تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۲ کد مطلب 123194

حقوقدان را باید در زمین حقوق شکست داد

بر خلاف تصوری که پیروزی دونالد ترامپ را پایان کار حسن روحانی میداند، معتقدم با توجه به اینکه فضای افکار عمومی، ترامپ را فردی جنگ طلب و جنجالی میشناسد و احتمال وقوع جنگ را بالا می پندارد، پس بیشتر به دنبال کسی میرود که این طرف ماجرا را به جنجال نکشاند و چه کسی بهتر از حسن روحانی که رفتارش طی چند سال اخیر نشان داده در برابر هیچ تهدیدی، واکنش نشان نمیدهد. یعنی انتخاب ترامپ، کفه ی انتخابات۹۶ را به نوعی به نفع روحانی سنگین تر کرد.

میدان۷۲/ محمدرضامنصوریار: بر خلاف تصوری که پیروزی دونالد ترامپ را پایان کار حسن روحانی میداند، معتقدم با توجه به اینکه فضای افکار عمومی، ترامپ را فردی جنگ طلب و جنجالی میشناسد و احتمال وقوع جنگ را بالا می پندارد، پس بیشتر به دنبال کسی میرود که این طرف ماجرا را به جنجال نکشاند و چه کسی بهتر از حسن روحانی که رفتارش طی چند سال اخیر نشان داده در برابر هیچ تهدیدی، واکنش نشان نمیدهد. یعنی انتخاب ترامپ، کفه ی انتخابات۹۶ را به نوعی به نفع روحانی سنگین تر کرد.

در این شرایط، برای شکست دادن روحانی، توجه به رفتار طرف غربی در برابر برجام و همچنین رعایت چند نکته ضروری است.

۱- آگاه کردن افکار عمومی از «ذلت تحمیلی غرب» و بردن فضا به سمت «بازستانی عزت ملی»

۲- معرفی گزینه ای بی حاشیه و به دور از جنجال، که بتواند روحانی را بر روی میزِ #حقوق شکست دهد تا بلکه او نتواند به مانند سال ۹۲ چماق #حقوقدان در برابر #سرهنگ را بر سر رقیب فرود آورد.

اگر گمان شود که در شرایط فعلی هر گزینه ای در برابر روحانی میتواند پیروز باشد، نتیجه ای به مانند خرداد ۹۲ را در اردیبهشت ۹۶ شاهد خواهیم بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: