تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۱۴:۴۷ کد مطلب 123031

خبر جنجالی از دانشگاه هرمزگان

خبر جنجالی از دانشگاه هرمزگان

در حالیکه دانشگاه هرمزگان این روزها میزبان همایش بزرگ ساخت تولید ایران بود، فراهم کردن مقدمات برگزاری همچین همایش بزرگ کشوری با اتفاقات عجیبی همراه بود، که شاید مهم ترین آن بر ملا شدن دست های پنهان رفتار بعضی افراد در ساختار اجرایی و رفاهی دانشگاه بود.
جایی که شاید با روشن شدن قضایا ، عکس العمل ها قابل توجه باشد.

اختصاصی میدان ۷۲-

در حالیکه دانشگاه هرمزگان این روزها میزبان همایش بزرگ ساخت تولید ایران بود، فراهم کردن مقدمات برگزاری همچین همایش بزرگ کشوری با اتفاقات عجیبی همراه بود، که شاید مهم ترین آن بر ملا شدن دست های پنهان رفتار  بعضی افراد در ساختار اجرایی و رفاهی دانشگاه بود.
جایی که شاید با روشن شدن قضایا ، عکس العمل ها قابل توجه باشد.
داستان از این قرار است که دانشجوی رشته مکانیک که یکی از دست اندرکاران همایش ساخت تولید بود، جهت پاره ای از کارهای همایش ( تحویل موارد ملزوم جهت چاپ بنر و کارت) اقدام به گرفتن آژانس از تنها آژانس تلفنی  مورد قرارداد دانشگاه با مسئولیت آقای باوقار می کند.

متاسفانه هماهنگی هایی که  از قبل  برای تحویل ملزومات صورت گرفته بود طبق  موعد مقرر جهت بازگشت به دانشگاه انجام شده بود، میسر نشد که موجب  نارضایتی راننده و طلب کرایه خود از دانشجو شد.
علاوه بر این اتفاق ، زمانیکه دانشجو  بحث کرایه آژانس را به رسیدن به دانشگاه محول  می کند به یکباره با چندین اتفاق پرخاشگرایانه  مواجه میشود:
تصاحب کردن به زور گوشی موبایل دانشجو، گرفتن یقه دانشجو، و کتک زدن وی.
پس از اتمام دعوا ،راننده جهت گرفتن کرایه آژانس ، دانشجو را همراه خود به طرف دانشگاه میبرد. این پایان ماجرا نبود.
کشاندن دانشجو به محله ی شقو وهمراه شدن چند تن از دوستان راننده و باز هم ضرب و شتم دانشجو.
سر انجام با حضور در دانشگاه ، راننده پول آژانس خود را دریافت می کند.

دانشجوی مضروب اقدامات لازم را با وجود تهدیدهای صورت گرفته و ترس از راننده و همراه وی و تکرار شدن اتفاقات گذشته، جهت شکایت از راننده انجام میدهد، اما متاسفانه تا به امروز هیچ یک از نهاد های دانشگاه من جمله آژانس مورد قرار داد دانشگاه، حراست دانشگاه، اموردانشجویی و… پاسخ مناسبی را به این مسئله نداده اند، و مسئولیت همچین اتفاقی معلوم نیست که به عهده کیست.

مسئله اصلی که بازهم مورد غفلت مسئولین دانشگاه واقع شده این که آیا دانشجویان دانشگاه هرمزگان(علی الخصوص دختران دانشجو) میتوانند به همچین رانندگانی اعتماد کنند یا باید همچین دیکتاتوری را بپذیرند که هیچکس نمی تواند بر علیه صنف رانندگان دانشگاه سینه راست کنند و باید تن به خواسته های آنان بدهند.

مسئولین دانشگاه هرمزگان برای یک لحظه تجسم حضور فرزندان خود را دردانشگاه هرمزگان با همچین شرایطی در ذهن خود بپرورانند، لازم به یادآوریست که شما مسئول تمامی اتفاقات هستید.

و اما شما دانشجویان، دانشجوی مضروب تنها به دلیل مسئله ای که شاید برای همه ما اتفاق افتاده و یا میافتد مورد ضرب و شتم قرار گرفته و اگر قرار بر سکوت ما در این مسئله صورت بگیرد باید امادگی مواجهه با اتفاقات بس ناگوارتر که خطور آن به ذهن بس ناگوار است باشیم.

دوستان در اینجا سکوت جایز نیست.
چرا که ممکن است نفر بعدی خودمان باشیم.

photo_2016-11-13_14-45-11 photo_2016-11-13_14-45-04

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: