تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۰۰:۰۶ کد مطلب 123301

کارشناس ایتالیایی: رهبر جمهوری اسلامی، احمدی نژاد را رد کرده است.

کارشناس ایتالیایی همچنین در پاسخ به اینکه ‘(آیت الله) خامنه ای (ورود) احمدی نژاد را (به انتخابات ریاست جمهوری آینده) وتو کرد’ گفت: رهبر جمهوری اسلامی، احمدی نژاد را رد کرده است. این اقدام به اندازه ای سنگین بوده که می تواند به هر گونه امکان فعالیت برای وی پایان بدهد. شاید آیت الله خامنه ای به این نتیجه رسیده که احمدی نژاد می تواند کشور را از هم بپاشد، چرا که ریاست جمهوری او برای اقتصاد ایران و روابط با دیگر کشورهای دنیا، مخرب بود.

به گزارش میدان۷۲:

‘آنا وانزان’ ایران شناس، اسلام شناس و استاد دانشگاه میلان ایتالیا در مصاحبه با روزنامه آنلاین ‘East Journal ‘ افزود: بخشی از سیاستمداران تندرو در ایران از انتخاب ترامپ شادند. آنها از بازگشت کشورشان به صحنه بین المللی بسیار ناخرسندند، چرا که داشتن یک دشمن عیان و مشخص، کار را بسیار راحت می کند. اما من بر این باورم که واقعیت این است که توافق هسته ای برای همه خوب بوده است. حالا ببینیم که آمریکا چه خواهد کرد و آیا عقل حرف آخر را خواهد زد یا نه.

وی در پاسخ به اینکه ‘آیا توافق هسته ای، دستاوردهای خود را به همراه نداشته است’، گفت: این توافق در صحنه بین المللی موفقیت آمیز بوده است. پیامدهای توافق هسته ای بتازگی قابل مشاهده است. مدتی طول خواهد کشید تا بخش اعظم جمعیت ایران نیز از پیامدهای آن بهره مند شوند.
کارشناس ایتالیایی همچنین در پاسخ به اینکه ‘(آیت الله) خامنه ای (ورود) احمدی نژاد را (به انتخابات ریاست جمهوری آینده) وتو کرد’ گفت: رهبر جمهوری اسلامی، احمدی نژاد را رد کرده است. این اقدام به اندازه ای سنگین بوده که می تواند به هر گونه امکان فعالیت برای وی پایان بدهد. شاید آیت الله خامنه ای به این نتیجه رسیده که احمدی نژاد می تواند کشور را از هم بپاشد، چرا که ریاست جمهوری او برای اقتصاد ایران و روابط با دیگر کشورهای دنیا، مخرب بود. در هر صورت باید صبر کرد و دید که اسامی چه افرادی در فهرست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری وجود خواهد داشت.
این کارشناس ایتالیایی با اشاره به استعفای سه وزیر فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش گفت: ‘صحنه سیاسی ایران حال شاهد تحرکات بسیار شدیدی است. سه وزیر فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش مسوولیتهای مهمی داشتند که از نزدیک در ارتباط با جامعه مدنی بود. این وزارتخانه ها، حداقل از دوره خاتمی به بعد به جناح اصلاح طلب نزدیکتر هستند. به همین دلیل است که در سال های اخیر، گشایش ها بیشتر در حوزه فرهنگ و آموزش مشاهده شده است.
‘می توان گفت که این سه وزیر واقعا در جناح رئیس جمهوری قرار داشتند و مخالفان روحانی تمامی تلاش خود را برای سلب اعتبار از آنها به کار بردند. آنها حتی کار را به آنجا رساندند که یکی از سه وزیر مستعفی را به حمایت از رویدادهای سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۸) متهم کردند. اما هنگامی که روحانی به مجلس رفت و به دفاع از آنها پرداخت، این زورآزمایی به پایان رسید’

 

منبع: ایرنا

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    صهیونیست بودن از کلمات جاهلانه اش می باره. اینها رفقای فتنه گرانند. …. بر سر بزدلان و وادادگان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: