تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ - ۲۲:۳۶ کد مطلب 122989

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد

پرداخت خسارت بالای ۵۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ نفر از اعضای صندوق بیمه تکمیلی فرهنگیان

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در صندوق بیمه تکمیلی فرهنگیان، ۲۰۰ نفر از بیمه شدگان، خساراتی بالای ۵۰۰ میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، فرشید سیاری مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در جمع کارشناسان تعاون و امور رفاهی ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها، نواحی و مناطق تابعه استان در سنندج، گفت: در صندوق بیمه تکمیلی فرهنگیان، ۲۰۰ نفر از بیمه شدگان، خساراتی بالای ۵۰۰ میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: ارتقای سطح معیشت و رفاه فرهنگیان، دغدغه اصلی مسئولان کشوری و وزارت آموزش و پرورش است.

سیاری با بیان اینکه بخش عظیمی از اعتبارات آموزش و پرورش، در پرداخت‌های پرسنلی هزینه و حوزه‌های دیگر با اعتباری محدود مدیریت می‌شود، گفت: باید تلاش کرد با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود، به دنبال ارتقای سطح معیشت فرهنگیان باشیم.

وی با اشاره به شرایط بسیار سخت اعتباری و محدودیت های قانونی، تصریح کرد: تلاش ما بر این است که با کاهش هزینه‌های آموزش و پرورش، قدرت خرید فرهنگیان را افزایش داده و خدمتی به آنان ارائه دهیم.

سیاری گزارشی از اسکان موقت فرهنگیان کشور ارائه کرد و گفت: در نوروز و تابستان ۹۵، بیش از ۲۰ میلیون نفرروز از خدمات اسکان استفاده کرده اند و این آمار بیانگر رضایتمندی فرهنگیان از خدمات اسکان است و از طرف دیگر کمک شایانی به توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست خواهد کرد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: افزایش پوشش های بیمه ای با نرخ مناسب، ارائه تسهیلات کم بهره بانکی، احیای قانون مسکن فرهنگیان و عقد تفاهم‌نامه های جدید تسهیلات با بانک ملی از جمله اقدامات مهم در راستای افزایش سطح رفاه و معیشت معلمان است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: