تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۴:۰۹ کد مطلب 123305

امضای بزرگترین طومار جهان اسلام در بزرگترین اجتماع جهان

در این نامه که خطاب به همه مردم جهان نوشته شده است، ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون شکل گرفتن مناسبات مختلف زندگی در جهان امروز بر اساس خواست و منافع ظالمین و مستکبرین، و جدایی ملت ها و درگیر شدن شان با دعواهای نژادی و مذهبی به جای وحدت جهانی برای جدال با ظالمین و مستکبرین، همگان به عهدی جهانی برای مبارزه با ظلم دعوت شده اند.

به گزارش میدان۷۲، راهپیمایان اربعین امسال با تهیه طوماری با امضای میلیونی، پیام بزرگ ترین اجتماع سالانه مردمی جهان را تبیین کردند.

در این نامه که خطاب به همه مردم جهان نوشته شده است، ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون شکل گرفتن مناسبات مختلف زندگی در جهان امروز بر اساس خواست و منافع ظالمین و مستکبرین، و جدایی ملت ها و درگیر شدن شان با دعواهای نژادی و مذهبی به جای وحدت جهانی برای جدال با ظالمین و مستکبرین، همگان به عهدی جهانی برای مبارزه با ظلم دعوت شده اند.

راهپیمایان نجف تا کربلا، ضمن هم پیمانی بر عمل کردن به دو جمله از امام علی و امام حسین (علیهما السلام) در این زمینه، عزم خود را برای حمایت از مظلوم و مبارزه با ظلم، در هر جایی، به هر شکلی، در هر لباسی، از هر نژاد و ملیت و دین و مذهبی اعلام کردند، و دیگران را نیز به پیوستن به این پیمان مهم دعوت نمودند.

جمع آوری امضا برای این طومار در قالب های مختلف در موکب شباب المقاومه (عمود ۹۰۲ مسیر راهپیمایی نجف تا کربلا) صورت گرفته است.

این نامه تا کنون توسط صدها هزار نفر امضا شده و پیش بینی می شود که از مرز یک میلیون امضا عبور کند.

متن کامل این نامه به زبان فارسی بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیمم

این نامه‌ای است از طرف زائرین اربعین سال ۱۴۳۸ هجری قمری / به همه‌ی مردم جهان.

نامه‌ای است از حاضرین در بزرگ‌ترین اجتماع مردمی سالانه‌ی جهان / به ساکنان سیاره‌ی تنهایی.

نامه‌ای است از راهپیمایان عاشق «حسین» / به همه‌ی کسانی که «حسین» دوستدار و دلسوز آن‌ها بود و همه چیز خود را فدای نجات آن‌ها کرد.

نامه‌ای است از عزاداران رنج انسان و بزرگ‌ترین مصیبت تاریخ / به همه‌ی رنج‌دیدگان و مظلومین پایمال شده زیر چکمه‌های ظالمین و مستکبرین.

نامه‌ای است از دلدادگان بزرگترین و زنده‌ترین حماسه‌ی تاریخ / به ساکنان دنیای سرد و بی‌روح و حماسه‌کشِ امروز.

نامه‌ای است از تجربه‌کنندگان جلوه‌های بزرگ فداکاری و برادری و برابری مردمان در این چند روز / به به‌‌ستوه‌آمدگان از فضای خودخواهی و منفعت‌طلبی حاکم بر انسان امروز.

نامه‌ای است از کسانی که هویت خود را تعلق به کشور و ملیت‌شان نمی‌دانند / به همه‌ی مردمانی که این مرزهای ساختگی آن‌ها را از یکدیگر جدا کرده است.

نامه‌ای است از کسانی که هویت اصلی خود را دلبستگی به مسلک و مرام «حسین» می‌دانند نه هویت‌های نژادی و مذهبی و فرقه‌ای / به مستضعفین عالَم از همه‌ی نژادها، ادیان و مذاهب.

نامه‌ای است از منتظران طلوع خورشید عدالت و آماده‌شوندگان برای نبرد نهایی با سرچشمه‌های ظلم / به ۹۹ درصدی‌های جهان که قربانی بی‌عدالتی‌ها و سلطه‌خواهی‌های یک درصدی‌ها اند.

برادران و خواهران‌مان در سرتاسر جهان، سلام

ما امروز در حالی برای بزرگداشت باشکوه‌ترین حماسه‌ی تاریخ بشر، در کنار میلیون‌ها نفر عاشقان «حسین» از سراسر کره‌ی خاکی، با پای پیاده به سمت «کربلا» در حال حرکتیم که فرزندان حضرت آدم از نژادها و ملل و مذاهب مختلف در سراسر جهان، اسیر انواع ستم‌ها، محرومیت‌ها، تحقیر‌ها، و بی‌عدالتی‌ها اند. فضای حاکم بر عرصه‌های مختلف سیاسی،‌ اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی زندگی مردمان را مستکبرین و نظم ظالمانه‌ی حاکم بر جهان امروز تعیین می‌کند. امورات مردمان نه بر اساس تأمین مصالح خود آنان، بلکه بر مدار تأمین هرچه بیشتر منافع سرمایه‌داران و زورگویان سامان یافته است. حاکمان ظالم و غیرمردمی در جای‌جای جهان مردمان کشور خود را به شیوه‌های مدرن به بردگی می‌کشند و خود به بردگی طاغوت‌های بزرگ‌تر و در رأس آن‌ها آمریکا و نهادهای بین‌المللی تابع آن می‌پردازند.

همزمان، حاکمان ظالمِ جهان امروز با ابزارهای مختلف ما مستضعفین را طوری کم‌همت و ازخودبیگانه و مطیع تربیت کرده، و توجهات‌مان را به امور کم‌ارزش و جلوه‌های پست زندگی دنیا منحرف نموده‌اند که از تأمل جدی و حرکت‌آفرین پیرامون این وضعیت غافل گردیم. مستکبرین می‌خواهند ما به جای توجه به دغدغه‌های اساسی و شکل‌دهی جبهه‌ی مستضعفین جهان علیه آن‌ها، همواره درگیر دعواهای نژادی و ملی و مذهبی‌ای باشیم؛ دعواهایی که در نقطه‌ی اصلی نبرد حق و باطل شکل نگرفته‌اند و لذا هیچ‌گاه نمی‌توانند راهگشا و دوای دردها و مشکلات اساسی‌مان باشند.

برادران و خواهران! ما راهپیمایان اجتماع اربعین که از «نجف» شهر «علی» به سمت «کربلا» شهر «حسین» در حرکتیم، و آرزو داریم که همواره در راه علی و حسین باشیم، می‌خواهیم وصیت علی در آخرین ساعات زندگی سراسر مجاهده‌اش که گفت «کونوا لِلظالِمِ خَصماً و لِلمَظلومِ عَوناً» (ستمگر را دشمن و ستمدیده را یار باشید) را سرلوحه‌ی زندگی‌مان کنیم، و می‌خواهیم خدا به ما توانایی دهد که از هزینه‌های فراوانی که در راه عمل به این وصیت علی توسط ظالمین بر ما تحمیل خواهد شد نهراسیم و پیرو راه حسین سیدالشهدا باشیم که پیرامون بزرگ‌ترین هزینه‌ی این راه یعنی مرگ این‌گونه گفت: «ما اَهْوَنَ الْمَوْتِ عَلى سَبیلِ نَیْلِ الْعِزِّ وَ اِحْیاءِ الْحَقِّ» (چه آسان است مرگى که در راه رسیدن به عزّت و احیاى حق باشد).

از شما دعوت می‌کنیم که همه با هم هم‌پیمان شویم بر دشمنی با ظالم و یاری مظلوم و نهراسیدن از هزینه‌های این عملِ بزرگ. هم‌پیمان شویم که در برابر ظلم در هر جایی و به هر شکلی و در هر لباسی و به هر کسی از هر دین و مذهب و نژادی ساکت و بی‌تفاوت نباشیم و با آن هر طور که می‌توانیم مقابله نماییم. و ایمان داشته باشیم که عمل به همین پیمان توسط فرد فرد مان، زمینه‌ساز اتفاقی بزرگ در عالَم خواهد شد.

همچنین از شما دعوت می‌کنیم برای حضور در این راهپیمایی باشکوه سالانه، که رزمایشی است برای کسب آمادگی برای نبرد واپسین انسان با جبهه‌ی ظلم و استکبار جهانی، و تمرینی است برای زندگی توأم با برادری و برادریِ پس از آن.

به امید پیوستن مستضعفین جهان به این پیمان‌مان، و ظهور خورشید عدالت جهانی و فرا رسیدن صبح تاریخ بشر. اربعین سال ۱۴۳۸٫

متن این نامه که می توان آن را بزرگ ترین طومار جهان اسلام دانست، به شش زبان عربی، فارسی،اردو، ترکی استانبولی، انگلیسی و فرانسوی در صفحه ArbaeenLetter در شبکه های اینستاگرام و تلگرام در دسترس است.

کانال تلگرام: https://telegram.me/Arbaeenletter

صفحه ی اینستاگرام: arbaeenletter

 منبع: رجانیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: