح کشور دارد

حمید درخشانیان رئیس سازمان ثبت احوال کشور : بیشتر مرگ و میر‌ها مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بوده و سرطان و تومورها دومین و بیماریهای تنفسی سومین عامل مرگ و میر در سطح کشور هستند.

به گزارش میدان۷۲، حمید درخشانیان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های داخلی از برنامه‌های سازمان ثبت احوال است.

وی با اشاره به اینکه ما برنامه داریم تا از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و در اوایل سال آینده از تولیدات داخلی برای بدنه کارت هوشمند ملی استفاده خواهیم کرد، بیان کرد: توسعه پایگاه‌های الکترونیک جمعیتی کشور از دیگر برنامه‌های سازمان ثبت احوال است.

وی افزود: با تحقق دولت الکترونیک پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور هم بروز رسانی شده و هم توسعه می‌یابد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: در راستای تحقق این برنامه اطلاعات سببی و نصبی و تغییرات نشانی افراد در پایگاه الکترونی درج می‌شود و با توسعه پایگاه‌های اطلاعات جمعیتی کشور زمینه برای تحقق دولت الکترونیکی تسریع می‌یابد.

وی با اشاره به ثبت تولد‌ها در سطح کشور ابراز کرد: وقایع حیاتی اعم از ثبت ولادت، وفات و همچنین ازدواج و طلاق در سطح کشور در حدود بالای ۹۸ درصد و در برخی از استانها بالای ۹۹ درصد در مهلت قانونی ثبت می‌شود و ۱۵ روز مهلت برای ثبت تولد و ۱۰ روز برای وفات تعیین شده است.

درخشانیان تصریح کرد: همچنین سازمان ثبت اسناد و دفاتر ازدواج و طلاق به پایگاه اطلاعاتی ما متصل هستند و بالافاصله اطلاعات مربوط به حوزه خودشان را به پایگاه اطلاعات ما منتقل می‌کنند.

وی با بیان اینکه انتشار آمار جزو وظایف ثبت احوال بوده است، گفت: آمار‌های مربوط به وفات، ولادت، ازدواج و طلاق را به صورت روزانه، هفتگی ماهیانه در سایت سازمان ثبت احوال منتشر می‌شود و این امر از وظایف ثبت احوال است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به برنامه هدفگذاری شده سازمان ثبت احوال برای صدور کارت ملی هوشمند گفت: صدور ۲۰ میلیون کارت ملی هوشمند در برنامه سازمان هدفگذاری شده که براساس این برنامه تا پایان سال ۹۷ همه افراد بالای ۱۵ سن کارت هوشمند ملی صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه براساس هدفگذاری شده انجام می‌شود، گفت: دستگاه‌هایی جدیدی برای صدور کارت ملی هوشمند اضافه شده تا بتوانیم برنامه هدفگذاری شده برسیم.

واقعه ازدواج ۰٫۶ درصد افزایش یافت

درخشانیان با اشاره به میزان واقعه ازواج در کشور گفت: ۴۴۸ هزار و ۹۴۵ واقعه ازدواج در کشور وجود داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰٫۶ درصد افزایش یافته است.

وی به استان‌هایی که بیشترین ازدواج را در سال ۹۵ داشتند اشاره کرد و افزود: استانهای اردبیل، کرستان و خراسان شمالی در سال جاری بیشترین میزان واقعه ازدواج را در سطح کشور دارند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: استانهای تهران، سمنان و اصفهان امسال نسبت به سایر استانها کمترین واقعه ازدواج را داشتند.

وی میانگین سن ازدواج در مردان را ۲۸٫۶ درصد عنوان کرد و افزود: در بانوان نیز میانگین سن ازدواج در سطح کشور ۲۳٫۹ درصد بوده است.

درخشانیان میزان شاخص طلاق در سطح کشور را ۲٫۱ در هزار عنوان کرد و گفت: در سطح کشور استانهای (البرز، گیلان)، خراسان رضوی و کرمانشاه بیشترین میزان طلاق را در سال جاری داشتند.

وی خاطر نشان کرد: استانهای سیستان و بلوچستان و (یزد و چهادمحال بختیاری نیز کمترین طلاق را در سال ۱۳۹۵ داشتند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره میزان ولادت‌های ثبت شده در سطح کشور در سال ۱۳۹۵ گفت: ۹۰۶ هزار و ۵۸۵ واقعه ولادت امسال در سطح کشور رخ داده است.

وی با بیان اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان رضوی بیشترین میزان تولد را داشتند، گفت: استانهای گیلان، مازندران و مرکزی نیز کمترین واقعه ولادت در سطح کشور را داشتد.

وی به عامل مرگ و میرها در سطح کشور اشاره کرد و افزود: بیشتر مرگ و میر‌ها مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بوده و سرطان و تومورها دومین و بیماریهای تنفسی سومین عامل مرگ و میر در سطح کشور هستند.

 

 

منبع : دانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: