تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۲۲:۴۴ کد مطلب 123213

ابتکار صدای منتقدین خود در شبکه‌های اجتماعی را هم خفه کرد

رئیس سازمان محیط زیست که در روزهای اوج آلودگی هوای تهران ترجیح داده آن را نادیده گرفته و به مراکش سفر کند، در اقدامی، بخش نظرات صفحه اینستاگرامش را نیز مسدود کرد تا اظهارات منتقدین خود در شبکه های اجتماعی را هم نشنود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس در حالی که مردم تهران و چند کلانشهر دیگر کشورمان این روزها با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند، رئیس سازمان محیط زیست ترجیح داده آن را یک موضوع طبیعی جلوه دهد و در کانال تلگرامی خود می‌نویسد نام این پدیده وارونگی دماست!
وارونگی دما یا وارونگی سیاست‌ها؛ به هر حال این روزها هوای شهرهای کشور خاکستری شده است و آنچه مردم انتظار داشتند این بود که اگر راهکاری داده نمی‌شود حداقل رئیس محیط زیست که متولی این موضوع در کشور است و لقب «قهرمان زمین» را هم یدک می‌کشد مردم را تنها نگذارد اما متأسفانه اینگونه نشد.
ابتکار ترجیح داد در این روزهای آلوده به مراکش سفر کند تا دست به دامان جوامع بین‌المللی شود شاید نهادی دلش سوخت و برای محیط زیستمان کاری کرد. شاید هم سیاست‌های سبز خانم رئیس با این هوای خاکستری سازگار نبوده که ترجیح داده این روزهای خاکستری را نبیند.
ابتکار که این روزها عملکردش مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و فعالان محیط زیست و مورد انتقاد مردم قرار گرفته این بار ترجیح داد چشمهایش را بر روی انتقادها هم ببندد. او که این روزها سرخوش از استقبال بان کی مون است نخواسته کام خود را با انتقادها تلخ کند و بخش نظرات اینستاگرامش را بسته تا مبادا خاطرش مکدر و سفرش بوی دود بگیرد.

این هم تدبیر جدید معاون رئیس جمهور برای حذف منتقدان! در دولتی که رئیس جمهورش در اظهاراتی می‌گوید نباید قلم‌ها را شکست و دهان‌ها را بست و …
با این اوصاف باید به مردم گفت سکوت کنید و تنها دعا کنید باران ببارد شاید فرجی شود و امیدی به دولت نیست چرا که بانوی سبزپوشش دغدغه‌های دیگری دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: