تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۲ کد مطلب 123185

ترامپ، احتمالا توافقات با روسیه درباره سوریه را ازسر می‌گیرد

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی درباره دولت آینده آمریکا نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بعد از روی کار آمدن در کاخ سفید احتمالا توافقات قبلی با روسیه درباره همکاری نظامی مستقیم در سوریه را از سر خواهد گرفت.

به گزارش میدان۷۲، روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز» در گزارشی با اشاره به اقدامات احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا پس از عهده دار شدن سکان کاخ سفید، نوشت: ترامپ احتمالا توافقات قبلی با روسیه درباره همکاری نظامی مستقیم در سوریه را از سر خواهد گرفت.

بنا بر این گزارش، یک مقام نظامی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با این روزنامه گفت: «ما آمادگی داشتیم که در این زمینه پیش برویم و باز هم آمادگی داریم که پاپیش بگذاریم».

یک منبع دیپلماتیک نیز اعلام کرد که طرح راه‌اندازی مرکز مشترک ژنو با مسئولینی از میان مقامات نظامی آمیریکایی و روسی احتمالا به زودی با رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در میان گذاشته خواهد شد، اما هنوز مشخص نیست که دولت ترامپ از این طرح استقبال کند.

بر اساس این گزارش، کاخ کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در مکالمه تلفنی اخیر خود درباره ضرورت همکاری در مبارزه علیه دشمنان مشترک به ویژه تروریسم بین‌المللی صحبت کرده‌اند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: