تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۲۳:۴۸ کد مطلب 123270

جعل خبر

جعل خبر مربوط به دکتر احمدی نژاد

علی اکبر جوانفکر: استفاده از روش کثیف جعل خبر و نسبت دروغ به دیگران ، رویکرد تاسف باری است که این روزها شدت بیشتری یافته و برخی از رسانه ها با دامن زدن به آن، می کوشند تا از رهگذر این رفتار مشمئز کننده، منافع سیاسی و گروهی خود را دنبال کنند.

به گزارش میدان ۷۲ / علی اکبر جوانفکر: استفاده از روش کثیف جعل خبر و نسبت دروغ به دیگران ، رویکرد تاسف باری است که این روزها شدت بیشتری یافته و برخی از رسانه ها با دامن زدن به آن، می کوشند تا از رهگذر این رفتار مشمئز کننده، منافع سیاسی و گروهی خود را دنبال کنند.
یک پایگاه به اصطلاح خبری در قامت سایت دروغ پرداز “پایش” که در جعل خبر ، گوی سبقت را از همفکران خود ربوده است، بارها علیه دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به نشر مطالب کذب و بی پایه و اساس اما کاملا هدفمند و فریبکارانه پرداخته است و غم انگیزتر آنکه با وجود توضیحات روشنگرانه ارائه شده در باب این مطالب، رسانه هایی که به نوبه خود ، یک جریان سیاسی یا حزبی را نمایندگی می کنند ، بلافاصله و در سطحی وسیع ، به نشر و تکثیر جعلیات سایت مزبور مبادرت می ورزند.
آخرین نمونه از این دست اقدامات غیراخلاقی ، روز چهارشنبه بیست و ششم آبانماه اتفاق افتاد که طی آن، “پایش” با جعل یک خبر خلاف واقع ، به نقل از دکتر احمدی نژاد ، نوشت: انتخابات سال آینده ریاست جمهوری، «سوت و کور» و از سردترین دوره های انتخابات خواهد بود و دود آن نیز به چشم نظام خواهد رفت.
انتشار مکرر اینگونه مطالب از یک رسانه مشهور به جعل خبر ، شاید حیرت انگیز به نظر نرسد اما وقتی مطالب مزبور ، به سرعت در رسانه هایی مانند پایگاه های اطلاع رسانی حامی دولت یازدهم یا وابسته به جریان مدعی اصلاح طلبی و برخی شخصیت های شناخته شده کشور، انتشار پیدا می کند، سوال های زیادی در باره مقاصد و انگیزه های عناصر پشت پرده این دروغ پردازی و تکثیر کنندگان آن مطرح می شود.
دکتر احمدی نژاد شاخص ترین شخصیت برجسته سیاسی کشور است که مواضع و دیدگاه های خود را همواره به صورتی صریح و شفاف با مردم در میان می گذارد، بنابراین دادن نسبت دروغ به چنین شخصیتی ، نمی تواند خالی از اهداف کثیف سیاسی و ضد مردمی باشد.
پی جویی علت این رفتار دست اندرکاران سایت به اصطلاح خبری پایش و نشر دهندگان مطالب دروغ آن ، برعهده دستگاه قضایی است که امید می رود با شکایت فوری نماینده حقوقی دفتر رئیس جمهور سابق، امکان رسیدگی قضایی به آن و تنویر افکار عمومی نسبت به اینگونه رفتارهای فریبکارانه فراهم گردد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: