تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ - ۲۱:۴۷ کد مطلب 123122

تحلیل آیت الله حائری شیرازی در مورد انتخابات امریکا

یک روز قبل از انتخابات امریکا،‌ فکر می‌کردم که چه اتفاقی می‌افتد؟ به ذهنم آمد بهتر است که ترامپ رئیس جمهور بشود و اگر این اتفاق بیافتد،‌ مقدمه فروپاشی امریکا را فراهم خواهد نمود. خداوند تعالی وقتی نمرود را می‌خواست هلاک کند،‌ لشکر نفرستاد بلکه یک مگس را فرستاد در بینی او و این مگس […]

یک روز قبل از انتخابات امریکا،‌ فکر می‌کردم که چه اتفاقی می‌افتد؟ به ذهنم آمد بهتر است که ترامپ رئیس جمهور بشود و اگر این اتفاق بیافتد،‌ مقدمه فروپاشی امریکا را فراهم خواهد نمود.

خداوند تعالی وقتی نمرود را می‌خواست هلاک کند،‌ لشکر نفرستاد بلکه یک مگس را فرستاد در بینی او و این مگس اینقدر پیشروی کرد که نمرود مدام سرش رو به زمین می‌زد تا از دنیا رفت.
خداوند در رابطه با مومنی که در سوره یس ذکرش را می‌کند می‌فرماید «وَجَاءَ مِنْ أَقْصَى الْمَدِینَهِ رَجُلٌ یَسْعَى قَالَ یَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْسَلِینَ؛ و مردی (با ایمان) از دورترین نقطه شهر با شتاب فرا رسید، گفت: «ای قوم من! از فرستادگان (خدا) پیروی کنید! یس، ۲۰»

وقتی این مومن حرف‌هایش را زد و مردم او را به شهادت رساندند گفت: «قیلَ ادْخُلِ الْجَنَّهَ قالَ یا لَیْتَ قَوْمی یَعْلَمُونَ بِمَا غَفَرَ لِی رَبِّی وَ جَعَلَنِی مِنَ الْمُکْرَمِینَ؛ (سرانجام او را شهید کردند و) به او گفته شد: «وارد بهشت شو!» گفت: ای کاش قوم من می‌دانستند…که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامی‌داشتگان قرار داده است!».

بعد می‌گوید «وَمَا أَنْزَلْنَا عَلَى قَوْمِهِ مِنْ بَعْدِهِ مِنْ جُنْدٍ مِنَ السَّمَاءِ وَمَا کُنَّا مُنْزِلِینَ؛ یس، ۲۸» ما لشکری از آسمان نفرستادیم و این کار را نمی‌کنیم «إِنْ کَانَتْ إِلَّا صَیْحَهً وَاحِدَهً فَإِذَا هُمْ خَامِدُونَ؛ یس ۲۹» بلکه با یک صیحه و صدای مهیب آنها را از بین بردیم.

جریان مناظره‌های امریکا یک صیحه است و با یک صدا امریکا را متلاشی خواهد کرد. هیچ راه فراری هم نیست چون او حرف‌هایی زده و حرف‌هایی هم خواهد زد و این حرف‌ها با این ایالت‌ها سازگار نیست. همانطور که ایالت کالیفرنیا گفته است که ما از ایالات متحده جدا می‌شویم تا ترامپ رئیس جمهور ما نباشد. یکی از این ایالت‌ها که جدا شود،‌ بقیه ایالات هم جدا خواهند شد و این می‌شود فروپاشی امریکا. از مناظره کلینتون و ترامپ هم این اتفاقات آغاز شد.

همین بلا در سال ۸۸ سر ما هم داشت می‌آمد. هر چه بود در آن مناظره آغاز شد که نتیجۀ آن مناظره هنوز هم ادامه دارد و «دست غیبی» ما را نجات داد. اینکه مردم بیایند در خیابان اما به سقوط این نظام منتهی نشود. خیلی اشتباه بدی کردند اینهایی که مردم را به خیابان کشیدند.
امریکا در برجام خیلی بد ما را زیر فشار گذاشته. تحریم‌ها و دیگر چیزها. خداوند می‌فرماید «وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ؛ و هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد. سورۀ طلاق؛ آیۀ ۲»
خداوند در «حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ» جایی که گمانش را هم نداریم، برای ما فرج حاصل می‌کند.

ترامپ می‌گفت من برجام را پاره می‌کنم. شرایط بوجود آمده باعث شده حیثیت او در امریکا تنزل پیدا کند و اگر پاره کند یا نکند،‌ دیگر نمی‌تواند کشوری را تهدید کند. امریکای امروز با امریکای قبل از انتخابات متفاوت است. فروپاشی امریکا حاصل خواهد شد و الان در حال فروپاشی است. انتخابات امریکا سنگی بود که در ته چاه افتاد. صدای آن وقتی بلند می‌شود که فروپاشی واقع شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: